Neler Yeni

PC oyun sırasından donup geri yüklüyor bi kaç seferden sonra ise restart atıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
hulusi aksoy
Bilgisayarım sadece oyun oynamaya başladıktan yaklaşık 10 dakika sonra özellikle sinematik geçişlerde donuyor. 10 15sn sonra kendine geri geliyor. Bazen donma sırasında oyunu alta atıp steam penceresini ön plana getiriyor. Bir kaç seferden sonra ise bir anda restart atıyor ama bunda kasa içindeki her şey çalışmaya devam ediyor, rgbler yanıyor, fanlar dönüyor, bu esnada herhangi bir güç kesintisi yaşanmıyor. Yenidenb başlattığımda ekran gelmiyor. 4 - 5 önce de bu şekilde olmuştu zar zor ekran kartı güncellemesini geri aldığımda bu kadar sık yapmıyordu. Çizim yapıcam arada oyun da oynarım diye topladığım pcde anca bişiler izlemek zorunda kaldım resmen. Kafayı yedirtcek artık nolur bi yardım edin !!!!
Ekran kartını, işlemciyi, ramleri tek tek teste soktum ama bi sıkıntı da gözükmüyor. Forumda araştırdığımda PSU dan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum ama konuya hakim olmadığımdan emin olamıyorum, bilemiyorum ne yapmam gerektiğini :(((

Ekran kartı: ASUS TUF-RTX3070TI-8G-V2-GAMING
İşlemci: INTEL i5-12400F
İşlemci Soğutucu: ASUS TUF GAMING LC 120 ARGB
Anakart: Asus PRIME B660M-A D4 DDR4
SSD: Kingston Fury Renegade 500 Gb Gen4 M.2 SFYRS/500G
Ram: Kingston Fury Renegade 32GB 3200 (16X2)
PSU: ASUS TUF GAMING 650B 80 PLUS BRONZE 650W GÜÇ
KAYNAĞI

TRSTEADY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,408
İsim
Emre
Ryzen 5 2600 rx580 sistemim vardı sorununa benzer sıkıntım vardı bir gün psu yandı yeni psu alıp takınca sorunum çözülmüştü. 500w gamepower kalitesiz bişiydi. Senin psu gayet kaliteli. Bence ekran kartı driver değiştirmeye devam et

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,287
Üyeler
141,431
Son üye
VeyselBey
Top Bottom