Neler Yeni

PC de ciddi performans kaybı ve sistem kaynaklı oyunlarda gecikme

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz Hotan
Merhabalar benim pc de ciddi bir problemlerim var.
pc özellikleri:
CPU: i3 9100f (stok fan)
ANAKART: msi h310 m pro-vd plus
RAM: corsair vengance lpx 2400mhz ram (8gbx1)
GPU: ASUS RX570 4GB expedition edition
SSD: James Donkey 120gb (windows için vs.)
HDD: 500gb 7200rpm
PSU: 700w 80+ gold gametech
Şimdi sorun şu sistemi ilk aldığımda baya iyi performans alıyordum daha sonra oyunlarda ping´e benzer bir sorun ile karşılaştım ve hala var.
Client side´da yani kendi pc im de yaptığım tüm her şey (oyun farketmiyor/tüm oyunlarda var yani) server side´a 1 saniye gibi korkunç bir süreyle geç gidiyor ve buda hem hitbox dediğimiz etkeni etkilerken oyunu oynanmaz hale getirebiliyor fakat bu input lag değil.
bir diğer bir sıkıntı ise karşı tarafta gerçekleşen olaylar da gene bana geç ulaşmakta.
ÖNEMLİ:Bu sorun internet ile alakalı değildir cihazı tamamiyle internetten kesip offline mod ile test yaptım (botlar ile oynayarak fakat sorun çok bariz hala vardı ve bunun gibi oyun içi bir sürü test gerçekleştirdim.)
oyun içi veya pc içinde(işletim sisteminde) yapabileceğim hiç bir şey yok.
1 yıldır çözüm aramaktayım bilgisayarcıya da götüremedik.
şimdi ise fps droplar ve felaket performans düşüklükleri ile baş başayım.
orta ayarlarda 300fps gibi bir değer alıyordum (1 yıl önce) oynadığım oyunda(Team Fortress 2) fakat şuan ! 70-80 fps ten fazla göremiyorum ve üstelik oyunu farklı modlar yükleyerek minecraft seviyesine kadar çektiğim de oldu rüyalar alemine çevirdiğim de oldu fakat sonuç aynı.
fps değerlerim hep aynı farklı oyunlarda da benzer durumlar söz konusu.
SORUNLARIM BUNLAR.

Denediğim ama işe yaramayan çözümler:
1-3 farklı internet ile her oyunda test(şuan ki internet değerlerim: 75 dowload 10 upload 5 ping)
2-Format
3-farklı işletim sistemi sürümleri
4-farklı gpu driver sürümleri
5-farklı GPU(daha düşük seviye bir kartla)
6-farklı ram
7-tüm sürücüleri silip tekrardan temiz kurulum
8-hem cpu hem de gpu için termal macun değiştirme
9-ısı problemlerini kontrol etme(ısı değerleri gayet normal)
Bunlar dışında denemiş olupta hatırlamadığım da olabilir ama hiç biri en ufak çözüm sunmadı.
Her hangi bir öneriniz var mıdır sizce hangi parça sebep olabilir çünkü dediğim gibi internetten kaynaklı olmadığına adımdan daha eminim.
daha fazla bilgi isterseniz sorabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Enre Çiçek
Temizlet eğer temiz değilse fanları da kontrol ettir veya güç kaynağını falan biraz da test yap bilgisayara sorunu anlamaya çalış donanım da mı diye

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,758
Üyeler
151,604
Son üye
salambeyin
Top Bottom