Neler Yeni

Parça Parça Sistem Toplamada Nelere Dikkat Etmeliyim

Kr0nos6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Kronos
Parça parça sistem topladım.
Lakin ürünleri kargodan nasıl almam gerektiği ve nasıl kontrol etmem gerektiği ile ilgili bir fikrim yok.
Orneğin kasa nasıl kontrol edeceğim kargoyu alırken nelere dikkat etmeliyim.

2. olarak işlemciyi falan sadece bu sıcaklık testlerine falan soksam sıkıntı olup olmadığını anlar mıyım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
mustafa mercan
Kargo kısımında yardımcı olabilirim. Kargocu kargonu getirince kapıdayken kontrol edeceğini söyle. Kutuyu aç kasayı çıkar. Biraz zorlanabilirsin çıkartırken o yüzden yan yatır çıkar. Elinde bıçak olsun düzgünce bantları kes. Kasanın darbe alıp almadığını iyice kontrol et. Darbe dışında eksik parçalara da bakabilirsin ama eksik parça çıkması göndericiden kaynaklıdır. Senin yapman gereken sadece taşınma esnasında zarar görmüş mü görmemiş mi kontrol etmek. Bunun dışındakiler gönderici-alıcı arasındadır. Eğer kasanda taşımadan kaynaklı sorun varsa kargocuya tutanak tuttur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kargocular genelde yaşı küçük kişilere pek itimat etmiyor. Eğer yaşın küçükse yanında büyük birisi de olsun ki kargocu gitmeye felan kalkmasın.

Kr0nos6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Kronos
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kargo kısımında yardımcı olabilirim. Kargocu kargonu getirince kapıdayken kontrol edeceğini söyle. Kutuyu aç kasayı çıkar. Biraz zorlanabilirsin çıkartırken o yüzden yan yatır çıkar. Elinde bıçak olsun düzgünce bantları kes. Kasanın darbe alıp almadığını iyice kontrol et. Darbe dışında eksik parçalara da bakabilirsin ama eksik parça çıkması göndericiden kaynaklıdır. Senin yapman gereken sadece taşınma esnasında zarar görmüş mü görmemiş mi kontrol etmek. Bunun dışındakiler gönderici-alıcı arasındadır. Eğer kasanda taşımadan kaynaklı sorun varsa kargocuya tutanak tuttur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kargocular genelde yaşı küçük kişilere pek itimat etmiyor. Eğer yaşın küçükse yanında büyük birisi de olsun ki kargocu gitmeye felan kalkmasın.
yaş problem değil ama direkt kutuya baksam darbe ve benzeri bir sıkıntı var ise tutanak tuttursam

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
mustafa mercan
yaş problem değil ama direkt kutuya baksam darbe ve benzeri bir sıkıntı var ise tutanak tuttursam
Kutudur bazı yerlerinde ufak darbeler olabilir. Sen kutunun içindekini parçayla ilgileneceksin. Çok büyük bir darbe dahi olsa içindekine bak

Kr0nos6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Kronos
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kutudur bazı yerlerinde ufak darbeler olabilir. Sen kutunun içindekini parçayla ilgileneceksin. Çok büyük bir darbe dahi olsa içindekine bak
tamam o zaman belirgin bir darbe farkedersem tutanak tutturuyorum yoksa yola devam
teşekkurler.

usper

80+ Gold
En İyi Cevap
3
tamam o zaman belirgin bir darbe farkedersem tutanak tutturuyorum yoksa yola devam
teşekkurler.
knk bide hangi parçayı hangi siteden aldığını not al sonra karışıklık olmasın

Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
mustafa mercan
Zaten darbe tarzı şeyler iyi paketlenme yapılmamış parçalarda çıkıyor. Monitörde kolay kolay olmuyor ekran kartındada olmuyor. Ama kasada olabiliyor bazen yada küçük parçalarda. İşlemci ve ramlere iyice bak. Mümkün olduğunca zarar vermemeye çalış. Zaten hasar göre ürün az buçuk kendini belli ediyor. Misal benim tüm parçalar bu hafta geldi ve kutusunda ufak tefek darbelerin olmadığı parça yokturdu. Ama içlerine bakınca hiç bir sorunu olan parça göremedim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,942
Üyeler
153,970
Son üye
alperylnnz
Top Bottom