Neler Yeni

Otomotiv yada elektrik okusam sıkıntı yaşar mıyım?

S40V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert
Anadolu lisesi mezunuyum aklıma otomotiv teknolojisi yada elektrik okumak var. Ancak anadolu lisesi mezunu olduğumdan dolayı elektrik yada otomotiv ile alakalı bir tecrübem yok. Bu alanlarda zorlanır mıyım? İş bulabilir miyim?

Bölüm 2 yıllık

bende aynı durumdayım 104k sayısal yaptım ve bu puan aralığındaki dandik okullara gitmektense ortalama ve üstü okulların 2 yıllık iş imkanı olan bölümlerine gitmeyi düşünüyorum. aklıma otomativ teknolojisi var ve sanırım bu bölüme gideceğim. zaten amacım kendi dükkanımı açmak olduğu için üniversitenin kariyer tarafı çok umurumda değil. sende de öyleyse bence yazılabilir bölümlerden.

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
894
İsim
Mehmet
Bu bölümlerde is imkanı var diye biliyorum yani evet gidilebilir

Pukiina

80+
Anadolu lisesi mezunuyum aklıma otomotiv teknolojisi yada elektrik okumak var. Ancak anadolu lisesi mezunu olduğumdan dolayı elektrik yada otomotiv ile alakalı bir tecrübem yok. Bu alanlarda zorlanır mıyım? İş bulabilir miyim?

Bölüm 2 yıllık
Bu tip bölümlere ilgin var mı ona bakmalısın ikinci olarak da önü açık mı diye bakmak. Ve senin merak ettiğin konuya gelecek olursak, şöyle düşün bunların mühendisliğini veya bir mimarlık öğrencisi okumaya giden de 0 bilgiyle gidiyor. Yani tecrübesiz. Okulda öğrenirsin. Meslek lisesinden o bölümlerden gelenlerin tek avantajı sadece terimlere hakim, sen de başladığında zaten sen de terimleri öğrenmeye başladığında sıkıntın kalmayacaktır. Endişen olmasın

Top Bottom