Neler Yeni

PC Açılırken Gigabyte Yazan Ekranda Kalıyor

iamyuso31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yusuf Yöndemli
Screenshot_20220308_154856.jpg

Pcyi açtığımda ekran böyle oluyor önceden böyle olmaya başlayınca SSD'im bozulmuştu, bunun çözümü var mıdır varsa nedir?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,623
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Bu ekranda aslında arkada kontroller yapılıyor. Diski okuyamazsa uzar, RAM'de sorun varsa takılır. Çok fazla olasılık var yani.

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Sorunu bulup cozmedigim sürece böyle kalacak mı hep yani?
Bütün USB leri cıkartıp acmayı dene. Eğer normal açılıyorsa sonra tek tek takmaya başla usbleri. Belki bir tane usb slotu/ ya da aygıt direk problematik olabilir.

iamyuso31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yusuf Yöndemli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bütün USB leri cıkartıp acmayı dene. Eğer normal açılıyorsa sonra tek tek takmaya başla usbleri. Belki bir tane usb slotu/ ya da aygıt direk problematik olabilir.
Denedim maalesef olmadı.

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3

ThorJ

80+ Silver
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,786
İsim
alperen
İlgilendiği Kategoriler
Araçlar, Akıllı Telefonlar, Donanım, Dizüstü Bilgisayarlar, Custom ROM
Sistem bir şeyi algılamaya çalışıyor ama algılayamıyor. Ben format USB'si taktığımda olurdu genelde, disk ile ilgili bir sorun olması muhtemel.

iamyuso31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yusuf Yöndemli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bios ayarlarından Fast boot u acmayı deneyebılır mısın? Win11 kullanmıyorsan ya da kullanmayacaksan tpm ve Secure boot kapatır mısın?
Bu konuda bilgili olmadığım için nasıl yapacağımı bilmiyorum ayarlarada bazen girebiliyorum simdi giremiyorum adım adım söyleyebilir misin zahmet olmazsa

fatihhhh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
fat
adata su630 ssd kullanıyorsan onlar kronik sorunludur ssd değişmen gerekir. ramde sorun olunca ya ses veriyordu ya görüntü kesiyordu. hard disk sorunu sanırım elinde başka harddisk veya ssd varsa tak açılıyorsa ssd bozulmuştur. bios sorunuda olabiliyor update yapmışsan yakın zamanda ama bios karışmadıysan harddisk diye düşünüyorum.
bilgisayar yere düşünce falanda takılabiliyor bu ekranda o ayrı mesele

iamyuso31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yusuf Yöndemli
adata su630 ssd kullanıyorsan onlar kronik sorunludur ssd değişmen gerekir. ramde sorun olunca ya ses veriyordu ya görüntü kesiyordu. hard disk sorunu sanırım elinde başka harddisk veya ssd varsa tak açılıyorsa ssd bozulmuştur. bios sorunuda olabiliyor update yapmışsan yakın zamanda ama bios karışmadıysan harddisk diye düşünüyorum.
bilgisayar yere düşünce falanda takılabiliyor bu ekranda o ayrı mesele
James Donkey 480 GB SSD var HDD yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios ayarlarından Fast boot u acmayı deneyebılır mısın? Win11 kullanmıyorsan ya da kullanmayacaksan tpm ve Secure boot kapatır mısın?
Yaptım olmadı.

Son düzenleme:
Top Bottom