Neler Yeni

Pc yi sabah ilk açtığımda ekran gidip geliyor yardım pls

Ali_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
Ali
Selamun aleyküm arkadaşlar pc yi- sabah kalkıp ilk açtığımdamherhangi bir oyuna girdiğimde monitör ekranı gidip gidip geliyor oyundan bile çıkılmıyor alt+f4 çekerek çıkabiliyorum çıktıktan sonra düzeliyor fakat tekrar girince aynısı oluyor pc yi yeniden başlattığımda yada arkadaki monitörün hdmi kablosunu çıkarıp taktığımda düzeliyor ancak bunun sebebi ne olabilir demin de dediğim gibi sadece ama sadece pc yi ilk açtığımda sabah olur öğlen olur o zaman oluyor gün boyu hiç olmuyor daha her gün düzenli olarak ilk açışımda oluyor , yardımcı olursanız sevinirim.Bu arada kullandığım hdmi kablosu monitörü aldığımda gelen kablo mon.törde pc de 1 aylık eskide değil neden kaynaklanıyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Selamun aleyküm arkadaşlar PC yi- sabah kalkıp ilk açtığımdamherhangi bir oyuna girdiğimde monitör ekranı gidip gidip geliyor oyundan bile çıkılmıyor alt+f4 çekerek çıkabiliyorum çıktıktan sonra düzeliyor fakat tekrar girince aynısı oluyor PC yi yeniden başlattığımda yada arkadaki monitörün hdmi kablosunu çıkarıp taktığımda düzeliyor ancak bunun sebebi ne olabilir demin de dediğim gibi sadece ama sadece PC yi ilk açtığımda sabah olur öğlen olur o zaman oluyor gün boyu hiç olmuyor daha her gün düzenli olarak ilk açışımda oluyor , yardımcı olursanız sevinirim.Bu arada kullandığım hdmi kablosu monitörü aldığımda gelen kablo mon.törde PC de 1 aylık eskide değil neden kaynaklanıyor?
aga şimdi 2. seferde oldu bu ne ya:mad:

Son düzenleme:

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Selamun aleyküm arkadaşlar PC yi- sabah kalkıp ilk açtığımdamherhangi bir oyuna girdiğimde monitör ekranı gidip gidip geliyor oyundan bile çıkılmıyor alt+f4 çekerek çıkabiliyorum çıktıktan sonra düzeliyor fakat tekrar girince aynısı oluyor PC yi yeniden başlattığımda yada arkadaki monitörün hdmi kablosunu çıkarıp taktığımda düzeliyor ancak bunun sebebi ne olabilir demin de dediğim gibi sadece ama sadece PC yi ilk açtığımda sabah olur öğlen olur o zaman oluyor gün boyu hiç olmuyor daha her gün düzenli olarak ilk açışımda oluyor , yardımcı olursanız sevinirim.Bu arada kullandığım hdmi kablosu monitörü aldığımda gelen kablo mon.törde PC de 1 aylık eskide değil neden kaynaklanıyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

aga şimdi 2. seferde oldu bu ne ya:mad:
Sistem tam özelliklerini yazar mısın oyuna girdiğinde gidiyorsa ekran kartı veya psu ilk bakmamız gereken diye düşünüyorum sürücülerinin güncel olduğundan emin ol

Ali_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
Ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan

Ali_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
Ali
Bilgisayarını evdeki televizyona bağlar mısın HDMI ile monitörden emin olalım
şu anda o imkanım yok fakat bence bu değişik bir şey çünkü o gün ilk açtığımda oluyor sadece gün bıyu rahatım.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
şu anda o imkanım yok fakat bence bu değişik bir şey çünkü o gün ilk açtığımda oluyor sadece gün bıyu rahatım.
yapabileceğin şeyler şunlar olabilir ekran kartı sürücüsünü güncelle bios unu güncelle windows unu güncelle

Ali_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
Ali
yapabileceğin şeyler şunlar olabilir ekran kartı sürücüsünü güncelle bios unu güncelle windows unu güncelle
windows güncel ekran kartı derken masaüstünde sağ tık yapıp amd radeon sofware açıyoruz ya oda güncel bios un güncellenme tarihi ise 2019/10/21 bios güncel değil sanırım ve ondanda hiç anlamıyorum bozarım diye biosu dahi açmadım 1 aylık pc biostan nasıl çıkılacağını falan bilmiyorum.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
windows güncel ekran kartı derken masaüstünde sağ tık yapıp amd radeon sofware açıyoruz ya oda güncel bios un güncellenme tarihi ise 2019/10/21 bios güncel değil sanırım ve ondanda hiç anlamıyorum bozarım diye biosu dahi açmadım 1 aylık PC biostan nasıl çıkılacağını falan bilmiyorum.
bunu izlersen yaparsın bozamazsın tek dikkat etmen gereken elektrik 5 dakika sürüyor zaten güncelleme

Ali_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
Ali
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bora Bozkurt
Aynı bilgisayar ve aynı monitör bende var. Monitörün Free-Sync özelliğini açtıysan oyunlarda sürekli aç kapa aç kapa yapar sorunu ben de anlamış değilim. Monitörün free-sync özelliğini kapat sorunun çözülür.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,247
Üyeler
140,620
Son üye
zazaza121
Top Bottom