Neler Yeni

oyunlarda çok düşük cpu kullanımı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
batu-han
Öncelikle merhaba sistemim kuvvetli ryzen 7800X3D işlemci, palit 4080super gamingoc ekran kartı ve 64gb(2x32) 5600mhz cl36 kingston rame sahibim. Assasins creed valhalla indirdim, birazcık sınırları zorlamak ve hikayeli oyunlarda güzel görüntü sevdiğimden dolayı ayarları fulledim. Olabilecek en yüksek seviyedeki ayarlarda performans testini çalıştırdım. Ortalama 250-300 fpslerde oynayabiliyorum. Ekran kartı 96%-98% arasında çalışıyor fakat işlemcim 1%-3% maksimum 5%'i gördü. Birazcık garipsedim durumu. Bu sistemin az da olsa darboğaz verdiğini biliyorum farkındayım. İşlemci, ekran kartını tam besleyemiyor ama ortalama 3% ler pek normal gelmedi. Beni aydınlatırsanız sevinirim. Dipnot: 1080p monitörde oynuyorum ve soracak arkadaşlar varsa psu 850w gold+ fsp marka.

Son düzenleme:

Bünyamina

80+ Platinum
Öncelikle merhaba sistemim kuvvetli ryzen 7800X3D işlemci, palit 4080super gamingoc ekran kartı ve 64gb(2x32) 5600mhz cl36 kingston rame sahibim. Assasins creed valhalla indirdim, birazcık sınırları zorlamak ve hikayeli oyunlarda güzel görüntü sevdiğimden dolayı ayarları fulledim. Olabilecek en yüksek seviyedeki ayarlarda performans testini çalıştırdım. Ortalama 250-300 fpslerde oynayabiliyorum. Ekran kartı 96%-98% arasında çalışıyor fakat işlemcim 1%-3% maksimum 5%'i gördü. Birazcık garipsedim durumu. Bu sistemin az da olsa darboğaz verdiğini biliyorum farkındayım. İşlemci, ekran kartını tam besleyemiyor ama ortalama 3% ler pek normal gelmedi. Beni aydınlatırsanız sevinirim. Dipnot: 1080p monitörde oynuyorum ve soracak arkadaşlar varsa psu ise 850w gold+ fsp marka.
Bu sistemi en az 2k da kullanmalısın.
4k da da kullanılır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
batu-han
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu sistemi en az 2k da kullanmalısın.
4k da da kullanılır.
Haklısın ama kasaya harcadığım paradan sonra afedersin biyerlerime don alacak param kalmadı önceden kalma monitörümle oynuyorum zaten ilk işim monitör almak. 1080p'de olsa şu yazdığım senaryo bana hala garip geliyor. Sizce de bir sorun yok mu?

Bünyamina

80+ Platinum
Haklısın ama kasaya harcadığım paradan sonra afedersin biyerlerime don alacak param kalmadı önceden kalma monitörümle oynuyorum zaten ilk işim monitör almak. 1080p'de olsa şu yazdığım senaryo bana hala garip geliyor. Sizce de bir sorun yok mu?
Sorun yok. 1080p monitör kullanıyorsun. Aldığın değerler bence gayet iyi.

Top Bottom