Neler Yeni

Oyun donuyor fakat kapatılmıyor

Mr11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mehmet Kavak
Drakensang adında bir oyun oynuyorum. Oyun bazen birkaç saat geçtikten sonra bazen de oyuna girdikten birkaç dakika sonra donuyor ve ne oyunu kapatabiliyorum, ne görev yöneticisini açabiliyorum vs. hiç bir şey yapamıyorum power tuşuna basıp kapatmaktan başka. Bunun sebebi ne olabilir? World of Tanks adlı bir oyun daha oynuyorum, bu oyun Drakensang'a göre kat kat daha ağır bir oyun ve ultra grafiklerde oynuyorum ama hiç böyle bir sorun yaşamıyorum. Defalarca sildim geri yükledim oyunu filan birçok basit çözüm yolu denedim ama olmadı. Ekran kartına stres testi yaptım, RAM'lere test yaptım, işlemcime test yaptım, ODDC'den power test yaptım fakat hiç bir testte sorun yaşamadım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Lieutenant Anderson
Hocam Windows ayarlardan donanım hızlandırmalı gpu zamanlaması nı kapatıp bilgisayarı yeniden başlatıp dener misiniz? Aynı sorunu valorantta yaşıyordum bir zamanlar. Alt tab yaptığımda pc kilitleniyordu ne görev yönetici ne başka bişey hiçbişey yapamıyordum. Bu şekilde yaptıktan sonra sorunum çözüldü.

Mr11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mehmet Kavak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam Windows ayarlardan donanım hızlandırmalı gpu zamanlaması nı kapatıp bilgisayarı yeniden başlatıp dener misiniz? Aynı sorunu valorantta yaşıyordum bir zamanlar. Alt tab yaptığımda pc kilitleniyordu ne görev yönetici ne başka bişey hiçbişey yapamıyordum. Bu şekilde yaptıktan sonra sorunum çözüldü.
O özellik benim kartta yok zaten, AMD 5700 XT var bende. Format attım yine düzelmedi şaka gibi. Yük altına bindiriyorum bilgisayarı yok, hiçbir sorun yok ama ufacık lanet bir oyun benim başıma neler açıyor.

Mr11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mehmet Kavak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şu forumda da doğru düzgün yardımcı olan bir Allahın kuluna daha rastlamadım. Hiç mi bilgili kimse yok, hiç mi şeyine takan yok anlamadım ki. Technopat'ta aynı şeyin laciverti burası da. Yardımcı olan çıkmayacaksa niye böyle forumlar var kardeşim, kapatın kepengi gidin başka işlerle meşgul olun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,535
Üyeler
158,127
Son üye
MesuttYa
Top Bottom