Neler Yeni

Oyun indirince neden pc yavaşlıyor?

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,060
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
İnternetim iyi ama oyun indirirken falan 1080p bir şey izliyorum ama droplar falan giriyor anladığım kadarıyla disk kulanımını çok artırıyor ve bilgisayara drop sokturuyor bunun bir çözümü varmı? eskiden internetimiz kötü diye oyun indirirken birşeye girmezdik şimdi internetimiz iyi gene oyun yüklerken birşeye giremiyoruz :D

aeyldrmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
420
İsim
Ahmet Emir
Instagram
a.e.yldrmm
Steam
aeyldrmm
Facebook
a.e.yldrmm
İnternetim iyi ama oyun indirirken falan 1080p bir şey izliyorum ama droplar falan giriyor anladığım kadarıyla disk kulanımını çok artırıyor ve bilgisayara drop sokturuyor bunun bir çözümü varmı? eskiden internetimiz kötü diye oyun indirirken birşeye girmezdik şimdi internetimiz iyi gene oyun yüklerken birşeye giremiyoruz :D
Oyun indirmek sadece internetinizi kullanmaz. İndirirken aynı zamanda dosyanın indirilen kısmını indirdiğiniz diskin içerisine eş zamanlı olarak yazar bu da belirttiğiniz sorunları yaratır. Disk kullanımı ne kadar fazla olursa disk üzerinde çalışan uygulamaların okunma hızlarında yavaşlamalar gerçekleşir.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,060
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyun indirmek sadece internetinizi kullanmaz. İndirirken aynı zamanda dosyanın indirilen kısmını indirdiğiniz diskin içerisine eş zamanlı olarak yazar bu da belirttiğiniz sorunları yaratır.
Bu Sata SSD olduğu için mi böyle mesela m2'im olsaydı yazma okuması iyi olsaydı bu sıkıntı olur muydu?

aeyldrmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
420
İsim
Ahmet Emir
Instagram
a.e.yldrmm
Steam
aeyldrmm
Facebook
a.e.yldrmm
Bu Sata SSD olduğu için mi böyle mesela m2'im olsaydı yazma okuması iyi olsaydı bu sıkıntı olur muydu?
SSD'nin okuma yazma hızları ve indirilen dosyanın boyutuna göre değişir. SATA-M2- HDD farketmez.

cagdascelebi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
776
İsim
Çağdaş ÇELEBİ
Instagram
cagdas_celebi
Steam
cagdascelebi
Facebook
cagdasclbi
Twitter
cagdasclbi
Discord
! 𝓔𝓥𝓘̇𝓝𝓓𝓐𝓡 +𝟮𝟯#0001

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,060
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SSD'nin okuma yazma hızları ve indirilen dosyanın boyutuna göre değişir. SATA-M2 farketmez
Çevremde çoğu kişide bu sıkıntıyı görmedim özelikle yayıncılarda adam arkadan oyun indirirken yayın bile yapıyor onda nasıl olmuyor bu sıkıntı o zaman?

aeyldrmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
420
İsim
Ahmet Emir
Instagram
a.e.yldrmm
Steam
aeyldrmm
Facebook
a.e.yldrmm
Çevremde çoğu kişide bu sıkıntıyı görmedim özelikle yayıncılarda adam arkadan oyun indirirken yayın bile yapıyor onda nasıl olmuyor bu sıkıntı o zaman?
Kaliteli ve yüksek performanslı SSD seçimi, Yayın uygulamarı ve windows'un bulunduğu diskler dışındaki farklı disklere yükleme gibi farklı sebepleri var bazı yayıncılar çift pc yayın yapıyor onuda hesaba katmak gerek.

Top Bottom