Neler Yeni

Pc den anlayan arkadaşlar baksın lütfen

Gryden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Enes hekimoğlu
Arkadaşlar laptop kullanıyorum ve çok ısınıyor fan bütün gücünü veremiyo bende bugün fanı söküp usb ye çevirdim kablolarını tüm gücü ile çalıştı gayet güzel soğutuyor ama pc fan soketi ne fan bağlı olmadı için kapanıyor boş bir fanın ucunu kesip sokete bağladım yinede kapandı bunun bir çözümü varmı

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,035
İsim
Hacı
Bir iki uygulama vardı bunlarla fan hızını arttırabiliyordunuz keşke biraz araştırma yapsaydınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıcaklık değerlerin nedir?
Model ve özellikleri nedir?

Gryden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Enes hekimoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir iki uygulama vardı bunlarla fan hızını arttırabiliyordunuz keşke biraz araştırma yapsaydınız.

Toshiba satelite l 50 c bütün uygulamalara baktım fanımın hızı artmıyor

Oyuna girince çok ısınıyordu o yzden usb ile bağladım çok güzel oldu ama kapanıyor işte

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,035
İsim
Hacı
Toshiba satelite l 50 c bütün uygulamalara baktım fanımın hızı artmıyor

Oyuna girince çok ısınıyordu o yzden usb ile bağladım çok güzel oldu ama kapanıyor işte
Msi Afterburner ile oyun ići sıcaklık değerlerini paylaşabilir misin kapanmaya yakın kaç derece görüyor

Gryden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Enes hekimoğlu
Msi Afterburner ile oyun ići sıcaklık değerlerini paylaşabilir misin kapanmaya yakın kaç derece görüyor
O yüklü değil ama sorun şu ısındı için kapanmıyor imkansız yani fanın yeriyle oynamıyorum sadece fan soketini çkartıp usb ye bağlıyorum ısındı için kapansa fan soketindeyken kapanırdı uygulama yüklü olsaydı söylicektim ama bu sistemsel bir şey galiba fan takılı olmayınca çalışmıyor

Msi Afterburner ile oyun ići sıcaklık değerlerini paylaşabilir misin kapanmaya yakın kaç derece
Pc de gram ısınma olmuyor usb ile bağlaynca

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
625
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Arkadaşlar laptop kullanıyorum ve çok ısınıyor fan bütün gücünü veremiyo bende bugün fanı söküp usb ye çevirdim kablolarını tüm gücü ile çalıştı gayet güzel soğutuyor ama pc fan soketi ne fan bağlı olmadı için kapanıyor boş bir fanın ucunu kesip sokete bağladım yinede kapandı bunun bir çözümü varmı
Usb ye mi çevirdin. Ne yaptın işe yarıyorsa bende yapayım benim laptop da oyun açınca işlemcisi 90 derecelerde dolaşıyor

hasnckr28

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Hasan Çakır
Anladığım kadarıyla fanın kendi soketini iptal ettin. Ardından o fana gücü USB üzerinden verdin. Ama fan USB üzerinden çalışmasına karşın bilgisayarın açılmıyor veya kısa bir süre içinde kendini kapatıyor. Doğru mu anladım? Eğer öyle ise fanı algılamadığı için güvenlik amacıyla kendini korumaya alıyordur.
Usb ye mi çevirdin. Ne yaptın işe yarıyorsa bende yapayım benim laptop da oyun açınca işlemcisi 90 derecelerde dolaşıyor
Basit bir şey fanın artı ve eksi kablosunu bul. Ardından USB kablo bulup artı ve eksi kablolarını birleştir. Mantık bu şekil. Ancak fanı algılamaz ise kendini açmayabilir veya sürekli uyarıda bulunur. Isı sorunu için termal macun ve bilgisayarın rahat hava alıp vermesini sağlamak gerek. Örneğin laptobu yerden yükselterek altındaki yuvalardan hava sirkülasyonu sağlamak gibi.

Gryden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Enes hekimoğlu
Anladığım kadarıyla fanın kendi soketini iptal ettin. Ardından o fana gücü USB üzerinden verdin. Ama fan USB üzerinden çalışmasına karşın bilgisayarın açılmıyor veya kısa bir süre içinde kendini kapatıyor. Doğru mu anladım? Eğer öyle ise fanı algılamadığı için güvenlik amacıyla kendini korumaya alıyordur.

Basit bir şey fanın artı ve eksi kablosunu bul. Ardından USB kablo bulup artı ve eksi kablolarını birleştir. Mantık bu şekil. Ancak fanı algılamaz ise kendini açmayabilir veya sürekli uyarıda bulunur. Isı sorunu için termal macun ve bilgisayarın rahat hava alıp vermesini sağlamak gerek. Örneğin laptobu yerden yükselterek altındaki yuvalardan hava sirkülasyonu sağlamak gibi.
Evet doğru ama bilgisayarın kendini kapatmasını önleyemiyorum

hasnckr28

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Hasan Çakır
Evet doğru ama bilgisayarın kendini kapatmasını önleyemiyorum
Fanı orjinal şekle geri çevir. Macun değişikliği falan yap. Altına bir soğutucu tarzı bir şey al derim. Yoksa fanı algılamadığı sürece kapanır yüksek ihtimal.

Top Bottom