Neler Yeni

Yardım PC açılırken bios ekranını VGA'dan veriyor, windows ekranı gelince HDMI dönüyor.

FerhatD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Ferhat Dursun
Merhabalar,

Biri HDMI biri VGA girişli 2 adet monitör kullanıyorum.
Ekran kartım GTX 760 2GB. Kartta vga girişi yok. Bu yüzden DVI 'yı VGA 'ya dönüştürüp kullanıyorum.
İkinci ekranı pek kullanmıyorum çok nadir. Hep kapalı kalıyor. Kullanacağım zaman Windows 'dan aktif ediyorum.
Sorunum şu.
Hani bilgisayar ilk açıldığında anakart ve ekran kartı bilgileri ekrana geliyor ya. Bu görüntüler, VGA ile bağladığım monitör 'e gidiyor, Windows ekranı geldiği zaman HDMI girişli monitör açılıyor.
Eğer VGA girişi çıkartıp, sadece HDMI girişi kalırsa ancak o zaman görüntüler HDMI girişli monitöre geliyor.

VGA girişli monitör 'ü kapalı tutuyorum. Güç kablosunu çıkarıyorum yine de bios görüntüsünü VGA dan veriyor.

Bu bios ekranının VGA girişini çıkartmadan direk HDMI ile bağlı olan monitöre gelmesini nasıl sağlarım. Yardımcı olur musunuz?

Metha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Muhammed Ali Daldal
Bro pcye erisebiliyorsan masaüstüne sağ tıkla görüntü ayarlarına gel ordan 2 ekranı da gösterir sana orda biyerde ana ekranım yap gibisinden bi tik kutucuk verir hangisini istiyorsan ona ayarla, başka sorun varsa burdayım

FerhatD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Ferhat Dursun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bro pcye erisebiliyorsan masaüstüne sağ tıkla görüntü ayarlarına gel ordan 2 ekranı da gösterir sana orda biyerde ana ekranım yap gibisinden bi tik kutucuk verir hangisini istiyorsan ona ayarla, başka sorun varsa burdayım
Usta. Onu yaptım ama olmadı ya.

Top Bottom