Neler Yeni

oyun icin 1tb samsung ssd aldim iyi yaptimmi

Squirtle48

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,882
İsim
Metehan Akyalı
Bir an EVO aldın sanıp korktum. Depolama için QVO gayet yeterli.
EVO'dan neden korktunuz açabilir misiniz? Ben oyun+depolama her şey için 4-5 yıldır 860 Evo kullanıyorum. İlk aldığım günki gibi tıkır tıkır çalışıyor da, merak ettim?

Polestar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Polestar
Samsung iyidir. Oyunlar için bende qvo aldım ve kullanıyorum. Ama kafama takılan bir şey var bozulan disklerin 2. el mi satın aldın ve ne kadar zaman kullanınca bozuldu. Mekanik diskler de hemen kolaylıkla bozulmazlar.

dost ayran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,807
İsim
babamrb
Samsung iyidir. Oyunlar için bende qvo aldım ve kullanıyorum. Ama kafama takılan bir şey var bozulan disklerin 2. el mi satın aldın ve ne kadar zaman kullanınca bozuldu. Mekanik diskler de hemen kolaylıkla bozulmazlar.
yok hocam 0 aldım wd blue 1 yıl sonra bozuluyo hepsi pc alali 4 yıl fln oldu 3 4 tane hdd degistirdim sonra sinirden aldim iste
Mesaj otomatik birleştirildi:

kasaya darbe flnda vermedim halde

Polestar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Polestar
Bu kadar sürede sıfır hdd üstelik wd gibi markaların bozulması normal değil. Nasıl arıza verdiler, kafamı vurmayamı başladı yoksa bad sector mü, hiç mi görmemeye başladı? Bir de pc deki güç kaynağı nedir?

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
En iyisi samsung almak ya depolamada artık her ssd kronik sorunlu olmaya başladı.Deliriyorum :)
Neye güvendiysem kronik sorunu çıktı

dost ayran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,807
İsim
babamrb
Bu kadar sürede sıfır HDD üstelik wd gibi markaların bozulması normal değil. Nasıl arıza verdiler, kafamı vurmayamı başladı yoksa bad sector mü, hiç mi görmemeye başladı? Bir de PC deki güç kaynağı nedir?
psu dark bad sector vardı ve gidip geliyodu hdd sesler cikiyodu surtme gibi

Polestar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Polestar
PSU dark bad sector vardı ve gidip geliyodu HDD sesler cikiyodu surtme gibi
Eğer Pc çalışırken kasayı hareket ettiriyor yada ne bileyim oyun oynarken gaza gelip kasaya tekmeliyorsan hdd bozula bilir. Senin yazdıklarına bakılırsa sürtme sesi kafa vurma dediğim şey. Buda disk yüzeyini çizer bad sectör oluşur. Arada gidip geliyor dediğin hdd yi görmüyorsa, hdd üzerindeki kartında bozulduğu anlamına gelir. Ya kasa çalışırken darbeden bozuluyor diskler yada elektrikle ilgili bir sorun var. Eğer Psu ile ilgiliyse sorun, aldığın ssd de diğer bileşenlerde bozula bilir. Sağlam güvenilir bir yerde kontrol ettirmende fayda var.

Ribozom

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Toprak
EVO'dan neden korktunuz açabilir misiniz? Ben oyun+depolama her şey için 4-5 yıldır 860 Evo kullanıyorum. İlk aldığım günki gibi tıkır tıkır çalışıyor da, merak ettim?
Fiyat farkı yüzünden. Eğer çok parası varsa PRO bile alır.

AustinYellowM4

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Salih Şeker

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Efe Kıcır
İyi yapmışsında çok para be :D tabi bütçesi olan gider 2TB SSD de alır. Ama ürünün baya iyi h.o (y)

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,301
İsim
Sarp Yılmaz
Top Bottom