Neler Yeni

Oyunlarda Fps Drop Sorunu

Missoiah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Tunahan ŞAHAN
Merhaba arkadaşlar öncelikle sistemimi belirteyim;
RTX 2060 6GB
Ryzen 5 3500X
16GB Sİngle Kit 3000Mhz Ram
B450M-K Anakart
Dark Souls 3, Conqueror's Blade gibi oyunlarda çok saçma bir şekilde Fps drop ve Fps düşüklüğü yaşıyorum. Conqueror's Blade için GTX 1650 kullanan birisi ile aynı performansı alıyorum. Nvidia denetim masası ayarlarım yüksek performansta güç seçeneklerim Amd Ryzen High Performance adlı bir seçenekte. Böyle bir bilgisayarın bu oyunları rahat rahat 60 fps ve üstünde çalıştırabileceğine inanıyorum. Conqueror's Blade de ise görev alma yerlerinde vs. 40 fpsleri gördüğüm oluyor. Umarım yardımcı olabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Bay Kunduz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,301
İsim
Berke
s
Merhaba arkadaşlar öncelikle sistemimi belirteyim;
RTX 2060 6GB
Ryzen 5 3500X
16GB Sİngle Kit 3000Mhz Ram
B450M-K Anakart
Dark Souls 3, Conqueror's Blade gibi oyunlarda çok saçma bir şekilde Fps drop ve Fps düşüklüğü yaşıyorum. Conqueror's Blade için GTX 1650 kullanan birisi ile aynı performansı alıyorum. Nvidia denetim masası ayarlarım yüksek performansta güç seçeneklerim Amd Ryzen High Performance adlı bir seçenekte. Böyle bir bilgisayarın bu oyunları rahat rahat 60 fps ve üstünde çalıştırabileceğine inanıyorum. Conqueror's Blade de ise görev alma yerlerinde vs. 40 fpsleri gördüğüm oluyor. Umarım yardımcı olabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.
single ramden dolayı kaynaklanıyor olabilir

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
O konuda hala emin değilim eğer ram alacak olursam bir adet daha 16 gb alacağım o zaman çözülebilir mi bu sorunlarım ?
oyunlar HDD ye kuruluysa ona da bağlı olabilir (ara drop), bide yüksek ayarlarda mı oynuyorsunuz?

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Oyun M.2 SSD ye kurulu ve evet en yüksek ayarlarda oynuyorum.
ramden dolayı olabilir o zaman, tek bir rame yük bindiği için fps düşüşü oluyordur, yeni ram alacaksanız aynı ram i alın

Missoiah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Tunahan ŞAHAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ramden dolayı olabilir o zaman, tek bir rame yük bindiği için fps düşüşü oluyordur, yeni ram alacaksanız aynı ram i alın
Tamam o zaman en kısa sürede almaya çalışayım teşekkür ederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,742
Üyeler
151,280
Son üye
wıeyfqwuef
Top Bottom