Neler Yeni

Çözüldü✓ Pc açılıyor görüntü gelmiyor

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ayhan Kaan
Kasa çalışmıyor şuanda açtığım zaman işlemci fanı dönüyor ekran kartının fanı da kısa süreliğine çalışıyor sonra falan duruyor ve görüntü gelmiyor zaten klavye mousa da elektrik gitmiyor
Bir önceki arkadaşımın dediği gibi işlemci kaynaklı olabilir. Daha önce başıma gelmişti. Tecrübesizlikten bilgisayarcıya götürmüştüm anakart yanmış işlemciyi de yakmış demişti ikisini de değiştirmişti. İşlemciyi yakmış mı bilmiyorum. Elimde deneyecek kadar parça yoktu. Tahminim senin elinde de yoktur. Zaten dahili gpu olan işlemcin de yok. Çıkar ekran kartını anakarttan dene diyecektim. Klavye ışıklarının gelmemesi sistemin açılmadığını gösterir. Ekran kartını çıkartıp çalıştırmayı dene. Klavye ışıkları geliyor mu. Gelmiyorsa ekran kartın kitlemiyor demektir. Sonra ramları tek tek dene 2 slotta da. Baktın yine yok mecbur işlemci ve anakartı test ettmek için bilgisayarcı yolu gözükecek.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,613
İsim
Mert Can Ergün
Ekran kartını çıkart tekrar tak tam otursun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ramleri çıkart silgiyle güzelce sil sonra tek tek dene ramlari ve slotları

Cemdolu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Cem
Bir önceki arkadaşımın dediği gibi işlemci kaynaklı olabilir. Daha önce başıma gelmişti. Tecrübesizlikten bilgisayarcıya götürmüştüm anakart yanmış işlemciyi de yakmış demişti ikisini de değiştirmişti. İşlemciyi yakmış mı bilmiyorum. Elimde deneyecek kadar parça yoktu. Tahminim senin elinde de yoktur. Zaten dahili gpu olan işlemcin de yok. Çıkar ekran kartını anakarttan dene diyecektim. Klavye ışıklarının gelmemesi sistemin açılmadığını gösterir. Ekran kartını çıkartıp çalıştırmayı dene. Klavye ışıkları geliyor mu. Gelmiyorsa ekran kartın kitlemiyor demektir. Sonra ramları tek tek dene 2 slotta da. Baktın yine yok mecbur işlemci ve anakartı test ettmek için bilgisayarcı yolu gözükecek.
Kanka ekran kartını söküp bilgisayarı tekrar çalışırdım ve gene klavye ve mouse un ışığı yanmıyor

bios pilini çıkar 5 dakika bekle geri tak çalıştır bende de aynısı oldu o şekilde düzeltmiştim
Nasıl çıkartılıyor

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ayhan Kaan
Kanka ekran kartını söküp bilgisayarı tekrar çalışırdım ve gene klavye ve mouse un ışığı yanmıyor

Nasıl çıkartılıyor

Ekler

• IMG_20231115_200729.jpg
    IMG_20231115_200729.jpg
    551.9 KB · Hit: 33

Cemdolu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Cem
Knk bu yazı çıktı ne yapmam lazım

Her şeyini söküp sıfırdan taktım ekran kartı ya da o pilden kaynaklıydı onları yapınca düzeldi

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Hit: 39

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ayhan Kaan
Bios ayarların sıfırlandı ayar yapmayacaksan f2 de geç

Her şeyini söküp sıfırdan taktım ekran kartı ya da o pilden kaynaklıydı onları yapınca düzeldi
Bios pilin ömrünü tamamlamış olabilir yenisini alabilirsin. İşlemci çarpanın normal. Oc yapma. Zaten stok fan kullanıyorsun.

Cemdolu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Cem

Bios pilin ömrünü tamamlamış olabilir yenisini alabilirsin. İşlemci çarpanın normal. Oc yapma. Zaten stok fan kullanıyorsun.

Tamam kankam her şey için teşekkür ederim

AyhanKaaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ayhan Kaan
Tamam kankam her şey için teşekkür ederim
Valla ben bu forumu sevdim. Bir de kasanın içini bi temizle stok fan zaten verimsiz. Sana önereceğim bütün donanımı sök ana kart hariç. Fön makinasını soğuğa al. Fanları elinle bi temizle. (Fanlar rüzgarı aldığında dönmesin önemli). Ekran kartına fln da tut

Cemdolu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Cem
Valla ben bu forumu sevdim. Bir de kasanın içini bi temizle stok fan zaten verimsiz. Sana önereceğim bütün donanımı sök ana kart hariç. Fön makinasını soğuğa al. Fanları elinle bi temizle. (Fanlar rüzgarı aldığında dönmesin önemli). Ekran kartına fln da tut
Kankam zaten onu yaptım ama fön makinesi ile olmuyor parçaları bir bir söküp fanların içini diş fırçasıyla filan temizlemem lazım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,124
Üyeler
154,335
Son üye
Efe Dğn.
Top Bottom