Neler Yeni

Oyunlarda fareyi çevirince görüntü titremesi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
hazarcoban
Arkadaslar cs go dahil her oyunda bu sorunu yaşıyorum.Örnegin sabit duran bir direk,ağaç yada kutu gibi sabit nesnelerde oluyor, karşısına geçip durup sadece klavyeyle saga sola one arkaya gidersem titreme olmuyor ancak bi yandan ağaca bakarak sola kosarken bi yandan fareyle de saga dogru kaydirirsam videodaki gibi ghostinge benzer(tam ghosting gibi de degil) videodaki gibi titremeler oluyor.Ghosting testte herhangi bir sıkıntı yok 144 hz goruntu alabiliyorum ancak dedigim gibi her oyunda bu durumu yasiyorum.Display porta geçtim olmadı,freesync monitörde gsync vscync açtım olmadı.Faremi sattim olmadı responsime time fast yada fastest yaptım olmadı illallah ettirdi artık neden böyle oluyor.

2K 27 İNÇ 144 HERZ KOORUİ MONİTÖR

R5 5600

JIESHUO RTX 3080 10GB

XPG 2*8 16 3200 MHZ XMP AÇIK RAM

512 GB SSD(SAĞLIĞI 100 SICAKLIĞI 40 )

Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Bayram
Gamebooster sıvı soğutma kullanıyorum. 2K ultra ayarlarda yükte ekran kartı en fazla 72 işlemci en fazla 59 oluyor.Ana kartım A520M PRO
Yapılacak herşeyi yapmışsın işlemcin'de ısınmıyor bi format atmayı dene bence driveler ile ilgili bi problem olabilir

GHOST8967

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Mehmet Şahin
Selam aleyküm kardeşim,
AMD'nin uygulamasında ayarlar menüsünde ekran kartları sekmesinde,üstten 4. sırada "Radeon Boost" teknolojisi var. Eğer o aktifse ondan kaynaklı olabilir. Radeon Boost teknolojisi mouse hareket ettirdiğinde etrafı bulanıklaştırarak akıcılık sağlıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
hazarcoban
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yapılacak herşeyi yapmışsın işlemcin'de ısınmıyor bi format atmayı dene bence driveler ile ilgili bi problem olabilir
Bak mesela oyunda fpsyi 60 a sabitliyorum.%1 low değerleri fps 60 sabit olmasına rağmen böyle gösteriyor.Bununla alakalı olabilir mi

Ekran Görüntüsü (49)ww.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Selam aleyküm kardeşim,
AMD'nin uygulamasında ayarlar menüsünde ekran kartları sekmesinde,üstten 4. sırada "Radeon Boost" teknolojisi var. Eğer o aktifse ondan kaynaklı olabilir. Radeon Boost teknolojisi mouse hareket ettirdiğinde etrafı bulanıklaştırarak akıcılık sağlıyor.
Benim ekran kartım nvidia amd uygulaması yok.Bulanıklaşmadan daha çok titreme ve kare atlama yapıyor gibi.

GHOST8967

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Mehmet Şahin
Bak mesela oyunda fpsyi 60 a sabitliyorum.%1 low değerleri fps 60 sabit olmasına rağmen böyle gösteriyor.Bununla alakalı olabilir mi

Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim ekran kartım nvidia amd uygulaması yok.Bulanıklaşmadan daha çok titreme ve kare atlama yapıyor gibi.
Cs 2 de grafik ayarlarında en altlarda fsr var. Belki o açıktır o yüzden titreme vardır. Devre dışı bırak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
hazarcoban
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cs 2 de grafik ayarlarında en altlarda fsr var. Belki o açıktır o yüzden titreme vardır. Devre dışı bırak.
Sadece cs de değil tüm oyunlarda oluyor onuda denedim.Monitörüm 144 hertz ayarlardan 127 olarak sabitleyince sorun büyük oranda çözülüyor.Ama 144 kullanmak istiyorum monitörü niye para verdim

Top Bottom