Neler Yeni

Oyun oynamak niye bu kadar pahalı niye bu kadar lüks

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler
Cloud gaming (Geforce now,Stadia,xCloud)
evet arkadaşlar bu konunun benzerini açmıştım ama bir daha açma gereği duyuyorum bu nispeten daha büyük olcak ve sizinde düşüncelerinizi almak istiyorum başlamak istediğim ilk konu oyun oynamak niye bu kadar lüks

evet size soruyorum niye bu kadar lüks ya niye halbuki alttrafı 5 ila 10 saatlık eğlenceli zevkli bir deneyim en son oynadığım güncel oyun cp onuda geforce now'dan bitirdim ondan önceki bitirdiğim en yakın triple a sayılabilecek oyun rise of the tomb raider oda çıkalı yıllar oldu nerdeyse yani güncel bir şey oynuyamıyorum ve bu benim sinirimi bozuyor bazen kenara geçip bunları yapamadığım için üzülüyorum evet hatta bazen ağladığım oluyor. evet diyebilirsiniz bu ağlancak bir konumu ama yapamıyorum hayattakı tek eğlendiğim zevklerimden biri ve onu bile gerçekleştiremiyorum şuan kullandığım bir laptop 2015 yılından kalma 5200u işlemcisine 920m ekran kartına sahip bu sistem özellikleriyle bırakın oyun açmayı güncel uygulamaları dahi kullanırken sorun yaşanabiliyor çoğu oyunu streaming servislerinden oynuyorum ki aslında onlarıda oynayamıyorum niye oynayamıyorum biliyormusun çünkü bir diğer etmen oyun fiyatları evet güncel oyunların fiyatları allah katına kadar çıkıyor pc de bile oyunlar 400 300 gibi fiyatlardan çıkarken konsol tarafında 2 3 tane güncel oyun alınca sanki yeni bir konsol alacak kadar para harcamış gibi oluyorsun üstüne üstlük bunların çoğu sırf paranı sömürmek için emek dahi harcanmamış boş yapımlar oluyor onuda geçtim cihaz sıkıntısı dediğim gibi benim bir konsolum veyahut güncel oyunları açabilecek bir pc ye sahip değilim diyeceksiniz fakir misiniz hayır şuan tam miktar vermek istemesemde eve 5000 tl gibi bir para giriyor burda türkiyenin fakir grubunu ele aldığınızda baya büyük bir para peki bu parayla istekleriniz dahilinde bir şey alabilirmisiniz hayır imkanı yok yemek fiyatları arabanın yakıtı doğalgaz su elektrik birde biz 3 kardeşiz evde 5 kişinin gideri derken zevklere ayıracak para neredeyse kalmıyor kalıyor aslına bakarsanız ama böyle bir cihaz alabilecek kadar bir para kalmıyor çünkü şuan güncel oyunları oynamak isteseniz sıfır bir şekilde xbox series s üzerinden baz alırsak önceki nesli baz almıyorum çünkü fiyatlar şuan neredeyse ona eşit durumda 512gb versiyon için 4000 tl gidiyor birde bunun monitör ücreti var benim böyle bir şeyi babamdan felan istememin imkanı yokki zaten bunu hepimiz biliyoruz kimsenin ebeveynin durup dururken sen sırf 2 oyun oynayacan diye 5000 lira gibi bir para harcaması türkiye şartlarında mümkün değil 4000 lira az bir para değil arkadaşlar ki bunun monitör masrafıda var oyun fiyatlarıda var derken konsolu aldığınız yılın başı olsa desek bir kaç güncel oyun alsanız 5 tane civarı sene sonunda toplam konsol ve oyunlara neredeyse 6000 ila 6500 lira civar bir para harcıyacaksınız
ve bu bazen benim sinirimi çok bozuyor normal bir oyun lan sadece dediğim gibi genelde 5 ila 10 saatlik ufak bir deneyim ufak bir eğlence ve sen bunun için bu kadar fiyat ödüyorsun bazıları diyecek TEKNOLOJİ UCUZ DEĞİLDİR diye canım kardeşim belliki sen çok cahil büyük ihtimallede geri kafalı bir insansın xbox series den bile daha iyi bir cihaz olan xbox series x veya ps5 fiyatı hakkında konuşalım en pahalı yeni nesil oynıyabileceğin yeni nesil bir konsol 500 dolar evet 500 dolar peki ya bana bir söylesene 500 dolar eşitmidir 7000 tl he bana söylesene neyse arkadaşlar gene bir konuda daha ağladım ama artık ben katlanamıyorum nedenini bilmediğim bir sebepten ötürü bu ülkeden dahada soğuyorum ilerde belirli bir miktar biriktirip ülkeden kaçma planlarım var türkiye cennet gibi bir yer evet ama ben bu cennette resmen bir cehennemi yaşıyorum eğer ben sırf 500 birim fiyatındaki bir cihazı almak için bu kadar masraf yapıp para harcıyacaksam türkiyede yaşamanın ne anlamı var en güzeli milletvekilliği valla mecliste 2 birbirlerine sallayıp tekme yumruk kavga edip meclis lokantasında 2 liraya çorba içtikten sonra 16000 tl maaş almak güzel valla hoş

Ağlama fastımız burda bitti amma ağladın be gibi yorumları kabul etmiyorum bu sizin en fazla 12 yaşında olduğunuzu yansıtıyor lütfen insa gibi cevap verin insan gibi cevap vercek arkadaşlarında düşüncelerini yazmasını isterim onların düşüncelerinide merak ediyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Font gereksiz büyük ve renk kötü seçilmiş ama oyun oynamak lüks olmamalı

