Neler Yeni

Oyun oynarken ya da webde gezinirken pc bir anda kapanıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Ömer Halit Cömert
Başlıkta gördüğünüz üzere oyun oynarken ya da webde gezinirken pc aniden kapanıyor. Daha yeni R5 5600 siparişi verdim işlemcinin ısındığını düşünerek ama OCCT power testinde 1 saat sonucunda hiçbir şey çıkmadı. Eskiden 8GB RAM'im vardı 16GB'a yükselttikten sonra eskisinden de daha fazla kapanmaya başladı. Anakart ya da PSU kaynaklı olabilir mi acaba? Teşekkürler.

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,115
İsim
Halit Efe Kaplan
Başlıkta gördüğünüz üzere oyun oynarken ya da webde gezinirken pc aniden kapanıyor. Daha yeni R5 5600 siparişi verdim işlemcinin ısındığını düşünerek ama OCCT power testinde 1 saat sonucunda hiçbir şey çıkmadı. Eskiden 8GB RAM'im vardı 16GB'a yükselttikten sonra eskisinden de daha fazla kapanmaya başladı. Anakart ya da PSU kaynaklı olabilir mi acaba? Teşekkürler.
evet anakart ve psu modelını soylermısın ıslemcı veya ram degılse kesınlıkle bu 2 sı

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Ömer Halit Cömert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
evet anakart ve psu modelını soylermısın ıslemcı veya ram degılse kesınlıkle bu 2 sı
B450M S2H anakart PSU corsair VS550. Daha işlemci gelmedi ama ben psu kaynaklı olabileceğini düşünüyorum çünkü eski RAM'imle memtest86 alrıda 3/4'te aniden kapanıyordu. 3 Kere denedim ama bir şey değişmemişti. Yeni RAM ile hiç denemedim.

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,115
İsim
Halit Efe Kaplan
B450M S2H anakart PSU corsair VS550. Daha işlemci gelmedi ama ben psu kaynaklı olabileceğini düşünüyorum çünkü eski RAM'imle memtest86 alrıda 3/4'te aniden kapanıyordu. 3 Kere denedim ama bir şey değişmemişti. Yeni RAM ile hiç denemedim.
knk b450m olabılır cunku alı bey dıye bır youtuber vardı onunda pc sı kapanıyordu oda arastırdıktan sonra anakart oldugunu ogrenmıstı anakartı degıstır bence

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Ömer Halit Cömert
knk b450m olabılır cunku alı bey dıye bır youtuber vardı onunda pc sı kapanıyordu oda arastırdıktan sonra anakart oldugunu ogrenmıstı anakartı degıstır bence
Bunu kesin bir şekilde test etmemin bir yolu var mı? Ne bileyim bir program falan.

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,115
İsim
Halit Efe Kaplan
Bunu kesin bir şekilde test etmemin bir yolu var mı? Ne bileyim bir program falan.
onu bılmıyorum ama dedıgım kısı arastırdıktan sonra anakartta oldugunu soylemıstı ve aynısıydı anakart ama sanırım o anakartla fızıkı kontrol ederek ogrenmıstı ben nasıl yapılır bılmıyorum kusura bakma

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Ömer Halit Cömert
onu bılmıyorum ama dedıgım kısı arastırdıktan sonra anakartta oldugunu soylemıstı ve aynısıydı anakart ama sanırım o anakartla fızıkı kontrol ederek ogrenmıstı ben nasıl yapılır bılmıyorum kusura bakma
videonun linkini atar mısın?

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,115
İsim
Halit Efe Kaplan
Son düzenleme:

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,115
İsim
Halit Efe Kaplan
Oldunuz hocam teşekkürler.
rica ederim hocam bır sıkıntı olursa ozelden yazabılırsınız veya dc nız varsa ekleyebılırsınız dc ısmım buradakı ısmımle aynı

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Ömer Halit Cömert
Benim sorunumun birebir aynısı. PSU kaynaklı mı o zaman?

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,115
İsim
Halit Efe Kaplan

Touoa

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,019
İsim
Turuncu Keskin
Isı değerlerin de sıkıntı yoksa PSU dan kaynaklı olabilir.

Top Bottom