Neler Yeni

Otomatik Motosiklet Önerisi

BBakdeniz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Berkay Akdeniz
Otomatik bir motosiklet arıyorum, Honda Pcx 125, Kuba Chia 125, Mondial 250 Ressivo tarzı bir motor arıyorum. Honda almamı önereceksiniz hem kalite hemde uzun ömürlü olması konusunda ama yazdığım modeller arasında fiyat farkları 2 katı neredeyse, bu yazdıklarım dışında önerisi olan kullanan varsa bilgilendirme yaparsa çok sevinirim.

ThE LoSt

80+ Gold
Otomatik bir motosiklet arıyorum, Honda Pcx 125, Kuba Chia 125, Mondial 250 Ressivo tarzı bir motor arıyorum. Honda almamı önereceksiniz hem kalite hemde uzun ömürlü olması konusunda ama yazdığım modeller arasında fiyat farkları 2 katı neredeyse, bu yazdıklarım dışında önerisi olan kullanan varsa bilgilendirme yaparsa çok sevinirim.
sym jet x 125 pcx i aratmaz değerlendirilebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet Zorlu
İlgilendiği Kategoriler
Motosiklet, Yazılım
ilk tercihin tabii ki japon olmalıdır. O kadar bütçem yok diyorsan sym - kymco markalarına bakabilirsin. Yok ben bunlarıda istemem pahalı diyorsan kuba chia 125, kuba novax 200, rks motor modellerine de bakabilirsin.

FIRTlNA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Korhan KÖROĞLU
Otomatik bir motosiklet arıyorum, Honda Pcx 125, Kuba Chia 125, Mondial 250 Ressivo tarzı bir motor arıyorum. Honda almamı tavsiye edeceksiniz hem kalite hem uzun ömürlülük açısından ama yazdığım modeller arasında neredeyse 2 katı fiyat farkları var yazdıklarım dışında önerisi olan varsa beni bilgilendirirse çok mutlu olurum.
1712269534598.png
1712269615387.png
1712269682019.png

Bütçen tam nedir bilemem ama önerimi yapayım. Jet-X bende çok beğendim ama bazı özellikleri bana yetersiz geldi. Bazı alışkanlıklarımın dışında bazı şeyleri yüzünden. ve tabii ki SEHA ya göre 25bintl daha pahalı olduğu için vazgeçtim.

Bajaj bünyesindeki servisleri olduğundan çok iyidir, yakın çevrenizde iyi bir servisi varsa; Kanuni Seha125'e bakabilirsiniz. Ben Geçen ay aldım, fazla km yapacak fırsatım olmadı ama kısa sürüş deneyişimde hissiyatım gayet iyi, premium ve atik bir scooter'da olduğunuzu kesinlikle hissediyorsunuz. Ben 6 taksit, vade farksız şekilde almıştım. Nakitimi koruyup bunu fırsat olarak düşündüm, satın aldım.

İlk planım 2.el 2021-22 10-15binkm'de PCX125 almaktı. Sonra yüksek kmlere ulaşmış şahsi ve kurye amaçlı Seha kullananlar ile görüştükten sonra 2.el PCX den vazgeçip 2024 sıfır deneyimini yaşamak istedim. Tabi sizin beklentileriniz nedir bilemem...

Özellikle forumları okuyarak ve tasarımı, sele altı genişliği, 11lt benzin deposu, led gösterge(navi yansıtma), ön arka ABS, disk frenler, anahtarsız kullanım(cebinde unutuyorsun), marş motorsuz sessiz çalıştırma, star-stop, gazlı süspansiyon, full LED far/stop/kayar sinyal (selektörü aydınlatması gerçekten iyi), el freni, ayarlanabilir rüzgarlık... özetle motoru doldurmuşlar. Diğer Çin muadili markaların kopyaları arasında parça ve servis açısından en kalitelisi olduğunu düşünmekteyim.

Bütçe varsa Japondan şaşmayın. Ama 2024 yılındayız, Çinliler kendilerini geliştirdiler, mesela bu motorun bloğu pcx125 miş, iç parçaların çoğu pcx 125 ile aynı şeyler uyuyor. Kesinlikle kaçırmadan bakımlarını yapacaksınız, zamanı geldiğinde değişmesi gerekenleri değiştireceksiniz. Japon gibi hor kullanmamak doğru olur. Bu şekilde titiz davranıldığında, dolu dolu özellik ve tasarımıyla seni minimum 30binkm götürür.

Semiramis41

80+ Bronze
Binmek için alıyorsan ressivo 250 alabilirsin o fiyatlarda en iyisi o sarı sitede 140 150 ye var ama satarım diyorsan Honda yamaha bakmanı tavsiye ederim cinde satış çok zor ressivo bende vardı takasla zar zor gitti

BBakdeniz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Berkay Akdeniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Açıkçası benim amacım alıp binmek yani uzun süre götürsün beni, arabayla yakıt çok gidiyor bundan dolayı motor almaya niyetim var. Ayrıca kullanmayı da çok bilmiyorum, attığım modeller diğer vespa mobiletlere göre daha yapılı olduğu için tercih ediyorum. Yani aldığım motor yanımdan bir araç geçerken savrulmasın. Hemen hemen günde 30-40 km yol yapacağım, biraz yapılı olması korunaklı olması gerektiğini düşünüyorum.

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,643
İsim
Burak Tokgöz
Rks kanuni arora falcon gibi modelleri alma
Ustte denildiği gibi sym kymco guzel notorlari var en kötü ihtimalle mondial bak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,295
Üyeler
157,057
Son üye
QuarNoss
Top Bottom