Neler Yeni

Oyun oynarken sürekli ekran kartı driveri siliniyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,157
İsim
Emre Zengin
Hocam az önce zero hour oynuyordum baya bi oynadım sonra aniden yine aynı şey oldu
sıcaklıkla falan ilgli desek o sırada ekran kartı 60 işlemci de 72 derece falandı sanırım sıcaklıkla ilgili değil ne yapabilirim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

sürücüyle ilgii bir şey değil bence sorun
bu zamana kadar hiç böyle bir şey olmadı ve tahminimce bilgisayarımda virüs var
Bu sorun başlamadan önce en son ne yaptığını hatırlıyor musun? Gene siyah ekranda kalıp kasayı kapatıp yeniden mi açtın? Bu arada mavi ekran yedin mi hiç?

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
OB
Bu sorun başlamadan önce en son ne yaptığını hatırlıyor musun? Gene siyah ekranda kalıp kasayı kapatıp yeniden mi açtın? Bu arada mavi ekran yedin mi hiç?

Bu sorun başlamadan önce en son ne yaptığını hatırlıyor musun? Gene siyah ekranda kalıp kasayı kapatıp yeniden mi açtın? Bu arada mavi ekran yedin mi hiç ?
geç yazdım kusura bakamayın en son ne yaptığımı hatırlamıyorum hiç mavi ekran yemedim ve az önce lol oynarken oldu

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,157
İsim
Emre Zengin
geç yazdım kusura bakamayın en son ne yaptığımı hatırlamıyorum hiç mavi ekran yemedim ve az önce lol oynarken oldu
Geçen yeni sürücü geldi. O yazdığım yolla kaldırıp tekrardan o yeni sürücüyü kurar mısın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
OB
Geçen yeni sürücü geldi. O yazdığım yolla kaldırıp tekrardan o yeni sürücüyü kurar mısın?
tamam denerim
ama bir formatta atacam ondan sonra kurarım sanırım

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
OB
Hocam öncelikle günaydınlar size
Ben dün PCye format attım ardından da "son çıkan" amd driverini indirdip kurdum okey her şey güzel sonrasında Sea of Thieves indirdim az önce de oyuna girmeye çalıştığımda önce pc direkt oyun açılmadan restart attı sonrasıdna tekrar denedim bu sefer hep olan o siyah ekran + driver silinmesi olayını tekrar yaşadım ne yapabilirim yardım edin.

Ya hiçbirşey yokken durduk yere neden bu sorunu yaşıyorum anlamış değilim donanımsal olabilir mi ?

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,157
İsim
Emre Zengin
Hocam öncelikle günaydınlar size
Ben dün PCye format attım ardından da "son çıkan" amd driverini indirdip kurdum okey her şey güzel sonrasında Sea of Thieves indirdim az önce de oyuna girmeye çalıştığımda önce pc direkt oyun açılmadan restart attı sonrasıdna tekrar denedim bu sefer hep olan o siyah ekran + driver silinmesi olayını tekrar yaşadım ne yapabilirim yardım edin.

Ya hiçbirşey yokken durduk yere neden bu sorunu yaşıyorum anlamış değilim donanımsal olabilir mi ?
OCCT adlı programda sistemi Power testine sokar mısın? (10-15 dakika yapman yeterli.)
RAM'lerin halen 3533 MHz de mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
OB
OCCT adlı programda sistemi Power testine sokar mısın? (10-15 dakika yapman yeterli.)
RAM'lerin halen 3533 MHz de mi?
eğer format atınca bu değer sıfırlanmıyorsa hala 3533 mhzde
OCCT ye sokmadan önce driveri tekrardan kurayım mı ?
ve zamanında çok sea of thieves oynadım hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,157
İsim
Emre Zengin
Delete tuşu ile BIOS'a gir hocam. F7 tuşu ile Advanced Mod'a geç. Geçtikten sonra Exit menüsüne tıkla. Load Optimizated Settings olacak. Ona bas ve ardından Save and Exit de. Ondan sonra sistemi OCCT adlı programda Power testine sok bakalım.

Sokmadan önce sürücüyü de yükle:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap...ies/amd-radeon-6600-series/amd-radeon-rx-6600 23.5.2 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.5.2 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Standart olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
OB
Şu an biostayım ramler 3533 mhzdeymiş

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,157
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
OB
Hocam OCCT de teste başladıktan sonra ne görmem gerekiyor testi başlattım şu an siyah bir ekran var önümde

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,157
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
OB
Fanlar dönüyor ve işlemci baya ısınmış

Teste sokar sokmaz siyah ekran mı aldın?
Evet fakat işlemci ısınarak çalışmaya devam ediyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,238
Üyeler
141,264
Son üye
Sevgi Benli
Top Bottom