Furkan SıRR

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,335
İsim
Furkan Sır
evet arkadaşlar bu konunun benzerini açmıştım ama bir daha açma gereği duyuyorum bu nispeten daha büyük olcak ve sizinde düşüncelerinizi almak istiyorum başlamak istediğim ilk konu oyun oynamak niye bu kadar lüks

evet size soruyorum niye bu kadar lüks ya niye halbuki alttrafı 5 ila 10 saatlık eğlenceli zevkli bir deneyim en son oynadığım güncel oyun cp onuda geforce now'dan bitirdim ondan önceki bitirdiğim en yakın triple a sayılabilecek oyun rise of the tomb raider oda çıkalı yıllar oldu nerdeyse yani güncel bir şey oynuyamıyorum ve bu benim sinirimi bozuyor bazen kenara geçip bunları yapamadığım için üzülüyorum evet hatta bazen ağladığım oluyor. evet diyebilirsiniz bu ağlancak bir konumu ama yapamıyorum hayattakı tek eğlendiğim zevklerimden biri ve onu bile gerçekleştiremiyorum şuan kullandığım bir laptop 2015 yılından kalma 5200u işlemcisine 920m ekran kartına sahip bu sistem özellikleriyle bırakın oyun açmayı güncel uygulamaları dahi kullanırken sorun yaşanabiliyor çoğu oyunu streaming servislerinden oynuyorum ki aslında onlarıda oynayamıyorum niye oynayamıyorum biliyormusun çünkü bir diğer etmen oyun fiyatları evet güncel oyunların fiyatları allah katına kadar çıkıyor pc de bile oyunlar 400 300 gibi fiyatlardan çıkarken konsol tarafında 2 3 tane güncel oyun alınca sanki yeni bir konsol alacak kadar para harcamış gibi oluyorsun üstüne üstlük bunların çoğu sırf paranı sömürmek için emek dahi harcanmamış boş yapımlar oluyor onuda geçtim cihaz sıkıntısı dediğim gibi benim bir konsolum veyahut güncel oyunları açabilecek bir pc ye sahip değilim diyeceksiniz fakir misiniz hayır şuan tam miktar vermek istemesemde eve 5000 TL gibi bir para giriyor burda türkiyenin fakir grubunu ele aldığınızda baya büyük bir para peki bu parayla istekleriniz dahilinde bir şey alabilirmisiniz hayır imkanı yok yemek fiyatları arabanın yakıtı doğalgaz su elektrik birde biz 3 kardeşiz evde 5 kişinin gideri derken zevklere ayıracak para neredeyse kalmıyor kalıyor aslına bakarsanız ama böyle bir cihaz alabilecek kadar bir para kalmıyor çünkü şuan güncel oyunları oynamak isteseniz sıfır bir şekilde xbox series s üzerinden baz alırsak önceki nesli baz almıyorum çünkü fiyatlar şuan neredeyse ona eşit durumda 512gb versiyon için 4000 TL gidiyor birde bunun monitör ücreti var benim böyle bir şeyi babamdan felan istememin imkanı yokki zaten bunu hepimiz biliyoruz kimsenin ebeveynin durup dururken sen sırf 2 oyun oynayacan diye 5000 lira gibi bir para harcaması türkiye şartlarında mümkün değil 4000 lira az bir para değil arkadaşlar ki bunun monitör masrafıda var oyun fiyatlarıda var derken konsolu aldığınız yılın başı olsa desek bir kaç güncel oyun alsanız 5 tane civarı sene sonunda toplam konsol ve oyunlara neredeyse 6000 ila 6500 lira civar bir para harcıyacaksınız
ve bu bazen benim sinirimi çok bozuyor normal bir oyun lan sadece dediğim gibi genelde 5 ila 10 saatlik ufak bir deneyim ufak bir eğlence ve sen bunun için bu kadar fiyat ödüyorsun bazıları diyecek TEKNOLOJİ UCUZ DEĞİLDİR diye canım kardeşim belliki sen çok cahil büyük ihtimallede geri kafalı bir insansın xbox series den bile daha iyi bir cihaz olan xbox series x veya ps5 fiyatı hakkında konuşalım en pahalı yeni nesil oynıyabileceğin yeni nesil bir konsol 500 dolar evet 500 dolar peki ya bana bir söylesene 500 dolar eşitmidir 7000 TL he bana söylesene neyse arkadaşlar gene bir konuda daha ağladım ama artık ben katlanamıyorum nedenini bilmediğim bir sebepten ötürü bu ülkeden dahada soğuyorum ilerde belirli bir miktar biriktirip ülkeden kaçma planlarım var türkiye cennet gibi bir yer evet ama ben bu cennette resmen bir cehennemi yaşıyorum eğer ben sırf 500 birim fiyatındaki bir cihazı almak için bu kadar masraf yapıp para harcıyacaksam türkiyede yaşamanın ne anlamı var en güzeli milletvekilliği valla mecliste 2 birbirlerine sallayıp tekme yumruk kavga edip meclis lokantasında 2 liraya çorba içtikten sonra 16000 TL maaş almak güzel valla hoş

Ağlama fastımız burda bitti amma ağladın be gibi yorumları kabul etmiyorum bu sizin en fazla 12 yaşında olduğunuzu yansıtıyor lütfen insa gibi cevap verin insan gibi cevap vercek arkadaşlarında düşüncelerini yazmasını isterim onların düşüncelerinide merak ediyorum
İsyannnnnnnnnnn geriye bı tek ........

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

UzunKing

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,035
İsim
Burak
okuyamadım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Ekmeleddin armut
İlgilendiği Kategoriler

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam