Neler Yeni

PC toplama RTX4070 Yardım

AGK22

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Abdullah Gök
Selamın aleyküm öncelikle
İlk defa PC alacaktım, geçen başlık açtım hazır sistem olarak çok muallakta kaldım. O olsun bu olsun derken game garajda 4060ti 16gb sistem aldım. Yükseltmeler yaptım 33k oldu siparişi verdim baktım ki tek çekim yapmışım taksitle alacaktım iptal ettim. Bakıyorum taksitli alımlarda fiyat çok yükseliyor parça şeklinde toplamaya karar verdim. Pek bilgim yok ama araştırmayı seviyorum araştırarak forumda YouTube birşeyler öğrenmeye çalışıyorum.
Şimdi işe koyuldum ilk önce bu işlemciyi aldım kullandığım kredi kartıyla faizsiz taksit imkanım var
1. https://www.teknobiyotik.com/amd-ry...hreads-38mb-cache-am5-islemci-tray-37965.html
2.Anakart almam gerekiyor onuda vatandan almak istiyorum fiyatlarda hesaplı gördüm hemde 3 taksit üstüne koymuyor oradan hangi ana kartı seçmeliyim 7k bütçe ayırabilirim aşağısı da olabilir yani oradan başka anakartta olabilir gigabyte olan yeterli mi almışken MSI pro mu olsun.
https://www.vatanbilgisayar.com/msi...oket-am5-usb-3-2-m-2-hdmi-dp-atx-anakart.html

3. Ekran kartı 4070 düşünüyorum bu kartıda 6 taksit nakit fiyatına alacağım mantıklı mı o fiyat

4. SSD onuda adata düşünüyorum bu fiyat bandında 1t başka kart olursa öneriye açığım
5. Ram ide anakartı seçtikten sonra karar veririm diye düşündüm 2x16gb düşünüyorum
6. Psu da çok kafam karışık bazısı iyi dediği bazısı çöp diyor 750w düşünüyorum yeterli olurmu öneriyi bekliyorum. Hem bu sistem için ideal olsun çok uçuk rakamlı da olmasın F/P olmalı
7. Kasa olarak paladin beyaz kasa Facebook gruplarında 2550 satılıyor 7 fanlı tip olarak göze güzel geliyor iyi midir kötü müdür bilmiyorum. IMG_20240206_162554.jpg

Soğutucu ve monitör için daha sonra karar vereceğim ilk önce kasayı toplamak istiyorum

AGK22

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Abdullah Gök
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Up up up

Top Bottom