Neler Yeni

Oyun içi düşük performans

kiduda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hasan
Arkadaşlar Gigabyte Rtx 3060ti Eagle OC ekran kartım var. Geçen arkadaşlarla pubg oynarken farkettim rtx3060 ekran kartı olan arkadaşımla aynı grafik ayarlarında aynı fpsi alıyordum sonra başka oyunlarda da test ettim ilk cyberpunk2077 denedim mesela bu videoda:
1080p Ultra Dlss-Quality ayarında 90 fps alıyor adam ben aynı ayarda 60 fps alıyorum. Ekran kartı kullanımı %50-60 aralarında bende, videoda ise sabit 98. Daha sonra RTX ayarını açıp iyice arttırdım grafik ayarlarını bu sefer benim de ekran kartı kullanımım %98 e çıktı ve videodakiyle aynı fps değerini aldığımı gördüm. Sizce bu neden oluyor olabilir. Not: PUBGde de ekran kartı kullanım yüzdem 40 50 arasında gerçekten düşük fps alıyorum. Oyunun lobi ekranında sabit 98 kullanım yüzde değeri alıyorum.

Bilgisayar Parçalarım:
ekran Kartı: Gigabyte Rtx 3060ti Eagle OC
İşlemci: R5 5600X
Anakart: Asus Prıme B-550mk
Ram: XPG Gammax 8x2 3000mhz
Güç Kaynağı: Corsair CX 550f

Not: Acaba güç kaynağının watt değeri yetersiz kalıyor olabilir mi. Bütün testleri yaptım gerçi ekran kartımın watt değeri tam yükte 230 lara kadar çıkabiliyor. Hatta overclock bile yaptım sorunsuz çalısıyor. Bu arada driverlarım güncel,ısınma sorunum yok

Ekler

• benchmark.PNG
    benchmark.PNG
    992.3 KB · Hit: 47
  • Boş Yol.PNG
    Boş Yol.PNG
    2.6 MB · Hit: 53
  • şehir içi.PNG
    şehir içi.PNG
    2.5 MB · Hit: 47

arturo

80+ Silver
Arkadaşlar Gigabyte Rtx 3060ti Eagle OC ekran kartım var. Geçen arkadaşlarla PUBG oynarken farkettim rtx3060 ekran kartı olan arkadaşımla aynı grafik ayarlarında aynı fpsi alıyordum sonra başka oyunlarda da test ettim ilk cyberpunk2077 denedim mesela bu videoda:
1080p Ultra Dlss-Quality ayarında 90 fps alıyor adam ben aynı ayarda 60 fps alıyorum. Ekran kartı kullanımı %50-60 aralarında bende, videoda ise sabit 98. Daha sonra RTX ayarını açıp iyice arttırdım grafik ayarlarını bu sefer benim de ekran kartı kullanımım %98 e çıktı ve videodakiyle aynı fps değerini aldığımı gördüm. Sizce bu neden oluyor olabilir. Not: PUBGde de ekran kartı kullanım yüzdem 40 50 arasında gerçekten düşük fps alıyorum. Oyunun lobi ekranında sabit 98 kullanım yüzde değeri alıyorum.

Bilgisayar Parçalarım:
ekran Kartı: Gigabyte Rtx 3060ti Eagle OC
İşlemci: R5 5600X
Anakart: Asus Prıme B-550mk
Ram: XPG Gammax 8x2 3000mhz
Güç Kaynağı: Corsair CX 550f

Not: Acaba güç kaynağının watt değeri yetersiz kalıyor olabilir mi. Bütün testleri yaptım gerçi ekran kartımın watt değeri tam yükte 230 lara kadar çıkabiliyor. Hatta overclock bile yaptım sorunsuz çalısıyor. Bu arada driverlarım güncel,ısınma sorunum yok
driverler,bios güncel mi sıcaklıklar nasıl?

kiduda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hasan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tamam güncelliycem bide psu yeterli mi sence

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Anonim
çözünürlük ?

Bünyamina

80+ Platinum
yaptığın oc yi kaldırmanı öneririm her şey stok değerler olsun
psu yeterli onda aklın kalmasın
ayarları fulleyince ekran kartın kullanı mı 100 lere geliyor mu

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Ataberk ülük
Instagram
Ataberktklr
Kanka sana senelerdir pubg oynayan birisi olarak 3060 tuff kullanıyorum pubg de fps almak istiyosan oyun içi monitör özel çözünürlük açıp doku ve kenar yumuşatma orta diğer herşeyi çok düşük yapman lazım özel çözünürlük 1728 e 1080 yapıp oyun içi 1680x1050 yaparsan pubg grafik oyunu detaya gerek yok güzel fps alırsın

kiduda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hasan
yaptığın oc yi kaldırmanı öneririm her şey stok değerler olsun
psu yeterli onda aklın kalmasın
ayarları fulleyince ekran kartın kullanı mı 100 lere geliyor mu
geliyor aynı videodaki gibi 30 fps alıyorum onda sorun yok ama istediğim grafik ayarlarında 90-100 lere çıkmıyor videoda sabit %96
Mesaj otomatik birleştirildi:

güncelledim aynı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kanka sana senelerdir PUBG oynayan birisi olarak 3060 tuff kullanıyorum PUBG de fps almak istiyosan oyun içi monitör özel çözünürlük açıp doku ve kenar yumuşatma orta diğer herşeyi çok düşük yapman lazım özel çözünürlük 1728 e 1080 yapıp oyun içi 1680x1050 yaparsan PUBG grafik oyunu detaya gerek yok güzel fps alırsın
eyv kanka da sorun fps almak istemem değil olması gerekenden düşük performans alıyorum

Top Bottom