Neler Yeni

Pc kapanıyor yardım!

veinsx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Sinan
Merhabalar, warzone oynarken 1 saat oynadıktan sonra bilgisayar kapanıyor ve açma tuşuna basınca açılmıyor. Arka tarafından güç kaynağının tuşunu açıp kapatmam gerekiyor. Oyun içi işlemcimin ve ekran kartımın sıcaklıkları çok iyi. Güç kaynağından olduğunu düşünüyorum, Pc kapandıktan sonra güç kaynağına elimi dokundurduğum zaman çok sıcak olduğun fark ettim.

Güç kaynağını 3 yıl önce aldım. Geçen sene yaz aylarında yine böyle bir şey yaşamıştım fakat birkaç gün sonra geçmişti. Anakart, ram, ekran kartı, işlemci vs hepsi değişikti. Kışın hiçbir şey yoktu son 2 gündür olmaya başladı.

Sizce problem ne ? ne denemeliyim çözmek için?

Sistem parçaları;

X670e-e strix wifi
corsair rm850x
7800x3d
h150i elite capellix
5000d airflow
32gb ram
sapphire 7900xtx nitro +

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
selahaddin dimlioğlu
Merhabalar, warzone oynarken 1 saat oynadıktan sonra bilgisayar kapanıyor ve açma tuşuna basınca açılmıyor. Arka tarafından güç kaynağının tuşunu açıp kapatmam gerekiyor. Oyun içi işlemcimin ve ekran kartımın sıcaklıkları çok iyi. Güç kaynağından olduğunu düşünüyorum, Pc kapandıktan sonra güç kaynağına elimi dokundurduğum zaman çok sıcak olduğun fark ettim.

Güç kaynağını 3 yıl önce aldım. Geçen sene yaz aylarında yine böyle bir şey yaşamıştım fakat birkaç gün sonra geçmişti. Anakart, ram, ekran kartı, işlemci vs hepsi değişikti. Kışın hiçbir şey yoktu son 2 gündür olmaya başladı.

Sistem parçaları;

X670e-e strix wifi
corsair rm850x
7800x3d
h150i elite capellix
5000d airflow
32gb ram
sapphire 7900xtx nitro +
Hocam hepsi tam takılı değil mi?Özellikle anakart ve ram.

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
874
İsim
eren kılıçoğlu
occt ile psu testi yap.

Sistem parçaları;

X670e-e strix wifi
corsair rm850x
7800x3d
h150i elite capellix
5000d airflow
32gb ram
sapphire 7900xtx nitro +
içini açıp temizlemeni öneririm sıcaklıktan oldugu belli

veinsx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Sinan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
içini açıp temizlemeni öneririm sıcaklıktan oldugu belli
evet ama yani ne sebep oluyor anlamadım. ekran kartı 60, işlemci 70 dereceyi geçmiyor. Kasamda 6 fan havayı içeri alıyor 4 tane dışarı atıyor.

Malapuko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Emre
işlemci belli bir sıcaklığı geçtikten sonra otomatik kapanma ayarı var biosda,adını hatırlamıyorum ama ondan kaynaklı olabilir

evet ama yani ne sebep oluyor anlamadım. ekran kartı 60, işlemci 70 dereceyi geçmiyor. Kasamda 6 fan havayı içeri alıyor 4 tane dışarı atıyor.
psu tahliyeleri pek iyi değildir yere baktıgından genellikle kasa içi sirkülasyon psuya pek yardım etmez yine ederde dediğim gibi psu sıcaklıgı bobinleri ısındıkça verdikleri voltaj düşer neden kapandıgını anlmaak biraz test ederek olur ama psunu temizlersen çözülcek gibi geldi olabildiğince

eren28tr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
874
İsim
eren kılıçoğlu
Occt ile psu testi yaparmısın.

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
PSU arızalı veya WATT olarak yetersiz ama ısınıyor dediğinize göre fan düzgün dönmüyor veya hava sirkülasyonu düzgün olmayabilir

veinsx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Sinan
PSU arızalı veya WATT olarak yetersiz ama ısınıyor dediğinize göre fan düzgün dönmüyor veya hava sirkülasyonu düzgün olmayabilir
850w yani bütün bir kış problem yaratmadı. Şunu denedim psu yu dışarı çıkartıp oyuna girdim ve oynadım 2-3 saat boyunca kapanmadı. Yani havalar ısındı ve hava alamıyor diyeceğim fakat aynı güç kaynağı arkadaşımda var odası çok sıcak ve böyle bir sorun yaşamıyor. Kasası masanın altında olmasına rağmen.
Mesaj otomatik birleştirildi:

psu tahliyeleri pek iyi değildir yere baktıgından genellikle kasa içi sirkülasyon psuya pek yardım etmez yine ederde dediğim gibi psu sıcaklıgı bobinleri ısındıkça verdikleri voltaj düşer neden kapandıgını anlmaak biraz test ederek olur ama psunu temizlersen çözülcek gibi geldi olabildiğince
üstünde toz bile yok

Danke

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Yunus
Ssd yada hard diskte yer var mı? Sağlıklarını kontrol eder misin?

Top Bottom