Neler Yeni

Çözüldü✓ Pc topladım ama görüntü gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Mehmet Sait Ekici
herkese hayırlı akşamlar,
Anakart Msi b760m-a wifi ddr4
İşlemci 13400f
Ram corsair 3600 ddr4
Psu gigabyte 750w +80 plus
Monitör lg ultrawier 2k 165hz

Aşağı yukarı donanım özelliklerini yazdım. Pc yi topladım kendi ekran kartım henüz gelmediği için eski pcden gtx 950 yi taktım ama görüntü gelmedi, anakart üzerinde cpu ram vga gibi arıza ışıklarının hiçbiri yanmıyor ama görüntü gelmiyor. Şimdi arkadaşlar ben bugüne kadar 50 kere pc toplamışımdır ama mesleğim gereği uzun süredir pc den uzak kaldım en son bıraktığımda 7. Nesiller felan çıkıyodu lütfen yardımcı olmak isteyen arkadaşlar bilgili olursa sevinirim, rami yanlış takmış olabilirsin psu yu yanlış takmış olabilirsin gibi tavsiyelere ihtiyacım yoktur :)

MuhammedKazan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
Muhammed Kazan
İlgilendiği Kategoriler
bılgısayar ve bılgısayar bıleşenlerı toplama ve bılgı verme (Bende Olmayan Bılgısyar)
herkese hayırlı akşamlar,
Anakart Msi b760m-a wifi ddr4
İşlemci 13400f
Ram corsair 3600 ddr4
Psu gigabyte 750w +80 plus
Monitör lg ultrawier 2k 165hz

Aşağı yukarı donanım özelliklerini yazdım. Pc yi topladım kendi ekran kartım henüz gelmediği için eski pcden gtx 950 yi taktım ama görüntü gelmedi, anakart üzerinde cpu ram vga gibi arıza ışıklarının hiçbiri yanmıyor ama görüntü gelmiyor. Şimdi arkadaşlar ben bugüne kadar 50 kere pc toplamışımdır ama mesleğim gereği uzun süredir pc den uzak kaldım en son bıraktığımda 7. Nesiller felan çıkıyodu lütfen yardımcı olmak isteyen arkadaşlar bilgili olursa sevinirim, rami yanlış takmış olabilirsin psu yu yanlış takmış olabilirsin gibi tavsiyelere ihtiyacım yoktur :)
Aga yanlış anlama bu işi yapan birisi olabilirsin ama ben bile bazen (kafam dolu olduğunda falan) hdmı kablosunu ekran kartına bağlamak yerine anakart ta bağladım belki sende böyle yapmışsındır diye söyleyeyim dedim

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Mehmet Sait Ekici
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aga yanlış anlama bu işi yapan birisi olabilirsin ama ben bile bazen (kafam dolu olduğunda falan) hdmı kablosunu ekran kartına bağlamak yerine anakart ta bağladım belki sende böyle yapmışsındır diye söyleyeyim dedim
:D yok yok sistemi sıfırdan 2 kere topladım ekran kartından hdmi ve dvi da denedim biosu sıfırladım statik boşaltması felan herşeyi yaptım ama yok acaba diyorum anakart güncellemesimi gerekli ama b760 chipset için 13. Nesil işlemciler bios güncellemesi istemiyor diye biliyorum veya aklımdaki ikinci bişey ekran kartı eski olduğu için pci express 4.0 ı mı desteklemiyo ama oda saçma bi sebep bence bilmiyorum kafamda deli sorular

Ventusz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,205
İsim
Gökhan Güçlüoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik Bilgisayar Sistemleri Sıcak Fırsatlar
Hocam ramlerin biri takıp dene bazen arızalı olabiliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Mehmet Sait Ekici
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Krasssen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Emirhan
Bunuda denedim hatta farklı kanallarda denedimde yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca ramlerde problem olsa anakart ramlerin arıza ışığını yakar diye düşünüyorum
Hocam yanlış anlama kesin yapmışsındırda bazen unutulaniliyor telaş fln olduysan ramleri temizledinmi

Ventusz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,205
İsim
Gökhan Güçlüoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik Bilgisayar Sistemleri Sıcak Fırsatlar
Sistemde uyumsuz parça yok gibi b760 anakartlar direk uyumlu geliyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR