Neler Yeni

PC Hakkında Görüşleriniz.

Seyid

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Seyid
  • AMD Ryzen 7 3700X 8-Core, 16-Thread Unlocked Desktop Processor with Wraith Prism LED Cooler İşlemci
  • AMD Wraith Prism RGB LED Lighting Socket AM4 4-Pin Connector CPU Cooler with Copper Core Base & Aluminum Heatsink & 4.13-Inch Fan with TRONWIRE Thermal Paste for Desktop PC Computer
  • Asus AM4 TUF Gaming X570-Plus (Wi-Fi) ATX motherboard with PCIe 4.0, dual M.2, 12+2 with Dr. MOS power stage, HDMI, DP, SATA 6Gb/s, USB 3.2 Gen 2 and Aura Sync RGB lighting Anakart
  • Asus GeForce RTX 2070 Super Overclocked 8G EVO GDDR6 Dual-Fan Edition VR Ready HDMI DisplayPort Gaming Graphics Card (DUAL-RTX-2070S-O8G-EVO) Ekran Kartı
  • GameMax Power Supply 850W Fully Modular 80+ Gold Certified with Addressable RGB Light - Vairous Color Mode, RGB-850-Rainbow (( Güç Kaynağı ))
  • Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL18 RAM
  • Corsair Force Series MP510 480GB NVMe PCIe Gen3 x4 M.2 SSD (CSSD-F480GBMP510B)
  • MUSETEX ATX Mid Tower Gaming Computer Case 6 RGB LED Fans 2 Translucent Tempered Glass Panels USB 3.0 Port,Cable Management/Airflow, Gaming Style Window Case (903N6) (( Bilgisayar kasası ))
  • !! Ayrıca Şunuda sormak istiyorum. Kasanın 6 tane Fanı var ayriyeten başka fana ihtiyaç, Gerek var mı?

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,761
İsim
Toxpox
İşlemci için sıvı soğutmaya ihtiyacın olacak.
Asus yerine başka bir markanın kartını alarak fiyattan biraz daha kar edebilirsin. Marka takıntın var ise değiştirmene gerek yok.
SSD olarak artık 480GB'ın yeterli olmayacağını düşünüyorum. Şimdi almasanız bile daha sonra ek NVMe SSD kullanmanızı tavsiye ediyorum.
Ek: 6 fan yeterli ama 3700x için kesinlikle sıvı soğutma öneriyorum.
Ek2: RTX3000 ve Zen3 mimarisini beklemek biraz daha iyi olabilir. Aceleniz yok ise beklemenizi tavsiye ediyorum.

Son düzenleme:

Seyid

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Seyid
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemci için sıvı soğutmaya ihtiyacın olacak.
Asus yerine başka bir markanın kartını alarak fiyattan biraz daha kar edebilirsin. Marka takıntın var ise değiştirmene gerek yok.
SSD olarak artık 480GB'ın yeterli olmayacağını düşünüyorum. Şimdi almasanız bile daha sonra ek NVMe SSD kullanmanızı tavsiye ediyorum.
Ek: 6 fan yeterli ama 3700x için kesinlikle sıvı soğutma öneriyorum.
Marka takıntım asla yok.
İşlemcisi AMD Ryzen 7 3700X olacak şekilde,
Herhangi bir PC Tavsiyen varsa seve seve katılırım.
Hatta alıcağım PC bile olabilir.
Yardımım için şimdiden çok teşekkürler ☺️

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,761
İsim
Toxpox
Marka takıntım asla yok.
Herhangi bir PC Tavsiyen varsa seve seve katılırım.
Hatta alıcağım PC bile olabilir.
Yardımım için şimdiden çok teşekkürler ☺
Fiyatlardan pek anlamadığım için pc toplama konusunda pek yardımcı olamayacağım 😔

Ama 3700x'i istediğinize göre Render yapmak için falan kullanacağınızı tahmin ediyorum ve Render konusunda Stock fan kesinlikle sizi yarı yolda bırakır. Bunun için sıvı soğutma almanızı kesinlikle öneriyorum.

Marka takıntınız yok ise Galax, Inno3d gibi markalardan alarak yaklaşık 1.000TL ye kadar fiyattan tasarruf edebilirsiniz bu tasarrufu da sıvı soğutmaya veya SSD'nin boyutunu arttırmak için harcayabilirsiniz.

Ayrıca PSU konusunda emin olmamakla beraber 750W in sizin için yeterli olacağını düşünüyorum buradan da fiyat konusunda tasarruf yapıp diğer bileşenlere harcayabilirsiniz fakat dediğim gibi pek emin değilim PSU konusunda.

robin

80+ Silver
Fiyatlardan pek anlamadığım için PC toplama konusunda pek yardımcı olamayacağım 😔

Ama 3700x'i istediğinize göre Render yapmak için falan kullanacağınızı tahmin ediyorum ve Render konusunda Stock fan kesinlikle sizi yarı yolda bırakır. Bunun için sıvı soğutma almanızı kesinlikle öneriyorum.

Marka takıntınız yok ise Galax, Inno3d gibi markalardan alarak yaklaşık 1.000TL ye kadar fiyattan tasarruf edebilirsiniz bu tasarrufu da sıvı soğutmaya veya SSD'nin boyutunu arttırmak için harcayabilirsiniz.

Ayrıca PSU konusunda emin olmamakla beraber 750W in sizin için yeterli olacağını düşünüyorum buradan da fiyat konusunda tasarruf yapıp diğer bileşenlere harcayabilirsiniz fakat dediğim gibi pek emin değilim PSU konusunda.
yok kanka galax inno bu bütçelerde olmaz.

Seyid

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Seyid
Fiyatlardan pek anlamadığım için PC toplama konusunda pek yardımcı olamayacağım 😔

Fikrin için çok teşekkür ederim ☺️
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herhangi bir PC Tavsiyeniz varsa seve seve dinlerim ☺️

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,761
İsim
Toxpox
Bu da doğru fakat işlemcinin stok soğutucu olması bence daha kötü durum. Bilmiyorum ama ben olsam Asus ekran kartı alırdım bütçemi sıvı soğutucu için zorlardım eğer zorlayamıyorsam Galax alıp sıvı soğutucu alırdım. Ayrıca Galax kötü bir marka değil hatta Hall of Fame modelleri ile rekorlar kırmış bir marka.

Seyid

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Seyid
Bu da doğru fakat işlemcinin stok soğutucu olması bence daha kötü durum. Bilmiyorum ama ben olsam Asus ekran kartı alırdım bütçemi sıvı soğutucu için zorlardım eğer zorlayamıyorsam Galax alıp sıvı soğutucu alırdım. Ayrıca Galax kötü bir marka değil hatta Hall of Fame modelleri ile rekorlar kırmış bir marka.
En iyi sıvı soğutucusunu bile alabilirim.
Bu PC yi çok oyun oynamak için ve video editi yapmak için alacağım.
Dediğim gibi
İşlemcisi AMD Ryzen 7 3700X olsun yeter.

Top Bottom