Neler Yeni

Oyunlarda düşük fps sorunu

Ghost0000

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Cem
Merhabalar 2 hafta önce lenovo IdeaPad gaming 3[Rtx 4050 (85 watt)/8 gb ram amd ryzen 5 7535HS] satın aldım.Epicten pubg ve control oyunlarını indirdim.Fps 30-40 en yüksek 70'i buluyordu.Geçen hafta garantiye yolladım dün servisten geldi.Furmark testi yapıp cihazda herhangi bir sorun yoktur deyip geri yollamışlar.Fps hala düşükte servisi tekrar aradım bugün format atıldı ama hâlen fps dropları yaşıyorum.Mesela bugün dying light 1i indirdim oyunda odalara geçince fps 120 den 40-50 düşüyor.Birkaç kişiye danıştım ram yetersiz dediler.Ram alırım fps düzelmezse ram parasını boşa vermiş olurum.Yardımlarınızı bekliyorum.

MMTKR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
MEHMET TURKMEN
microsft store ile işin yoksa yada microsft soreden alınmış oyunalrı oynamayacaksan ATLAS OS öneriyorum pugb için konuşuoyrum hafif bir oyun değil bütün grafikleri low ayarda oynamınızı öneriyorum ben işin uzmanı değilim kendi pcde oyun oynamak için yaptığım şeyleri söylüyorum

Ghost0000

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Cem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şöyle en düşük ayarda da en yüksek ayarda da fps değerleri aynı oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

microsft store ile işin yoksa yada microsft soreden alınmış oyunalrı oynamayacaksan ATLAS OS öneriyorum pugb için konuşuoyrum hafif bir oyun değil bütün grafikleri low ayarda oynamınızı öneriyorum ben işin uzmanı değilim kendi pcde oyun oynamak için yaptığım şeyleri söylüyorum
En düşük ayar ve en yüksek ayarda da aynı fps değerlerini almaktayım.

Bartuu

80+ Silver
Merhabalar 2 hafta önce lenovo IdeaPad gaming 3[Rtx 4050 (85 watt)/8 gb ram amd ryzen 5 7535HS] satın aldım.Epicten pubg ve control oyunlarını indirdim.Fps 30-40 en yüksek 70'i buluyordu.Geçen hafta garantiye yolladım dün servisten geldi.Furmark testi yapıp cihazda herhangi bir sorun yoktur deyip geri yollamışlar.Fps hala düşükte servisi tekrar aradım bugün format atıldı ama hâlen fps dropları yaşıyorum.Mesela bugün dying light 1i indirdim oyunda odalara geçince fps 120 den 40-50 düşüyor.Birkaç kişiye danıştım ram yetersiz dediler.Ram alırım fps düzelmezse ram parasını boşa vermiş olurum.Yardımlarınızı bekliyorum.
Sıcaklık değerleri oyun içi nasıl belki fazla ısındığından işlemci ve gpu frekans düşürüyodur ve amd işlemcilerde dual channel ram acayip fps arttırıyor bende amd li laptop kullanıyorum 4800h var 2. rami takınca valorantta 40 fps arttı ortalama

Ghost0000

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Cem
Sıcaklık değerleri oyun içi nasıl belki fazla ısındığından işlemci ve gpu frekans düşürüyodur ve amd işlemcilerde dual channel ram acayip fps arttırıyor bende amd li laptop kullanıyorum 4800h var 2. rami takınca valorantta 40 fps arttı ortalama
İşlemci sıcaklığı 60-70 derece arasında

Ghost0000

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Cem
Açılışta 60 daha sonra 70i görüyor çok nadir 80 dereceye kadar çıkıyor.

Ceasar123

80+ Bronze
Laptop kullanıyor iseniz bi şarjda yani prize takılı iken kullanın.
Birde normal bataryadan oynayın.

Normal olarak Windows güç modunda prizde olup, olmadığına göre işlemci güç çalışma farklılığı var.

Ghost0000

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Cem
Laptop kullanıyor iseniz bi şarjda yani prize takılı iken kullanın.
Birde normal bataryadan oynayın.

Normal olarak Windows güç modunda prizde olup, olmadığına göre işlemci güç çalışma farklılığı var.
Prize takılıyken oyunlara giriyorum.

Fps farkı ne kadar 80 derece kötü değil laptop işlemcisi için
Sıcaklık değeri iyi ama fps dropları oluyor 120 den birden 40a kadar düşebiliyor.

Bartuu

80+ Silver
Prize takılıyken oyunlara giriyorum.

Sıcaklık değeri iyi ama fps dropları oluyor 120 den birden 40a kadar düşebiliyor.
Ramden kaynaklı olabilir çoğu triple a oyun 8gb ram kullanıyor zaten sistemde 2 kullanıyo desek oyuna kalmıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,892
Üyeler
153,957
Son üye
bambukavak
Top Bottom