Neler Yeni

Oyuna girince PC kitleniyor

Strangersupuk

80+ Bronze
Hocam bu arada hava soğutma kullanıyorsunuz değil mi işlemcinizde, Sıvı soğutma kullanıyorsanız pompası bozulmuştur yeni aklıma geldi.

Mit34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mustafa
Hocam bu arada hava soğutma kullanıyorsunuz değil mi işlemcinizde, Sıvı soğutma kullanıyorsanız pompası bozulmuştur yeni aklıma geldi.
Yok işlemci stock fan hocam. Daha önceden böyle sorun yoktu. 1 ay önce başladı sorunum.

Mit34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mustafa
B450M anakartlarda 2.nesil işlemciler pbo açıkken böyle problem yaratabiliyor Biostan PBO(presicion boost overclock) kapatın öyle deneyin, ayrıca arkadaşın dediği gibi işlemciniz ısınıyor olabilir cinebench veya prime95 ile test yapmanızı öneririm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Attığınız occt testini dikkatli inceleyince fark ettim, Fanınız testin başında bile yani boşta 2000rpm'de dönüyor 2700 ile maxlanıyor zaten, 1 dakika sonra problem başlamış bariz işlemciniz ısınıyor 74 derece yazdığına bakmayın anlık ısı artışları 90 dereceyi bile buluyor olabilir 800ghz'e düştüğü için 74 yazıyor orada :D
Termal macun yenileyin fan doğru sokete takılı mı kontrol edin.

1685970135086.png

Hocam şuan hala test ediyorum .. Ne düşünüyorsunuz ?

Mit34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mustafa
IMG_20230605_163734.jpg

Sistem bu şekilde dondu.

Strangersupuk

80+ Bronze
Alıntıyı görüntüle
Hocam şuan hala test ediyorum .. Ne düşünüyorsunuz ?
hocam şu an bu teste bakınca gerçekten çok ısındığını görüyorum, ve 2600 çok ısınan bir işlemci de değil yük altında en fazla 75 derceleri görmeniz lazım, ve şu anda işlemcinize paket yüklenerek bir termal test de yapmıyorsunuz, güç kaynağınızı denemek için power testi bu,
CPU testini yapsanız muhtemelen yine ilk fotoğraftaki sonuçları alırsınız.
fanı tam oturtamamış olabilirsiniz, termal macununuz da basınçtan dolayı overpump olup işlevini yitirmiş olabilir
İşlemcinizin soketinde kalan boşluktan dolayı bir taraf yüksekte kalmış da olabilir.
Tavsiyem işlemciyi söküp tamamen oturduğuna emin olun, Ardından termal macun uygulayın fanı da sıkıldığı kadar, fazla da zorlamadan sıkın.
Umarım problemin çözülür.

Mit34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mustafa
hocam şu an bu teste bakınca gerçekten çok ısındığını görüyorum, ve 2600 çok ısınan bir işlemci de değil yük altında en fazla 75 derceleri görmeniz lazım, ve şu anda işlemcinize paket yüklenerek bir termal test de yapmıyorsunuz, güç kaynağınızı denemek için power testi bu,
CPU testini yapsanız muhtemelen yine ilk fotoğraftaki sonuçları alırsınız.
fanı tam oturtamamış olabilirsiniz, termal macununuz da basınçtan dolayı overpump olup işlevini yitirmiş olabilir
İşlemcinizin soketinde kalan boşluktan dolayı bir taraf yüksekte kalmış da olabilir.
Tavsiyem işlemciyi söküp tamamen oturduğuna emin olun, Ardından termal macun uygulayın fanı da sıkıldığı kadar, fazla da zorlamadan sıkın.
Umarım problemin çözülür.
Hocam bilgisayar güç planını güç tasaruf moduna alınca oyundan atma sorunum ortadan kalktı lakin fps düşüşü yaşadım. Çok ilginç

Mit34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mustafa
Muhtemelen işlemcin ısınıyor, performans düşünce eşik değerin altında kaldı ondan atmıyor.
Amd ryzen master programında bu şekilde değer vardı hocam. Güç tasarrufuna alınca oyundan atma olmadı. Şimdi ben yeni işlemci alırsam 5600 almayı düşünüyorum bu sorunlarla karşılaşırmıyım acaba ?
1685998338001.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,386
Üyeler
153,876
Son üye
SkorpTR
Top Bottom