Neler Yeni

Çözüldü✓ Pc Windows Logosunda Takılı Kalıp Reset Atıyor

Oscar

80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar uzay montaj sistemimi topladım elimde windows7 yüklü hdd var eski sistemden kalma, yeni anakarta taktım windows logosunda takılı kalıp reset atıyor, hdd'yi eski bilgisayarıma taktığımda sorunsuz açılıyor.
Yeni Sistem Parçaları
b450m s2h
ryzen5 3600
8gb 3200 mhz ram

Hdd yi yeni sisteme takıp windows 10 yüklersem sorun çözülür mü?

Oscar

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Saolun hocam şöyle bir yazı buldum dediğiniz gibi galiba birazdan deneyeceğim teşekkür ederim
Windows 7 yeni donanıma alışamadığı için normal. Format atıp Windows 10 kurunca sorun olmaz.

Başka bilgisayarda format atarsan formatı attığın bilgisayar sistemindeki parçalar otomatik olarak varsayılan olarak atanır. Otomatik olarak driverlar tanınır. Başka bilgisayara taktığında ise donanımlar önceden tanıtıldığı için senin sistemdekileri tanımaya ihtiyaç duymaz ama işin aslı öyle olmadığı için çakışma olur sonucunda ise açılmaz :) (Alıntı)

En İyi Cevap
7
Saolun hocam şöyle bir yazı buldum dediğiniz gibi galiba birazdan deneyeceğim teşekkür ederim

Başka bilgisayarda format atarsan formatı attığın bilgisayar sistemindeki parçalar otomatik olarak varsayılan olarak atanır. Otomatik olarak driverlar tanınır. Başka bilgisayara taktığında ise donanımlar önceden tanıtıldığı için senin sistemdekileri tanımaya ihtiyaç duymaz ama işin aslı öyle olmadığı için çakışma olur sonucunda ise açılmaz :)
Aynen öyle. Windows 10 olsaydı açılırdı ancak Wİndows 7 donanımları yeniden ayarlamıyor bu yüzden açılmıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,595
Üyeler
140,668
Son üye
Hatfeals
Top Bottom