Neler Yeni

oyunlarda fps değerim belirli aralıklarla dibi görüyor.

Gwindor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Durmuş
Merhaba herkese. Ben laptopumdan oyun oynarken fps değerim anlık bir düşüş yaşıyor. mesela normal şartlarda sabit 60 fps alabildiğim bir oyunda, oyuna giriş sırasında 1 dk boyunca fps 8 lere düşüyor sonra 5 dk sabit 60 gördükten sonra tekrar 8 9 lara düşüyor ve böyle devam ediyor. Sebebi ne olabilir sizce iyi günler.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,753
İsim
Eren Güven
ssd sağlığından şüphelendim ben

agathusia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
MUZAFFER
Merhaba herkese. Ben laptopumdan oyun oynarken fps değerim anlık bir düşüş yaşıyor. mesela normal şartlarda sabit 60 fps alabildiğim bir oyunda, oyuna giriş sırasında 1 dk boyunca fps 8 lere düşüyor sonra 5 dk sabit 60 gördükten sonra tekrar 8 9 lara düşüyor ve böyle devam ediyor. Sebebi ne olabilir sizce iyi günler.
afterburner kur o dalgalanma esnasında core ları hızlarını sıcaklıkları kullanım yüzdelerini takip et anlarsın illa.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
İlker
Hocam ekran kartı driverlarınız güncel mi,harici ekran kartı driverinin güncel olması yeterli olmuyor aynı sorunu bende valorantta alıyordum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde hocam afterburner yada aida ile sıcaklığa bakar mısınız,laptoplarda sıcaklıktan kaynaklı performans düşüşleri olabiliyor belki de bir termal macun değişimi fan temizliği vakti gelmiştir

Gwindor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Durmuş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ekran kartı driverlarınız güncel mi,harici ekran kartı driverinin güncel olması yeterli olmuyor aynı sorunu bende valorantta alıyordum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde hocam afterburner yada aida ile sıcaklığa bakar mısınız,laptoplarda sıcaklıktan kaynaklı performans düşüşleri olabiliyor belki de bir termal macun değişimi fan temizliği vakti gelmişti
Sıcaklık olarak max 82 83 dereceleri görüyorum afterburrnerda bu sıcaklıklarda da soğutma sistemi çalışmaya başlıyor aynı anda da takılmalar başlıyor. sonra sıcaklık 55 derecelere düşüyor takılmalar da bitiyor ve sıcaklık tekrar yükselmeye başlıyor ve devam ediyor. sıcaklık artarken hiç bir sıkıntı yokken azalırken takılmalar gerçekleşiyor.

Son düzenleme:
Top Bottom