Neler Yeni

PC Alacağım gtx 1650 mi rtx 3050 mi RX6600 mı

cvdrakin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Akın Çavdar
Bütçe
14999
Mimarlık son sınıfa geçtim 3yıldır kullandığım pc yi göstereyim önce

kullandığım programlar autocad 3ds max sketch up adobe photoshop bazen revit ve rhino aslında temel modelleme işlerimi vs. hala görüyor ama 3ds max de vrayle render alıyorum artık iş çığrından çıktı çok zaman kaybettiriyor bana 1 deneme render bile 30dk mı almaya başladı düşük ve piksel ayarlarda o yüzden yeni sistem alacağım 15 bin tl yi geçmeyen hafıza kartı pek önemli değil bu leptopu kullanacağım. Alacağım sistemde render alacağım sadece 2 3 saat render alacak full artık kaç kare render alırsa, işin ısınması falan var leptoplardan az çok anlıyorum bu pc ninde içinden geçmişimdir 8milyonluk polygon sahne falan render aldığım oldu bir ton proxy vardı, tasarımla uğraşan falan varsa az çok anlar neyse biraz göz gezdirdim fikirleriniz benim için değerlidir, hangi sistem alayım sizce biraz acelem var portfolyo yapıyorum render alamıyorum şuan aşağıya bırakıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
https://www.incehesap.com/goliath-silver-oyuncu-bilgisayari-fiyati-37447/ bunlar kasa sistemler bir de leptop düşündüklerim var

A

kullandığım programlar autocad 3ds max sketch up adobe photoshop bazen revit ve rhino aslında temel modelleme işlerimi vs. hala görüyor ama 3ds max de vrayle render alıyorum artık iş çığrından çıktı çok zaman kaybettiriyor bana 1 deneme render bile 30dk mı almaya başladı düşük ve piksel ayarlarda o yüzden yeni sistem alacağım 15 bin TL yi geçmeyen hafıza kartı pek önemli değil bu leptopu kullanacağım. Alacağım sistemde render alacağım sadece 2 3 saat render alacak full artık kaç kare render alırsa, işin ısınması falan var leptoplardan az çok anlıyorum bu pc ninde içinden geçmişimdir 8milyonluk polygon sahne falan render aldığım oldu bir ton proxy vardı, tasarımla uğraşan falan varsa az çok anlar neyse biraz göz gezdirdim fikirleriniz benim için değerlidir, hangi sistem alayım sizce biraz acelem var portfolyo yapıyorum render alamıyorum şuan aşağıya bırakıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
https://www.incehesap.com/goliath-silver-oyuncu-bilgisayari-fiyati-37447/ bunlar kasa sistemler bir de leptop düşündüklerim var
Acelesi yoksa bence şu itopyanin indirimi bekleyiniz iyi bişi gelebilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

A

Acelesi yoksa bence şu itopyanin indirimi bekleyiniz iyi bişi gelebilir
Şahsi fikrim yeni nesil olsun diye RX 6600 ama Nvidia'nın kendi menüsü fln varmış ne kadar yardımcı olur bilmem

Burka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Burak Turucu

kullandığım programlar autocad 3ds max sketch up adobe photoshop bazen revit ve rhino aslında temel modelleme işlerimi vs. hala görüyor ama 3ds max de vrayle render alıyorum artık iş çığrından çıktı çok zaman kaybettiriyor bana 1 deneme render bile 30dk mı almaya başladı düşük ve piksel ayarlarda o yüzden yeni sistem alacağım 15 bin TL yi geçmeyen hafıza kartı pek önemli değil bu leptopu kullanacağım. Alacağım sistemde render alacağım sadece 2 3 saat render alacak full artık kaç kare render alırsa, işin ısınması falan var leptoplardan az çok anlıyorum bu pc ninde içinden geçmişimdir 8milyonluk polygon sahne falan render aldığım oldu bir ton proxy vardı, tasarımla uğraşan falan varsa az çok anlar neyse biraz göz gezdirdim fikirleriniz benim için değerlidir, hangi sistem alayım sizce biraz acelem var portfolyo yapıyorum render alamıyorum şuan aşağıya bırakıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Fırsat: Acer Nitro 5 AN515-55 Oyun Bilgisayarı, 15.6" FHD, Intel Core i5-10300H İşlemci, 8 GB RAM, 512 GB SSD, Harici RTX™ 3050 4 GB Ekran Kartı, Free DOS https://www.amazon.com.tr/dp/B0B3WF..._dl_SWS0059J1KFF2Z2Z1XAT?_encoding=UTF8&psc=1 bu y onerebilirim uygun ben aldim memnunum

cvdrakin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Akın Çavdar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
Şimdi sen laptop mu istiyorsun yoksa kasa mı onu anlayamadım?

cvdrakin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Akın Çavdar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi sen laptop mu istiyorsun yoksa kasa mı onu anlayamadım?
leptopum var aynı fiyatta leptop kasaya ulaşamıyor ben sadece render için kullanacağım o yüzden kasa daha mantıklı

Can...

80+ Platinum

Amd ye bulaşma bence paran varken nvidia al. Geç bu hafta amd kartlarla sorun yaşayan 7 kişi konu açtı biride benim ilk sistem en alınabilir olanı
Sıkıntı yaşayan kartlar 3 tane rx 6600 2 tane rx 6500xt 1 tane 6750xt 1 tane 6700xt ben olsam amd almam

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
leptopum var aynı fiyatta leptop kasaya ulaşamıyor ben sadece render için kullanacağım o yüzden kasa daha mantıklı
Hocam eğer kasa almak istiyorsanız, konuyu açtığınız kategori yanlış ben raporlayacağım moderatörler taşır.

cvdrakin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Akın Çavdar
Hocam eğer kasa almak istiyorsanız, konuyu açtığınız kategori yanlış ben raporlayacağım moderatörler taşır.
bilmiyorum yeni keşfettim bu forumu sağolun

Amd ye bulaşma bence paran varken nvidia al. Geç bu hafta amd kartlarla sorun yaşayan 7 kişi konu açtı biride benim ilk sistem en alınabilir olanı
Sıkıntı yaşayan kartlar 3 tane rx 6600 2 tane rx 6500xt 1 tane 6750xt 1 tane 6700xt ben olsam amd almam
ben oyun oynamayacağım render sadece

Can...

80+ Platinum
bilmiyorum yeni keşfettim bu forumu sağolun

ben oyun oynamayacağım render sadece
Fark etmiyor dostum kartlarda wattman ve driver çökmesi sorunları yaşıyor önermem ben bulaşma hiç lanet bişey yani bu hafta 7 tane konu açıldı amd kartların wattman driver çökmesi sorunları ile

cvdrakin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Akın Çavdar
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,562