Neler Yeni

PC Çalışıyor Fakat Monitörde No Signal Yazıyor Bunun Sebebi Nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
ali bahadir
Bu sabah bilgisayarımı açtım normal bir yük altında kullanırken bir anda no signal uyarısı geldi ardından PC'yi butonla kapatmaya çalıştığımda kapanmadı mecburen PSU ile kapattım. Ekran kartını ve ramleri söküp tekrar takmama rağmen sorun çözülmedi. Lütfen kısa sürede yardım edin çok telaşlandım. Sistem yeni ve güncel RTX 4070, R9 7900, 2TB SSD, 32GB RAM, 800 WATT PSU var.

Düzenleme : Anakart DRAM backup ışığı yanıyor, çözümü nedir ?

Son düzenleme:

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Mirhan Yalçın
Bu sabah bilgisayarımı açtım normal bir yük altında kullanırken bir anda no signal uyarısı geldi ardından PC'yi butonla kapatmaya çalıştığımda kapanmadı mecburen PSU ile kapattım. Ekran kartını ve ramleri söküp tekrar takmama rağmen sorun çözülmedi. Lütfen kısa sürede yardım edin çok telaşlandım. Sistem yeni ve güncel RTX 4070, R9 9900, 2TB SSD, 32GB RAM, 800 WATT PSU var.
R9 9900 nedir

agno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
burak
monitörün kablosunu ekran kartından çıkarıp anakarta takar mısın işlemciden görüntü alabiliyor musun onu dene bi

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Mirhan Yalçın
pardon r9 7900
Mesaj otomatik birleştirildi:

Denedim, işlemciden de görüntü alamıyorum.
Hocam ekran kartında led vs. varsa onlar yanıyormu kasa çalıştığında

agno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
burak
monitöre bağladığın kabloyu kontrol et temassızlık olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
ali bahadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

agno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
burak
Evet, yanıyor.

Iki kez çıkar tak yaptim hala aynı. Kullandığım monitör VGA dönüştürücü ile bağlıyorum.
bir tane display kablosu alıp denemeni tavsiye ederim olmazsa anakart ya da işlemci arızalanmış olabilir ama önce kabloyu dene

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
ali bahadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha önce de bahsettiğim gibi kasayı açtıktan sonra kapatamıyorum, sorun ne olabilir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
ali bahadir
anakartının modeli ne
Asus Tuf B 650 E Wifi

bir tane display kablosu alıp denemeni tavsiye ederim olmazsa anakart ya da işlemci arızalanmış olabilir ama önce kabloyu dene
Anakartın ışıkları yanıyor ama işlemcinin arızalanması da çok zor değil mi? PSU veya başka bir şeylerle ilgili olabilir mi sizce

agno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
burak
Daha önce de bahsettiğim gibi kasayı açtıktan sonra kapatamıyorum, sorun ne olabilir?
yüksek ihtimal işlemci düşük bir ihtimal de anakartın arızalanmış gibi görünüyor dediğim gibi her ihtimale karşı farklı bir kablo ile dene olmazsa uğraşma garantiye gönder

Asus Tuf B 650 E Wifi

Anakartın ışıkları yanıyor ama işlemcinin arızalanması da çok zor değil mi? PSU veya başka bir şeylerle ilgili olabilir mi sizce
psu ile alakalı olduğunu düşünmüyorum ışıkların hepsi mi yanıyor bir görsel paylaşır mısın

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
ali bahadir
yüksek ihtimal işlemci düşük bir ihtimal de anakartın arızalanmış gibi görünüyor dediğim gibi her ihtimale karşı farklı bir kablo ile dene olmazsa uğraşma garantiye gönder

psu ile alakalı olduğunu düşünmüyorum ışıkların hepsi mi yanıyor bir görsel paylaşır mısın
Farklı bir monitöre bağladım, yine aynı hatayı veriyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,154
Üyeler
153,672
Son üye
mert060615
Top Bottom