Neler Yeni

Çözüldü✓ PC açılırken işletim sistemi sorması

CrancyLynx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
Yunus Emre Arslan
Her açılışta ekteki yere gidiyor, windowsu zor bela yeni kurdum ssdye çözemedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

A

Ekler

• IMG_20240809_020307.jpg
    IMG_20240809_020307.jpg
    2.7 MB · Hit: 53

xTURANN

80+ Silver
Windowsu yanlış kurmuş olma ihtimalin yüksek. Yarın bir bilgisayarcıya götür o halletsin. Ya da youtube'dan izleyerek yap. Aşırı kolay, 5 dakikalık bir kurulum..

CrancyLynx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
Yunus Emre Arslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windowsu yanlış kurmuş olma ihtimalin yüksek. Yarın bir bilgisayarcıya götür o halletsin. Ya da youtube'dan izleyerek yap. Aşırı kolay, 5 dakikalık bir kurulum..
bende biliyorum zaten yıllardır yapıyorum, ama işin içine yeni m2 ssd girince her şey karman çorman oldu usb belleği bile bozdum

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Bilgehan Tuna Açıkgöz
Her açılışta ekteki yere gidiyor, windowsu zor bela yeni kurdum ssdye çözemedim

A
Hocam naptın :D Hangisini kullanıyorsan ona gir dosyalarını yedekle sonra bi tane usb belleğe iso yazdır format atarken ilk başta özel yazanı seç sonra diskler kısmında her tıkladığına sil de silinmiyorsa alttakine sil de sonra bölmek istersen böl ve işletim sistemi kurulunca yani masaüstünü görünce o usbyi çıkar. Sen herhalde ilk başta yükselt demişsin veya usbyi çıkarmayıp durmadan windows kurmuşsun. Bu arada bilgisayarcıya gitme tanıdık değilse bizim burdaki bios uptade için 500tl istiyor fiyatlar anormal evinde halledersin.

CrancyLynx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
Yunus Emre Arslan
Hocam naptın :D Hangisini kullanıyorsan ona gir dosyalarını yedekle sonra bi tane usb belleğe iso yazdır format atarken ilk başta özel yazanı seç sonra diskler kısmında her tıkladığına sil de silinmiyorsa alttakine sil de sonra bölmek istersen böl ve işletim sistemi kurulunca yani masaüstünü görünce o usbyi çıkar. Sen herhalde ilk başta yükselt demişsin veya usbyi çıkarmayıp durmadan windows kurmuşsun. Bu arada bilgisayarcıya gitme tanıdık değilse bizim burdaki bios uptade için 500tl istiyor fiyatlar anormal evinde halledersin.
hacı şimdi "usbyi çıkarmayıp durmadan windows kurmuşsun" bu dediğin.. evet zibilyon defa denemiş olabilirim. windowsu kurduğum zaman winload.efi hatası veriyordu. veyahut kurduğum zaman boot edemiyordu. diskleri biçimleştirdim diye hatırlıyorum ama neden hala windowwslar silinmemiş??

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Bilgehan Tuna Açıkgöz
hacı şimdi "usbyi çıkarmayıp durmadan windows kurmuşsun" bu dediğin.. evet zibilyon defa denemiş olabilirim. windowsu kurduğum zaman winload.efi hatası veriyordu. veyahut kurduğum zaman boot edemiyordu. diskleri biçimleştirdim diye hatırlıyorum ama neden hala windowwslar silinmemiş??
Sen yüksek ihtimalle bozuk bir usb ile veya bozulmuş bir setup ile windows kuruyorsun microsoftun kendi sitesinden iso indir ve rufus ile yazdır. Yasak olduğu için aktivasyon yöntemini söyleyemem ama iki aratmayla bulursun. Ayrıca o isoyu sistemine uygun yazdırman lazım. Çok basit bi tutorial izlesen anlatıyordur muhtemelen onu da 2 tıkla bulursun

CrancyLynx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
Yunus Emre Arslan
1723159729982.png

hocam baştan yapmaya gerekte yokmuş sanki silebiliyorum

Sen yüksek ihtimalle bozuk bir usb ile veya bozulmuş bir setup ile windows kuruyorsun microsoftun kendi sitesinden iso indir ve rufus ile yazdır. Yasak olduğu için aktivasyon yöntemini söyleyemem ama iki aratmayla bulursun. Ayrıca o isoyu sistemine uygun yazdırman lazım. Çok basit bi tutorial izlesen anlatıyordur muhtemelen onu da 2 tıkla bulursun
her şeyi öyle yaptım zaten rufusla felan önceden windows yüklediğim usb idi ne olduysa bozuldu galiba, biçimlendirme bile yapamıyorum rahmetine kavuştu

Rally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Ahmet
Benim de başıma gelmişti bu video yardımcı oldu

CrancyLynx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
Yunus Emre Arslan
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Bilgehan Tuna Açıkgöz
Alıntıyı görüntüle
hocam baştan yapmaya gerekte yokmuş sanki silebiliyorum

her şeyi öyle yaptım zaten rufusla felan önceden windows yüklediğim usb idi ne olduysa bozuldu galiba, biçimlendirme bile yapamıyorum rahmetine kavuştu
Hocam ordan işletim sistemi silemezsin. Sadece adını silersin. Başlangıçta sormayacak olsa dahi diskin içinde yer kaplamaya devam eder.

CrancyLynx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
Yunus Emre Arslan
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Bilgehan Tuna Açıkgöz
yerde kaplamıyodu ki anlamadım
İşletim sistemi nasıl yer kaplamasın hocam windows 10 20gb windows 11 25gb gibi bir boyuta sahip ve bunu msconfigden silemezsin format atmadığın sürece diğer işletim sistemleri silinmez.

CrancyLynx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
Yunus Emre Arslan
İşletim sistemi nasıl yer kaplamasın hocam windows 10 20gb windows 11 25gb gibi bir boyuta sahip ve bunu msconfigden silemezsin format atmadığın sürece diğer işletim sistemleri silinmez.
bilmiyorum valla depolama olarak sıkıntım yok zaten kalabilir

Top Bottom