Neler Yeni

oyun oynarken bilgisayar yeniden başlıyor windows 11

Alukurt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Remzi KOÇ
Merhaba Arkadaşlar,

Zalım Starfield gamepass pc indirdim oynarken hiç uyarı ses vermeden biz kendini reboot etti. oyun crash oldu herhalde dedim tekrar oyuna girdim bu sefer öncekine göre biraz daha fazla oynayabildim ama yine aynısı oldu bu böyle 3-4 sefer olunca dedim oyun nanay farklı bir oyun oynayayım dedim ama bu sefer hangi oyunu oynasam belli bir süre sonra pc reboot atmaya başladı boşta çalışırken sıkıntı yok sadece oyun oynarken reboot yapıyor anlam veremedim daha önce hiç böyle bir şey yaşamadım Starfield yüklemeden öncede yaşamadım ne olduysa Starfield yükledikten sonra oldu.

Sıcaklıklardandır diyecekler için MSI afterburner ile sıcaklıkları da takip ettim hiç aman aman bir ısınma da yok anlamadım biraz baktım ama çözemedim sizlerin yardımlarını ve yorumlarını bekliyorum. Sistem bileşenlerim aşağıdaki gibi

Ryzen5800x
RTX4080
X570 anakart
16 Gb ram
1000 Watt Psu MSI'yın ATX 3.0 PCI 5.0 sertifikalı olan yeni nesil psudan Kasam 4 fanlı 3 fan önde 1 egsoz fan var kasa önü mesh 240'lık sıvı soğutma var. Oyundan aldığım bir kareyi de ekledim 40 dk'lık kullanımda böyleydi bi anda reboot attı.

Ekler

• 1694111551140.jpg
    1694111551140.jpg
    1.4 MB · Hit: 21

Alukurt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Remzi KOÇ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba Arkadaşlar,

Zalım Starfield gamepass pc indirdim oynarken hiç uyarı ses vermeden biz kendini reboot etti. oyun crash oldu herhalde dedim tekrar oyuna girdim bu sefer öncekine göre biraz daha fazla oynayabildim ama yine aynısı oldu bu böyle 3-4 sefer olunca dedim oyun nanay farklı bir oyun oynayayım dedim ama bu sefer hangi oyunu oynasam belli bir süre sonra pc reboot atmaya başladı boşta çalışırken sıkıntı yok sadece oyun oynarken reboot yapıyor anlam veremedim daha önce hiç böyle bir şey yaşamadım Starfield yüklemeden öncede yaşamadım ne olduysa Starfield yükledikten sonra oldu.

Sıcaklıklardandır diyecekler için MSI afterburner ile sıcaklıkları da takip ettim hiç aman aman bir ısınma da yok anlamadım biraz baktım ama çözemedim sizlerin yardımlarını ve yorumlarını bekliyorum. Sistem bileşenlerim aşağıdaki gibi

Ryzen5800x
RTX4080
X570 anakart
16 Gb ram
1000 Watt Psu MSI'yın ATX 3.0 PCI 5.0 sertifikalı olan yeni nesil psudan Kasam 4 fanlı 3 fan önde 1 egsoz fan var kasa önü mesh 240'lık sıvı soğutma var. Oyundan aldığım bir kareyi de ekledim 40 dk'lık kullanımda böyleydi bi anda reboot attı.
Farklı bir kaynaktan Kaan isim arkadaşımızdan aldığım bilgi ile sorun çözüldü izlediğim yol Windows tuşu Ctrl Shift B tuşuna aynı anda basarak ekran kartını sıfırladım. + Güç planı kısmından Dengeli [Önerilen] kısmına çekin sorun ortadan kalktı.

Alukurt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Remzi KOÇ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yeniden hortlatıyorum konuyu ancak bu sorun tekrar etmeye başladı. Geçen sefer yaptıklarımı yaptım olmadı ek olarak ekran kartı sürücünü temiz kurulum yaparak denemedim olmadı. Dediğim gibi daha önceden hiç bir sorun yaşamamıştım ta ki Starfield oyunun da pc'nin kendini yeniden başlatmasına kadar sonra bu durum hangi oyuna oynarsam oynayayım ister güçlü ister zayıf sürekli olarak restart ile sonuçlanmakta oyun açmadan sabaha kadar açık tutum hiç bişey olmadı.

OCCT ile stability test yaptım tek tek sıra Power testine gelince uyarı verdi ancak buradaki sorun PSU mu yoksa işlemci mi yorumlayamadım. Bu test konusunda bilginiz varsa hatanın hangi bileşenden kaynaklandığını söyleyebilir misiniz?

Ekler

• Test 2023-09-12.jpg
    Test 2023-09-12.jpg
    603.2 KB · Hit: 15
Top Bottom