Neler Yeni

Oyundan atma problemleri mavi ekran sorunu yardım

adroaven

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mehmet Parlar
Merhablar pc bugün ve öncesinde mavi ekran veriyor, ortalama 5 sn falan sürüp hemen açılıyor, oyunlarda cs de ise böyle bir problemim var oyundan atıp böyle bildirim geliyor. Genel olarak bütün driverlear güncel sadece biosda bi güncelleme var, Oradaki gücellemede ise beta sürümü diyor sizce ondan kaynaklımıdır, beta olduğu için şimdilik bişey yapmak istememeştim sorun genel olarak bu pc özellikleri ise Anakart;Asus Prime b450m-k ll Gpu;4060 Cpu;r5 5600
1000001624.png
1000001625.png

JaeSun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Taha Taşkan
Şu alttaki adımları izleyebilir misin soruna çözüm olabilir.
  1. Steam'i açın ve kütüphaneye gidin.
  2. CS:GO'ya sağ tıklayın ve "Yönet" > "Yerel Dosyalara Göz At" seçeneğini seçin.
  3. Şu klasörlere gidin ve içlerindeki her şeyi silin:
    • \\Steam\\steamapps\\common\\Counter-Strike Global Offensive\\csgo\\materials
    • \\Steam\\steamapps\\common\\Counter-Strike Global Offensive\\csgo\\models
  4. Klasörleri boşalttıktan sonra oyun dosyalarınızın bütünlüğünü doğrulayın. Bu, oyunun bu klasörlerde yer alan varsayılan dosyalarını yeniden indirecektir.
Tekrardan giriş sağlayıp deneyebilirsiniz.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,779
İsim
Emre Zengin
RAM'lerden biri bozulmuş gibi. Bu dediğim şekilde BIOS'u sıfırlayıp bu işlemleri uygula:
- Bilgisayarı kapat. Güç bağlantısını kes. Ondan sonra RAM'leri çıkar. RAM'leri çıkardıktan sonra anakart üstünde CLRTC yazan 2 pinli bir yer göreceksin. Tornavidayı alıp o 2 pinli yere tornavidayı 2 pine aynı anda değecek şekilde 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'lerden sadece 1 tanesini ilk slota tak. Diğerini takma. Ondan sonra 30-60 dakika DOCP kapalıyken sorun olup olmayacağına bak. Sonra aynı şekilde DOCP'yi aktif edip gene bak. Baktın problem olmuyor bu sefer aynı şekilde tekrardan BIOS'u sıfırlayıp diğer RAM'i tak. Şuan çıkardığını takma. Aynı şekilde bu RAM'de de aynı işlemleri gerçekleştir. En son sonucu bildir.
1729247023638.png

adroaven

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mehmet Parlar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
RAM'lerden biri bozulmuş gibi. Bu dediğim şekilde BIOS'u sıfırlayıp bu işlemleri uygula:
- Bilgisayarı kapat. Güç bağlantısını kes. Ondan sonra RAM'leri çıkar. RAM'leri çıkardıktan sonra anakart üstünde CLRTC yazan 2 pinli bir yer göreceksin. Tornavidayı alıp o 2 pinli yere tornavidayı 2 pine aynı anda değecek şekilde 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'lerden sadece 1 tanesini ilk slota tak. Diğerini takma. Ondan sonra 30-60 dakika DOCP kapalıyken sorun olup olmayacağına bak. Sonra aynı şekilde DOCP'yi aktif edip gene bak. Baktın problem olmuyor bu sefer aynı şekilde tekrardan BIOS'u sıfırlayıp diğer RAM'i tak. Şuan çıkardığını takma. Aynı şekilde bu RAM'de de aynı işlemleri gerçekleştir. En son sonucu bildir.
Alıntıyı görüntüle
Öncellikle geri dönüşünüz için teşekkür ederim, bilgisayardan o kadar anlayan biri değilim açıkcası yanlış bişey yaparım korkusu ile ellemekten çekiniyorum, eğer ki sorun daha fazla artmaya başlarsa son çare anlattığınız gibi yapacağım, sadece anlamadığım şey DOCP bunu rami anlattığınız gibi taktıktan sonra pc yi açıp biosdan mı açıp kapatmam lazım (bios açık bi şekildemi bekliyeceğim?) ve ya bu işlemin videosu falan varsa ordan bakıp yapmam benim için daha iyi olur son olarak da daha sonrası için yine size bu geri dönüşten ulaşabilirmiyim tekrardan teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
Bi da son olarak😅 pc çok tozlanmiştı bir ara tozları soğuk hava ile üfletirken acaba toz kaçma ihtimali varmıdır ramleri aldiğımdam beridir hıç çıkarmadım

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,779
İsim
Emre Zengin
Öncellikle geri dönüşünüz için teşekkür ederim, bilgisayardan o kadar anlayan biri değilim açıkcası yanlış bişey yaparım korkusu ile ellemekten çekiniyorum, eğer ki sorun daha fazla artmaya başlarsa son çare anlattığınız gibi yapacağım, sadece anlamadığım şey DOCP bunu rami anlattığınız gibi taktıktan sonra pc yi açıp biosdan mı açıp kapatmam lazım (bios açık bi şekildemi bekliyeceğim?) ve ya bu işlemin videosu falan varsa ordan bakıp yapmam benim için daha iyi olur son olarak da daha sonrası için yine size bu geri dönüşten ulaşabilirmiyim tekrardan teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bi da son olarak😅 pc çok tozlanmiştı bir ara tozları soğuk hava ile üfletirken acaba toz kaçma ihtimali varmıdır ramleri aldiğımdam beridir hıç çıkarmadım
Eğer sorun RAM'deyse ve garanti devam ediyorsa yenilerini gönderirler. Dediklerimi çok kolay şekilde yaparsın gerçekten hiçbir zorluğu yok. RAM'i takıp sistemi açıktan sonra DOCP ayarı otomatik kapalı geliyor. Bunu açmak için BIOS'a girip aktif etmen gerek. 30-60 dakika test et dedim ya. Orada bahsettiğim şey oyunlardı. Eğer bir sorun varsa zaten direkt kendini belli edecektir. RAM'leri çıkardıktan sonra RAM slotlarına bir bak toz falan var mı?

Top Bottom