Neler Yeni

Çözüldü✓ Out of Range hatası yardım ?

Cihat33

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Cihat
Merhabalar bugün elime hdmi to vga dönüştürücü elime ulaştı pc sipariş ettim daha gelmedi neyse elimde ps3 slim vardı bende onda denemek istedim herşeyi taktım çalıştırdım ama monitörün ekranına şöyle bir yazı geldi"out of range"ne yapmaliyım dönüştürücümü bozuk yoksa başka birşeyden mi kaynaklı pc elime geçmeden yardım ederseniz sevinirim!
Monitır;Asus vb171D 1280×1024 vga monitör

DELLendim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kaan
hocam PS3 u baska bir televizyona veya hdmi olan monitore takip PS3 ayarlarindandan cozunurlugu 1280x1024 yapmaniz gerekiyor.
eger ps3 de cozunurluk degistirmeyi bilmiyor iseniz

not:Bunlari televizyonda yapin, ondan sonra monitore baglayin

Ayarlar>ekran ayarlari>video cikisi ayarlari>ondan sonra HDMI secin>ondan sonra 3D ayarlari cikarsa onu kapatin.>sonraki ekranda 720P secin>bu ekranda ise 1280x1024 secin. ondan sonra herseyi kaydetip cikin. PS3 kapatip monitore bagladiktan sonra ekran gelmesi lazim.

Son düzenleme:

Cihat33

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Cihat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam PS3 u baska bir televizyona veya hdmi olan monitore takip PS3 ayarlarindandan cozunurlugu 1280x1024 yapmaniz gerekiyor.

Ayarlar>ekran ayarlari>video cikisi ayarlari>ondan sonra HDMI secin>ondan sonra 3D ayarlari cikarsa onu kapatin.>sonraki ekranda 720P secin>bu ekranda ise 1280x1024 secin. ondan sonra herseyi kaydetip cikin. PS3 kapatip monitore bagladiktan sonra ekran gelmesi lazihe

Ayarlar>ekran ayarlari>video cikisi ayarlari>ondan sonra HDMI secin>ondan sonra 3D ayarlari cikarsa onu kapatin.>sonraki ekranda 720P secin>bu ekranda ise 1280x1024 secin. ondan sonra herseyi kaydetip cikin. PS3 kapatip monitore bagladiktan sonra ekran gelmesi lazim.
Dostum hemen deneyip dönüş yapıyorum şimdiden teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayarlar>ekran ayarlari>video cikisi ayarlari>ondan sonra HDMI secin>ondan sonra 3D ayarlari cikarsa onu kapatin.>sonraki ekranda 720P secin>bu ekranda ise 1280x1024 secin. ondan sonra herseyi kaydetip cikin. PS3 kapatip monitore bagladiktan sonra ekran gelmesi lazihe

Dostum peki yeni pc geldiğinde nasıl yapacam ?

DELLendim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kaan
Dostum hemen deneyip dönüş yapıyorum şimdiden teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum peki yeni pc geldiğinde nasıl yapacam ?
hocam bu seferde HDMI to VGA ceviricinin HDMI ucunu ekran kartiniza baglayip VGA yida monitore bagladiktan sonra sistem normal bir sekilde acilir. simdiden hayirli olsun sistem icin. PS3 le degilde XBOX 360la ayni problemi yasamistim.

Cihat33

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Cihat
hocam bu seferde HDMI to VGA ceviricinin HDMI ucunu ekran kartiniza baglayip VGA yida monitore bagladiktan sonra sistem normal bir sekilde acilir. simdiden hayirli olsun sistem icin. PS3 le degilde XBOX 360la ayni problemi yasamistim.
Allah herkese daha iyisini nasip etsin teşekkürler.
Dostum oldu hakketen çok teşekkürler ama aldığım sistemin ekran kartı güçlü olduğu için böyle bir hata almazmiyım gene ?

DELLendim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kaan
Allah herkese daha iyisini nasip etsin teşekkürler.
Dostum oldu hakketen çok teşekkürler ama aldığım sistemin ekran kartı güçlü olduğu için böyle bir hata almazmiyım gene ?
sagolun hocam. bilgisayarda boyle birsey olmaz. otomatik olara ayarlanir cozunurluk

Cihat33

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Cihat
hocam sikinti cikardimi yeni pc
Dostum valla bugün gelmedi yarın hayırlısıyla gelecek yurtiçi kargo geldiginde kuryenin önünde açabilir miyim bir sıkıntı var mı diye ?
Yarın geldimi takip denicem sonra sana geri dönüş yapacam burdan

DELLendim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kaan
Dostum valla bugün gelmedi yarın hayırlısıyla gelecek yurtiçi kargo geldiginde kuryenin önünde açabilir miyim bir sıkıntı var mı diye ?
Yarın geldimi takip denicem sonra sana geri dönüş yapacam burdan
valla hocam hicbir fikrim yok. ama bildigim kadariyla iade isini bilgisayari aldiginiz firmanin kendisi hallediyor diye biliyorum. yani sikinti olmaz diye dusunuyorum

Cihat33

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Cihat
valla hocam hicbir fikrim yok. ama bildigim kadariyla iade isini bilgisayari aldiginiz firmanin kendisi hallediyor diye biliyorum. yani sikinti olmaz diye dusunuyorum
Dostum geldi şimdi çok şükür bir sıkintı yoktu ekran kartını takmakta zorlandım sadece şimdi takıp çalıştıracam inşallah out of range hatası almam

Top Bottom