Neler Yeni

OYUN AÇINCA PC KAPANIYOR

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İsmail Bilal
Herkese merhaba, öncelikle olayı anlatayım. 5 yılı dolduran bilgisayarımın termal macunu hiç değişmediğinden dolayı genel temizlik ile birlikte macunu yenilemek için ekran kartını söktüm. Stok fanı çıkarıp elimde bulunan moly mx1302 kodlu beyaz termal macunu (elektrik tamiratında rezistanslara kullanılıyor, bunu sürmek yanlış olabilir aynı mantık diye düşündüm) sürüp herşeyi taktıktan sonra pcyi açtım. Masaüstünde bir sıkıntı yokken oyuna girdiğimde fanlar hızla çalışarak pcyi 2-3 denememe rağmen kapatıyordu. Daha sonra kullandığım macun kaynaklı olduğunu düşündüğümden bilgisayarcıdan piyasa malı bir termal macun edinip temizledikten sonra uyguladım. Bu sefer yine masaüstünde sıkıntı yok iken tek fark olarak oyunda daha uzun süre kaldım. Ama bu arada fanlar önceden olmadığı kadar sesliydi. Görev yöneticisinden ekran kartı sıcaklığına baktığımda ise gpu 90 derecelerdeydi ve ekran kartını düzgün de takmıştım. Şu ana kadar sürekli oyun oynuyordum birşeyi yoktu, tek sıkıntısı ara sıra kasanın içinden bi ses geliyordu (harddisk işleme sesi gibi emin değilim) 1 sn kadar bir dosyayı açarken yavaşlıyordu ve düzeliyordu. Bu işlemleri yaptıktan sonra bu sıkıntı başladı.

Sizlere sorularım;

Termal macunu tam sürememiş olabilir miyim? (Nohut tanesi kadar damlatıp kartvizit yardımıyla iyice etrafa yaydım. Tam eşit katman olmadı ve uçlarından çok az taşma yaptı ama heryeri kapandı)

Termal macunun kalitesinden kaynaklı olabilir mi? (hutixi ht-gy260)

Ekran kartını takamamış olabilir miyim? (Slota düzgünce taktım ve kenarları vidaladım. Sadece biraz kart uzun ve ağır olduğu için hafif bi kasıntı var onu önlemek amacıyla kasanın boydan içe doğru plastik tutucularla kartın ucundan biraz yukarı kastırıp orda tutturuyorsun.)

İşlemci stok fanını tam oturtamamış olabilir miyim?
Başka ne sebepleri olabilir ne önerirsiniz?

Sistem Özellikleri;
B150M GAMING PRO
i5 6500
ASUS STRIX RX480 8GB
16GB RAM
600W 80+ PSU

FyeLowie

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
ali uyar
Rehber'i kullanarak buraya linki atın bakalım sorun ne diye .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,159
Üyeler
148,989
Son üye
perseuzzrs
Top Bottom