Neler Yeni

Pc oyun oynarken ısıdan kapanıyor

muRatx10

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Efe Eren
Pc ilk aldığımdan beri yaşadığım bir sorun var, oyun oynarken pc ısından kapanıyor (ısıdan deme sebebim vantilatör ile kapanmıyor) . İlk başta işlemciden dolayı zannettim ve yeni işlemci ve kule tipi soğutucu aldım fakat sorun düzelmedi. Gpu'dan dolayı olduğunu da sanmıyorum çünkü kapandığı sıra 70 derecelerde oluyor. Bir de şöyle bir şey var güç seçeneklerinden işlemci güç kullanımını düşürdüğümde daha geç kapanıyor (düşürmesem de cpu max 60 dereceleri görüyor). Bu sorunu neden dolayı yapıyor olabilir yardımcı olabilecek var mı ?

GPU: Rx 570
CPU: R5 5600
Anakart: Gigabyte A320m S2H
Ram: 8x2 (16GB)
PSU: Power Boost 500W

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
psu hatası alıyorsun ısındığında pc kapanmaz güç düşer drop yersin psu ısınıyor ve kaldırmıyor

sontoxic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Semih Nas
Pc ilk aldığımdan beri yaşadığım bir sorun var, oyun oynarken pc ısından kapanıyor (ısıdan deme sebebim vantilatör ile kapanmıyor) . İlk başta işlemciden dolayı zannettim ve yeni işlemci ve kule tipi soğutucu aldım fakat sorun düzelmedi. Gpu'dan dolayı olduğunu da sanmıyorum çünkü kapandığı sıra 70 derecelerde oluyor. Bir de şöyle bir şey var güç seçeneklerinden işlemci güç kullanımını düşürdüğümde daha geç kapanıyor (düşürmesem de cpu max 60 dereceleri görüyor). Bu sorunu neden dolayı yapıyor olabilir yardımcı olabilecek var mı ?

psu markası kötü gözüküyor ondan dolayı belki olabilir

Erdox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Erdoğan Aktaş

sorun neymiş tamir ettirdin mi arkadaşda bir sistem var valo oynarken bazen 3-4 saat sonra bazen 10 dk sonra kapanıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,040
Üyeler
156,560
Son üye
q12573
Top Bottom