Neler Yeni

pc donup kapanıyor.

ahtr7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
ahmet çetin
1 haftadır donup kalıyor ve sonra ya resetlemem yada kendiliğinden kasa çalıştığı halde ekran kapanıyor . ekran kartı ısı değerleri normal . işlemci termal macununu yeniledim normal her şey . 1 hadtadır cs go oynadığımda durmadan reset atıp oyuna giriyorum ve bu durum sıktı iyice. ram teste koyduğumzda herhangi bir problem çıkmadı . yardımcı olursanız sevinirm..

anakart: gigabyte b450m s2h
ram:corsair 8gb 3000 mhz
ekran kartı : msi rx590 8gb 256 bt
işlemci:ryzen 5 2600

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Hep oluyor muydu?
PSU marka model nedir?

Umutcan12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
685
İsim
Umutcan
hep olmuyordu şu 1 haftadır oluyor . PSU rampage 600 w 80 bronz
tam emin değilim ancak rampage marka psu lar sağlam değil diye biliyorum yanlış bilgi vermek istemem.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45

ahtr7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
ahmet çetin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tam emin değilim ancak rampage marka PSU lar sağlam değil diye biliyorum yanlış bilgi vermek istemem.
güzel diyorsunda 5 6 aydır o kadar saat uğraşmama rağmen gerek oyun olsun gerek pc olsun böyle bi sorun yaşamadım hiç . ne olduysa şu 1 haftadır oldu . artı fazladan fan attım kasaya 7 fan far kasada ısı problemide yok anlamadım gitti .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hep oluyor muydu?
PSU marka model nedir?
burnln test programıyla stres testi yaptım fakat bi sorunda çıkmadı ordada belirtmek istedim .

Son düzenleme:

Umutcan12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
685
İsim
Umutcan
güzel diyorsunda 5 6 aydır o kadar saat uğraşmama rağmen gerek oyun olsun gerek PC olsun böyle bi sorun yaşamadım hiç . ne olduysa şu 1 haftadır oldu . artı fazladan fan attım kasaya 7 fan far kasada ısı problemide yok anlamadım gitti .

burnln test programıyla stres testi yaptım fakat bi sorunda çıkmadı ordada belirtmek istedim .
genelde zaten bu tarz sorunlar 5-6 ay içinde olur tahminimce psudan kaynaklı

Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Akif AKTAŞ
1 haftadır donup kalıyor ve sonra ya resetlemem yada kendiliğinden kasa çalıştığı halde ekran kapanıyor . ekran kartı ısı değerleri normal . işlemci termal macununu yeniledim normal her şey . 1 hadtadır cs go oynadığımda durmadan reset atıp oyuna giriyorum ve bu durum sıktı iyice. ram teste koyduğumzda herhangi bir problem çıkmadı . yardımcı olursanız sevinirm..

anakart: Gigabyte b450m s2h
ram:corsair 8gb 3000 mhz
ekran kartı : msi rx590 8gb 256 bt
işlemci:ryzen 5 2600
Psu Çıkışı Sistemi besleyemiyor olabilir.

ahtr7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
ahmet çetin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
genelde zaten bu tarz sorunlar 5-6 ay içinde olur tahminimce psudan kaynaklı
peki bu msi armor rx 590 ısı değerleri çok gibi bana geldi sanki fazladan ısınıyor gibi bunun etkisi olablirmi

ahtr7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
ahmet çetin
Sorun ekran kartında çıktı . Ve garantiye yolladım umarım geri göndermez veya bi fark sunupta değişim sağlarlar Nvidia ekran kartıyla denedim sorunsuz bir şekilde herşeyi yaptım onuda zorladım PC tık demedi . Bende GTX serisine geçecem . Dandik bi soğutma sistemiyle MSI güzel iş yapmış bravo . MSI gibi bi marka kendi ürettiği malı soğutamıyor maalesef . Pul gibi sıcak olan kasa yan camı GTX 1060 da zorlamama rağmen soğuk kaldı . İlgi alakanıza tşkler . Konuyu kapatabilirsiniz.

COREXAR

80+ Silver
Sorun ekran kartında çıktı . Ve garantiye yolladım umarım geri göndermez veya bi fark sunupta değişim sağlarlar Nvidia ekran kartıyla denedim sorunsuz bir şekilde herşeyi yaptım onuda zorladım PC tık demedi . Bende GTX serisine geçecem . Dandik bi soğutma sistemiyle MSI güzel iş yapmış bravo . MSI gibi bi marka kendi ürettiği malı soğutamıyor maalesef . Pul gibi sıcak olan kasa yan camı GTX 1060 da zorlamama rağmen soğuk kaldı . İlgi alakanıza tşkler . Konuyu kapatabilirsiniz.
Dostum sadece MSI sorunlu ürün yapmıyor.
Bana kalırsa burda suç sende.
Yanlış anlama lütfen ama keşke almadan önce araştırma yapsaydın veya forumlara sorsaydın.
Büyük ihtimal geri göndericekler sıkıntı yok diyip. Belki termal padleri değiştirirler.
Umarım senin için hangisi daha iyiyse o olur.

Umutcan12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
685
İsim
Umutcan
peki bu msi armor rx 590 ısı değerleri çok gibi bana geldi sanki fazladan ısınıyor gibi bunun etkisi olablirmi
75 derece üstü benim kendi fikrimce riskli olmaya başlar yük altında

ahtr7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
ahmet çetin
Dostum sadece MSI sorunlu ürün yapmıyor.
Bana kalırsa burda suç sende.
Yanlış anlama lütfen ama keşke almadan önce araştırma yapsaydın veya forumlara sorsaydın.
Büyük ihtimal geri göndericekler sıkıntı yok diyip. Belki termal padleri değiştirirler.
Umarım senin için hangisi daha iyiyse o olur.
Bana hediye geldi zaten kart. Ve emin ol baya araştırdım fakat ortada caydırıcı veya olumlu sonuç yok inceleme olarak söylüyorum . Her yerede baktım atıyorum bi forum iyi diyorsa diğer forum kötü . 100 kişi iyi diyorsa 100 kişi kötü diyor . GTX 1060 ti denedim gayet serin sorunsuz çalışıyordu . Sorunsuz gelirse satıp nvdia geçecem zaten en baş istediğim kartta nvida idi neyse yapacak bir şey yok artık olan oldu . Bakalım ne bahane bulacaklar karta yada gerçekten sorunlumu . Burada belirtirim .

75 derece üstü benim kendi fikrimce riskli olmaya başlar yük altında
CS go gibi bir oyunda 78 80 gördü daha sen düşün . Kasanın yan camı pul gibi sıcak oluyordu . Fakat idareten taktığım 1060 ti de cam gayet serin ve sorunsuz bir şekilde oyun oynadım . Anlam veremiyorum nasıl bi soputma sistemi olduğuna dair msi ne yapmış .

Top Bottom