Neler Yeni

Oyun oynarken kapanan laptop ve Asus teknik servisin gpu bios güncellemesi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Kaan Ünkoç
5 ay önce asus FA507NU-LP030 gaming laptobu freedos olarak aldım ve kurulumunu kendim yaptım.
Özellikleri:

Rtx4050 140watt
8gb ddr5 4800mhz
Ryzen 7 7735hs

Driverların güncel olmasına ve oyun oynarken sıcaklıkların yüksek olmamasına rağmen kapanma sorunu yaşıyordum. En son mount and blade bannerlord oynarken 2 saat içerisinde 3 kere elektriği kesercesine kapandı. Ben de Asus teknik servise götürdüm ertesi gün teknik servis beni aradı ve cihazda herhangi bir sorun olmadığını ve ekran kartının bios'unun güncel olmadığını ve ekran kartının bios'unun güncellemesinin yapıldığını söyledi.

Zaten Myasus programı kuruluydu ve bios güncel olarak gözüküyordu. Bu gpu bios'u windows yüklediğim de kendim mi indirmem gerekiyordu?
Techpowerup sitesinden baktığımda zaten asus rtx4050 mobile bios 1 tane gözüküyor o da 2023 başında ben laptop almadan aylarca önce gelmiş bir güncelleme. Bu zaten laptop ile güncel gelmiyor mu? Zaten Asus.com üzerinden cihaza ait bütün driver ve bios update ne varsa yapmıştım. Geoforce experience uygulamasıda var gpu driverda güncel .Bu sitelerden başka ekran kartı bios güncellemelerini takip edebileciğim bir site var mı?

Bu oyun oynarken kapanma neye bağlı olabilir? Teknik servis sorun yok diyor? Ekran kartı bios güncelledik diyorlar bana saçma geldi. Laptop teknik servisten almak için şehir değiştirmem gerekiyor maalesef ve eğer sorun devam ediyorsa boşuna git gel yapmış olacağım. Gpu ve cpu ayrı ayrı test ettim sorun yoktu ama occt power testinde bazen 5dk bazen 30dk da pc kapanıyor oyunda kapandığı gibi. Bu sorunla daha önce karşılaşan var mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Top Bottom