Neler Yeni

Ostim teknik üniversitesi hakkında

turgutt0

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Turgut Uysal
Bu üniversite nasıl kimisi çok iyi diyor kimisi gömüyor sizin fikriniz var mı

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
yunusemre
Bu üniversite nasıl kimisi çok iyi diyor kimisi gömüyor sizin fikriniz var mı
baska bır forumda bunu buldum

Öncelikle kampüs olsun, genel öğrenci çevresi olsun "lise 5" havası veriyor. Daracık okul, kantin pahalı...Çok sosyal/atılgan biri değilsen sosyal hayat yok sayılır.

Ayrıca okulda birçok yabancı öğrenci var ve bazıları kaliteyi düşürüyor (bunun hakkında fazla yorum yapmayacağım uzun konu :d) Hocaların kalitesi ise değişiyor ama genelde öğrenciyi çok sıkmıyorlar. Ödev, sunum vb. çok az veriliyor. Online'da ise durum farklı değil. Uzaktan yarım yamalak anlatılan dersin vizesini zorladılar. Matematikte full kopyayla bile sınıf ortalaması 50 geldi :D Ayrıca ingilizce eğitimi yetersiz. Lisede gördüğüm ingilizce dersleri daha zorlayıcıydı. Daha anlatabileceğim şeyler var ama olumsuz olanlar ağırlıkta maalesef :(

Son 10 yıl içerisinde türemiş üniversite görünümlü dershanedir.
Hedeflerinizi daha yüksek tutmanızı tavsiye ederim.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümündeyim fakat şu an hazırlık okuyorum. Epeyce araştırma şansım oldu ve okuyanlarla da fazlasıyla konuştum. Elektrik-Elektronik için genel anlamda olumlu konuştular yazılım ve bilgisayar hakkında da İngilizce olan bölümlerde çok fazla yabancı olduğundan sınıfların dolup taştığını Türkçe bölümlere göre biraz daha sıkıntılı olduğunu duydum. Kampüs de çok iyi durumda değil yenisinin yapılacağını söyleniyor ama ne zaman bilen yok. Eğer bu okula gelirsen ve ingilizce bölüm tercih edersen hazırlığı kesinlikle atlamanı öneririm. Hazırlığı atlayacak düzeyde İngilizcen yoksa da direkt Türkçe bölüm tercih et. Hocalar iyi fakat hazırlık farklı bir kampüste fakat kampüs dediğime bakma dershaneden hallice bir yer ve etrafında kocaman binalar dışında bir şey yok yiyecek bir şey bile bulamıyorsun. Onun dışında olumlu şeyler de var mesela staj imkanları iyi, mütevelli heyeti iyi, deneyimli hocalar da var. Eğer devlet okulları tutmuyorsa tercih edebilirsi

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
kucu adam
Hocam avantajlı bir Üniversite olabilir. Çünkü Ostim üniversitesinin hemen yanında 20 metre bile yok yani bir sürü teknoloji, yazılım şirketi var. İş bulunabilir yani.

Örümcek Adam

80+ Bronze
yeni üniversite, yabancı öğrenci sayısı fazla diyen var. kampüsü yok, tek avantajı daha birinci sınıftan iş yeri eğitimi alma fırsatın olması.

Top Bottom