Neler Yeni

Çözüldü✓ PC DONANIM İYİ AMA GEÇ AÇILIYOR !!!

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
847
İsim
Burak
Alıntıyı görüntüle
Bilgisayarım açma tuşuna bastıktan sonra uzun bir süre siyah ekranda kalıyor daha sonra ekran klavye ve mouse geldikten sonra bios ekranı geliyor ve sonraki süreçte açılması hızlı oluyor ama totalde başlatma sürem bu sisteme göre çok uzun 41 sn ortalama sorun nedir ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilecek varmı ?
SİSTEM BİLGİLERİ
  1. AMD Ryzen 7 7700
  2. MSI MAG B650M Mortar WiFi AM5
  3. Zotac 4070 Ti Trinity OC
  4. Corsair Vengeance RGB 32 GB CL36 6000 MHz DDR5 RaM
  5. Kingston 1 TB Fury Renegade SFYRS/1000G M.2 PCI-Express 4.0 SSD
  6. High Power Performance GD 800W 80+ Gold Güç Kaynağı
  7. MSI MAG CORELIQUID B240 ARGB 240 mm İşlemci Sıvı Soğutucu
  8. ASUS TUF Gaming VG27AQ1A Monitör
Arkadaşlar belki yazmıştır okumaya üşendiğim için yazıyorum. Biostan Fast Boot özelliği açık mı?

Peak2Core

80+

XzBİT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emre KARASU
Ssd mi var hdd mi?
SSD
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar sorunu şimdilik çözdüm. Açılış süresi 17 sn düştü. Yabancı forum sitelerine baktığımda şunu gördüm biosta bulunan memory context restore modunu autodan enableye çekmem gerektiği yazıyordu. Geç açılmasının sebebi ise am5 sistemlerde ilk açılışta ramleri ve sistem parçalarını geç tanımasıymış aynı ssıkıntıyı am5 sistemde yaşayan arkadaşlar uygulayabilir.

Arkadaşlar belki yazmıştır okumaya üşendiğim için yazıyorum. Biostan Fast Boot özelliği açık mı?
Sorun o değil hocam msi anakartlarda fastboot seçeneği artık yok sanırım otomatik fastboot açılıyor sistem çözümü buldum teşekkür ederim ilginiz için.

Son düzenleme:

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
Kağan UĞURLU
SSD

Arkadaşlar sorunu şimdilik çözdüm. Açılış süresi 17 sn düştü. Yabancı forum sitelerine baktığımda şunu gördüm biosta bulunan memory context restore modunu autodan enableye çekmem gerektiği yazıyordu. Geç açılmasının sebebi ise am5 sistemlerde ilk açılışta ramleri ve sistem parçalarını geç tanımasıymış aynı ssıkıntıyı am5 sistemde yaşayan arkadaşlar uygulayabilir.

Sorun o değil hocam msi anakartlarda fastboot seçeneği artık yok sanırım otomatik fastboot açılıyor sistem çözümü buldum teşekkür ederim ilginiz için.
Hocam çok teşekkür ettim, bios güncellemsinden sonra 120 saniyede açılan sistem 18 saniyede açılıyor.

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
18 saniye de çok fazla değil mi? İntel sistemler nasıl acaba ben.
5700g kullanıyorum çok daha hızlı açılıyor. 7500f sisteme geçecektim kafam karıştı açıkçası

Top Bottom