Neler Yeni

Parkta otururken sivil polis ceza yazacağını söyledi?

Kara*

80+ Silver
Hiç öyle bi tipim de yok ki. Öyle bi şey olmadığı halde bundan sonra oturmam neden yasak, zoruma gidiyo...
yine karşılaşırsan dayı ben askerliği doğuda yaptım iyi değilim de biraz hüseyin aktepe gibi davran inanır :ROFLMAO:

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer
Merhaba arkadaşlar. Az önce iş yerimden çıkıp öğle aralarını geçirdiğim parkta oturuyordum. Saat 13:30'a yaklaştığı için kalktım işe geri dönecektim, 1-2 adım atmışken baktım bisikletli sivil biri bana yaklaşıp sesleniyor. Durdum, geldi yanıma. Napiyon burda dedi, kimliğini gösterdi. Oturuyom abi öğle öğle aramı geçiriyorum dedim, kimliğimi istedi, polis çocuğuyum abi dedim, egm sosyal tesis kartım vardi onu gösterdim. Tamam polis çocuğu olduğun için birakiyom bu sefe, birazdan ekip gelecek buraya ceza yazarlar sana, başka yerde otur, burda, okul çevrelerinde oturma dedi. Ben de tamam abi dedim gittim. Ama mantık ne? Oturduğum park büyük ve iki bölümden oluşuyo. Ben zaten bilerek çocuklardan uzak yerde oturuyorum, alakam yok onlarla. Uzaktan küfürlerini, davranışlarını görüyorum ondan bile uzak kalmaya çalışıyorum. İş yerime yakın başka oturup hava alacağim, güneşte ısınabileceğim pek yer de yok. Orada tek başıma kimseye karışmadan, herkesten uzakta oturup gidiyorum. Nedir bu uygulama bilgisi olan var mı?
Boş yapmış

echoes

80+ Bronze
Normalde polisleri severim ama sivillerin gereksiz bir egosu var.
Ben canımı veririm ama o ilk baştaki seslenme, konuşma, üslup gerçekten üzücüydü. Suçluluğu kesin biriymişim gibi ilk iletişime geçmek kırıcı gerçekten. Görünüşüm öyle olsa yine eyvallah ama eli yüzü düzgün de biriyim yani tek başıma oturdum tek başıma kalktım zaten, kimseyle bi işim olmadı. Sonrasında polis çocuğu olduğumu öğrendiği halde oturma burda demesi de ayrı bi koydu, o geçmiyo mesela ama canı sağolsun, iyiliğimi düşünmüştür.

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,446
İsim
MehmedVII
Merhaba arkadaşlar. Az önce iş yerimden çıkıp öğle aralarını geçirdiğim parkta oturuyordum. Saat 13:30'a yaklaştığı için kalktım işe geri dönecektim, 1-2 adım atmışken baktım bisikletli sivil biri bana yaklaşıp sesleniyor. Durdum, geldi yanıma. Napiyon burda dedi, kimliğini gösterdi. Oturuyom abi öğle öğle aramı geçiriyorum dedim, kimliğimi istedi, polis çocuğuyum abi dedim, egm sosyal tesis kartım vardi onu gösterdim. Tamam polis çocuğu olduğun için birakiyom bu sefe, birazdan ekip gelecek buraya ceza yazarlar sana, başka yerde otur, burda, okul çevrelerinde oturma dedi. Ben de tamam abi dedim gittim. Ama mantık ne? Oturduğum park büyük ve iki bölümden oluşuyo. Ben zaten bilerek çocuklardan uzak yerde oturuyorum, alakam yok onlarla. Uzaktan küfürlerini, davranışlarını görüyorum ondan bile uzak kalmaya çalışıyorum. İş yerime yakın başka oturup hava alacağim, güneşte ısınabileceğim pek yer de yok. Orada tek başıma kimseye karışmadan, herkesten uzakta oturup gidiyorum. Nedir bu uygulama bilgisi olan var mı?
Okulda büyük bir kavga olduysa ve büyük kişileri çağırdıysa okul idaresi polislerden böyle bir şey isteyebilir. Bizim okulda da aynı durum var. Ama sen kendin benim onlarla alakam yok dersen sorun olmaz.

echoes

80+ Bronze
Okulda büyük bir kavga olduysa ve büyük kişileri çağırdıysa okul idaresi polislerden böyle bir şey isteyebilir. Bizim okulda da aynı durum var. Ama sen kendin benim onlarla alakam yok dersen sorun olmaz.
Kavga gibi bi durum yoktu, olsa fark eder uzaklaşırdım ben zaten. Her öğlen gidiyorum o parka hemen hemen, düzenli olarak var olan, kendi aralarında eğlenen bi öğrenci kalabalığı vardı parkin diğer ucunda, bi anormallik yoktu yani.

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,446
İsim
MehmedVII
Kavga gibi bi durum yoktu, olsa fark eder uzaklaşırdım ben zaten. Her öğlen gidiyorum o parka hemen hemen, düzenli olarak var olan, kendi aralarında eğlenen bi öğrenci kalabalığı vardı parkin diğer ucunda, bi anormallik yoktu yani.
O zaman polisin hiçbir şey yapma hakkı yok. Sen yine devam et

echoes

80+ Bronze
O zaman polisin hiçbir şey yapma hakkı yok. Sen yine devam et
İşte ben de onu düşünüyorum ama yarın yine gelse aynı polis memuru, ben sana burda oturma demedim mi dese ne diyeceğim? Yapma dedi, kötü bir şey asla yapmıyo olsam bile inatla yapmak da iyi değil...

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,247
İsim
Ahmet Deniz

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,446
İsim
MehmedVII
İşte ben de onu düşünüyorum ama yarın yine gelse aynı polis memuru, ben sana burda oturma demedim mi dese ne diyeceğim? Yapma dedi, kötü bir şey asla yapmıyo olsam bile inatla yapmak da iyi değil...
Yakında başka gidecek, kafa dinleyecek yer yok de.

Bura.K

80+ Silver
Hocam yanlış anlamayın ama ben çok rast geldim, okulların çevresinde oturup madde satan bazı orul orullar var. Polis tipe veyahut başka bir şeye bakmaz. Adam şüphelenmiştir, bakmıştır. Bu ara çok yaygın bu okul madde olayları.
Ayrıca bisikletli polis çok gördüm, olabilir yani.

Ceza yazma olayı tamamen göz korkutma amaçlı.

echoes

80+ Bronze
Hocam yanlış anlamayın ama ben çok rast geldim, okulların çevresinde oturup madde satan bazı orul orullar var. Polis tipe veyahut başka bir şeye bakmaz. Adam şüphelenmiştir, bakmıştır. Bu ara çok yaygın bu okul madde olayları.
Ayrıca bisikletli polis çok gördüm, olabilir yani.

Ceza yazma olayı tamamen göz korkutma amaçlı.
O zaman yine gidip kimseyle işim olmadan oturmaya devam etsem, sorun olmaz mı? Cezasından değil ama yapma denildiyse yapmak pek de içimden gelmiyo açıkçası

Top Bottom