Neler Yeni

Pc yüke girince reset atıyor

Authrea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet
Bilgisayarım bazen yüke girdiğinde önceki sistemimde pc direkt kapanıyordu, şimdiki sistemimde reset atıyor. Sorum şu aslında sorun PSU da mı yoksa Ekran Kartında mı nasıl anlayabilirim? Aynı eş değerde (TDP) ekran kartım yok.
Sistem:
ASUS PRIME B450M-K II
RYZEN 5 5600
XPG SPECTRIX D50 2x8
SAPPHIRE NITRO R9 380 4GB
COOLER MASTER RS-600-ACAB-M4 (Malesef)

ConquerorXIV

80+ Gold
Bilgisayarım bazen yüke girdiğinde önceki sistemimde pc direkt kapanıyordu, şimdiki sistemimde reset atıyor. Sorum şu aslında sorun PSU da mı yoksa Ekran Kartında mı nasıl anlayabilirim? Aynı eş değerde (TDP) ekran kartım yok.
Sistem:
ASUS PRIME B450M-K II
RYZEN 5 5600
XPG SPECTRIX D50 2x8
Ekran kartı muhtemelen
Mesaj otomatik birleştirildi:

Karta Fırınlama yapılabilir ama düzgün yapılmazsa riskli

The_efec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Efe çiçek
sistemini temizlemeyi deneyebilirsin belki işe yarar

..............

80+ Bronze
psu'nu da yazar mısın

Authrea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı muhtemelen

Karta Fırınlama yapılabilir ama düzgün yapılmazsa riskli
şöyle önceki ekran kartım 150W TDP değerindeydi ve bu psu ile 5 yıl hiç arza vermeden taaki yanana dek sorunsuz kullandım. (yanma sebebi benim aptallığım) bunu söylemem sorunun kesin olarak ekran kartında olduğu anlamına gelir mi ?

psu'nu da yazar mısın
Yazdım ya COOLER MASTER RS-600-ACAB-M4 :D

The_efec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Efe çiçek
bilgisayarı açın ve yük altında ısı değerlerine bakın 90 100 derecelere geliyorsa onun için resetleniyor olabilir OCCT kulanabilirsiniz

Authrea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bilgisayarı açın ve yük altında ısı değerlerine bakın 90 100 derecelere geliyorsa onun için resetleniyor olabilir OCCT kulanabilirsiniz
denedim işlemci prime95, ekran kartı için Furmak testi yaptım (Ve nedense Furmak testinde de aynı senaryo oluyor pc reset atıyor) yeni bir psu alıp yine aynı sorunu yaşarsam param boşa gidicek.

The_efec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Efe çiçek
denedim işlemci prime95, ekran kartı için Furmak testi yaptım (Ve nedense Furmak testinde de aynı senaryo oluyor pc reset atıyor) yeni bir psu alıp yine aynı sorunu yaşarsam param boşa gidicek.
bilgisayarcıya götürüp baktırabilirsin yeni bir psu almak yerine daha ucuza gelir ve direk sorunu öğrenirsin

ConquerorXIV

80+ Gold
Furmark ekran kartına yüklenir dediğim gibi gpu arızası muhtemelen ki zaten kronik bir model r9

Gif Man

80+ Gold
İşlemci Sıcaklığından Kaynaklı Olabilir .

Aykut D.

80+ Gold
Sistem:
ASUS PRIME B450M-K II
RYZEN 5 5600
XPG SPECTRIX D50 2x8
Psu test etmek istersen araba farı kullan ortalama teki 60w falan 90w denk getirsen 4 tanesi 360w çeker psu'dan en sağlam test psu ile araba farı yakmak .

Top Bottom