Neler Yeni

Oyun Esnasında Saniyelik Takılmalar

DavidDrue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
AlperSacid
Merhaba arkadaşlar. Rtx2060 Ryzen 5 2600 16 gb ram bir sisteme sahibim. Sistem yaklaşık 2 senelik. Geçtiğimiz günlerde ilk defa karşılaştığım bir sorun çıktı. Oyuna giriyorum cizirtiya benzer bir ses çıkıyor cool whine sesi mi cızırtı mi emin olamıyorum. Ardından o ses gelirken ses saniyelik kesilip geri geliyor tam o sesin kesildiği sırada oyunda takılmalar meydana geliyor. Ses kesintisiz devam ederken takılmalar olmuyor ancak dediğim gibi ses gittiği anda takılıyor ve ses geri gelince devam ediyor cok kısa sürüyor bu olay ama art arda ve sık gerçekleşiyor. O ses eskidende bazi oyunlarda duyuluyordu ama takılmayla ilk defa karşılaştım. Ne araştırma yaptıysam da bir çözüm bulamadım. Sebebi nedir acaba ? Bir de bu sorun bana mi öyle geldi bilmiyorum ama User benchmark programını kullandıktan sonra bir kaç saat sonrasından oyuna girince farkettim. Takilmalarin olduğu örnek oyunlar witcher 3 , forza horizon 4 . Mesela forza gpuyu yaklaşık %60-70 arası yüklerken bu seslerle birlikte takılmalar oluyor. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. İyi forumlar. NOT: Forzada oynarken oluşan takılmayı youtubea yükleyip URL olarak bıraktım. Kulaklık takarak dinlerseniz o sesin takılmalarla eş zamanlı olduğunu farkedeceksiniz.Takılma yaşadığım oyundan bir kesit.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,246
Üyeler
153,520
Son üye
fazilcan
Top Bottom