Neler Yeni

Oyun oynarken bir anda oyunların kapanması sorunum var

kaanmkuru

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kaan Mert KURU
Anakart : Gigabyte B450 s2h
Ekran kartı : Sapphire RX590 nitro+
İşlemci : Ryzen5 1600
Ram : Corsair 16gb(2x8) 3200 mh kırmızı (CMK16GX4M2B3200C16R)
Kasa ve PSU : Corsair spec delta rgb 550w 80+
Ssd : Adata su630 480gb

Sistemim bu parçalardan oluşmaktadır. Aldığım günden beri witcher3, assassins creed gibi oyunlar oynarken bir anda oyunu kapatıp masa üstüne atıyor. Çok nadir de olsa youtube da iken bir anda ekranı kapatıp reset atana kadar açılmıyor. Tüm sürücü driverlarını ve windows'u son sürümünde kullanmaktayım. Bios f50 yüklü. Oyun sırasında derecelere msi ab. programınından bakarak söyleyecek olursam işlemci 55-60c ve ekran kartım 60-70 derece aralığında. Ben artık sorunun neyden kaynaklandığı konusundaki araştırmalarımda yapabileceğim başka bir şey bulamıyorum. Bilen var ise tavsiyesi için şimdiden minnettarım. İyi forumlar dilerim.

komiks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Uğur Altıntaş
İlgilendiği Kategoriler
PC donanım-elektronik
basit bir çözüm olarak ekran kartı için farklı bir sürücü kurup dener'misiniz? (yenisi kuruludur muhtemelen bir önceki sürüm veya daha eski bir sürüm olabilir.)

kaanmkuru

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kaan Mert KURU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
basit bir çözüm olarak ekran kartı için farklı bir sürücü kurup dener'misiniz? (yenisi kuruludur muhtemelen bir önceki sürüm veya daha eski bir sürüm olabilir.)
Malesef yine yapıyor

Behram

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Abdurrahman
Virüs kaynaklıda olabilir eğer crackli oynuyorsan
ilk önce virüs taraması yap eğer devam ediyorsa yazılımsal yada fiziksel sorundanmı oluşuyor onun bulmak lazım yazılımsal olarak sorunu ortadan kaldırmak için format çek temiz kurulum yap
Yine yapıyorsa fiziksel bir sorun vardır
Psu arızalı olabilir.

kaanmkuru

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kaan Mert KURU
Virüs kaynaklıda olabilir eğer crackli oynuyorsan
ilk önce virüs taraması yap eğer devam ediyorsa yazılımsal yada fiziksel sorundanmı oluşuyor onun bulmak lazım yazılımsal olarak sorunu ortadan kaldırmak için format çek temiz kurulum yap
Yine yapıyorsa fiziksel bir sorun vardır
PSU arızalı olabilir.
Tüm oyunlarım orijinal. Virüs bir ihtimal olabilir ama muhtemelen ram kaynaklı memtest86 da 1370 error kodu aldım. Garantiye göndereceğim ve başka bir 8 gb ram takıp deneyeceğim tekrardan.

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
RAM : Corsair 16gb(2x8) 3200 mh kırmızı (CMK16GX4M2B3200C16R)
Kasa ve PSU : Corsair spec delta RGB 550w 80+
SSD : Adata su630 480gb

Sistemim bu parçalardan oluşmaktadır. Aldığım günden beri witcher3, assassins creed gibi oyunlar oynarken bir anda oyunu kapatıp masa üstüne atıyor. Çok nadir de olsa youtube da iken bir anda ekranı kapatıp reset atana kadar açılmıyor. Tüm sürücü driverlarını ve windows'u son sürümünde kullanmaktayım. Bios f50 yüklü. Oyun sırasında derecelere MSI ab. programınından bakarak söyleyecek olursam işlemci 55-60c ve ekran kartım 60-70 derece aralığında. Ben artık sorunun neyden kaynaklandığı konusundaki araştırmalarımda yapabileceğim başka bir şey bulamıyorum. Bilen var ise tavsiyesi için şimdiden minnettarım. İyi forumlar dilerim.
Kanka rami sök altındaki bakır pin gibi şeyleri silgiyle sil bildiğin ileri geri sil. Rami teknik servise yollamadan önce yap bunu ramden kaynaklı olabilir

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
RAM : Corsair 16gb(2x8) 3200 mh kırmızı (CMK16GX4M2B3200C16R)
Kasa ve PSU : Corsair spec delta RGB 550w 80+
SSD : Adata su630 480gb

Sistemim bu parçalardan oluşmaktadır. Aldığım günden beri witcher3, assassins creed gibi oyunlar oynarken bir anda oyunu kapatıp masa üstüne atıyor. Çok nadir de olsa youtube da iken bir anda ekranı kapatıp reset atana kadar açılmıyor. Tüm sürücü driverlarını ve windows'u son sürümünde kullanmaktayım. Bios f50 yüklü. Oyun sırasında derecelere MSI ab. programınından bakarak söyleyecek olursam işlemci 55-60c ve ekran kartım 60-70 derece aralığında. Ben artık sorunun neyden kaynaklandığı konusundaki araştırmalarımda yapabileceğim başka bir şey bulamıyorum. Bilen var ise tavsiyesi için şimdiden minnettarım. İyi forumlar dilerim.
Format öneririm, devam ederse donanımsal bir sıkıntı vardır.

kaanmkuru

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kaan Mert KURU
Bu sorun bahsettiğim problemin sebebi midir ?

Ekler

• 1.jpg
    1.jpg
    246.1 KB · Hit: 59
  • 2.jpg
    2.jpg
    89.2 KB · Hit: 40
  • 3.jpg
    3.jpg
    66.8 KB · Hit: 48

kaanmkuru

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kaan Mert KURU
XMP kapatıp tekrar yaptığımda hata almadım. Peki ben bu rami nasıl mhz yüksek kullanabileceğim ki hata veriyorsa ?

komiks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Uğur Altıntaş
İlgilendiği Kategoriler
PC donanım-elektronik
XMP kapatıp tekrar yaptığımda hata almadım. Peki ben bu rami nasıl mhz yüksek kullanabileceğim ki hata veriyorsa ?
işlemcinizin maximum ram desteği 2667MHz bu şekilde deneyin bakın sorun olacakmı?

Top Bottom