Neler Yeni

Penta yüzünden klavyemden oldum

Can...

80+ Platinum
Penta bize de öyle bir cpu patlattı 2 sene önce. 10100F hanemize hayırlı oldu😀
Bana Teknobiyotik denen leş firma attı o kazığı kendi yetkisiz servislerinde inceleyerek sorun yok dediler bunun üstüne dava açsam 3 4 sene sonuç alamayacağım İstanbul yolu gözüktü bana 🤣

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
931
İsim
Ömer Murat KARACA
başlıktan okuduğumda lol'de penta atıp heyecandan klavyeyi kırdın diye bir senaryo kurdum kafamda
O batağa hiç bulaşmadım çok şükür 😅
Mesaj otomatik birleştirildi:

ürün değişimi yapılamıyorsa ayıpsız bir üst misli ile değişim. o da yoksa tüketiciye bırakmak koşulu ile iade. tüketici kabul etmiyorsa 2-3 üst model teklif edilebilir arada ki fark ücretini size sunabilirler ki bu genelde çok düşük bir rakam olmakta. bunları yapmak zorundalar. yapmazlarsa ücret iadesini kabul etmeyebilirsin. ürün servis raporu ile birlikte başınıza gelen durumları ve mailleşmeleri pdf formatına çevirip thh başvurabilirsin. başvuru sırasında ürünün bir üst modelini yoksa da ücret iadesini faizi ile birlikte emsal klavye alabileceğim şeklilde tarafıma yapılmasını talep ediyorum dersin. max 6 ay içinde sorunun çözülür.

edit : ben bu pentayı 2 kere thh verdim bir tanesinde ekran kartımı çizmişler biz yapmadık dediler thh verdiğimde kamera kayıtlarını sunarsınız bende size yollamadan önce ki video kaydını thh sunarım. kararı thh verir dedim. 2 gün sonra arayıp sıfır kart yolladılar :D
Hocam 13 dolar + kdv farkla ASUS ROG STRIX FLARE II NX RED RGB verelim diyorlar. 4800TL piyasa fiyatı var. Kabul edilir mi sizce?

Ekler

• Screenshot_20240201_125401_Akake.jpg
    Screenshot_20240201_125401_Akake.jpg
    374.2 KB · Hit: 34

GirayHan

80+ Gold
O batağa hiç bulaşmadım çok şükür 😅

Hocam 13 dolar + kdv farkla ASUS ROG STRIX FLARE II NX RED RGB verelim diyorlar. 4800TL piyasa fiyatı var. Kabul edilir mi sizce?
bir üst model ise seninkinden daha iyi özelliklerdeyse bence kabul et.

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
931
İsim
Ömer Murat KARACA

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,035
İsim
Emre
Discord
necromancerr

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Merhaba. 5-6 tane tuş çok kolay yerinden çıkıyor diye 6 aylık Asus Rog Falchion Wireless klavyemi Penta'ya servise gönderdim. Ürünün sorunlu keycapları değişim olmuş ve geri geldi ancak USB alıcısını içine koymamışlar. Tekrar USB için gönderdiğimde USB'yi bulamayıp iade kararı çıkartmışlar. Yani kendileri kaybedip bir de iade yapıyorlar. Aldığım yerde stok olmadığı için Penta'nın kendisine muadil değişim talebi açabiliyormuşum öyle dediler. Ben de mail üzerinden muadil değişim istedim. Şuan ne sunacaklarını bilmiyorum, klavyemin fatura fiyatı 1800TL, şuanki piyasa fiyatı 4000TL. Adam akıllı bir muadil klavye sunulmazsa THH ile işimi çözebilir miyim? 3-5 tuş için elimizdeki klavyeden olduk sabah sabah cinnetin eşiğinden döndüm. Daha önce başına gelen var mı?
Penta kadar leş bir servis yok. Kendi kendine scrollu bozulan G703 Lightspeed faremi servise gönderdim. Bu farenin zaten kronik sorunları var. (kendi kendine çift tıklama, bozulan scroll gibi.) Benden scroll değişimi için 400TL para istediler. 400TL para değil benim için vermesine veririm ama neden vereyim güzel kardeşim? Şimdi bir daha yollayacağım. Açık açık yardımcı olmayacaklarsa THH ye gideceğim diye tehtit de edeceğim. Güzel ülkemde bunların anladığı dil bu.

fenerlimühendis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
564
İsim
Ahmet Hakan
Bendeki Wireless, %65 boyutta ve Cherry MX switch idi. Bayağı alakasız bir ürün aslında😅
Kabul etmezdim ben. Wireless muadilini ÜCRETSİZ temin etmelerini aksi durumda ürünümü kaybettikleri için dava açacağımı iletirdim (THH değil direkt dava. Bir nevi hırsızlık bu.) Para falan da vermezdim üstüne. Alıcıyı kaybeden kendileri. Kafalarına göre iade prosedürü başlatan kendileri.

Penta kadar leş bir servis yok. Kendi kendine scrollu bozulan G703 Lightspeed faremi servise gönderdim. Bu farenin zaten kronik sorunları var. (kendi kendine çift tıklama, bozulan scroll gibi.) Benden scroll değişimi için 400TL para istediler. 400TL para değil benim için vermesine veririm ama neden vereyim güzel kardeşim? Şimdi bir daha yollayacağım. Açık açık yardımcı olmayacaklarsa THH ye gideceğim diye tehtit de edeceğim. Güzel ülkemde bunların anladığı dil bu.
Hiç Penta ile uğraşmadan Logitech Global'e yazın süreci (para istemelerini de bildirmeyi unutmayın)

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Kabul etmezdim ben. Wireless muadilini ÜCRETSİZ temin etmelerini aksi durumda ürünümü kaybettikleri için dava açacağımı iletirdim (THH değil direkt dava. Bir nevi hırsızlık bu.) Para falan da vermezdim üstüne. Alıcıyı kaybeden kendileri. Kafalarına göre iade prosedürü başlatan kendileri.

Hiç Penta ile uğraşmadan Logitech'e yazın süreci (para istemelerini de bildirmeyi unutmayın)
O da iyi fikirmiş ilk onu yapayım. Logitech Globale mi yazayım? Yazmışken de şikayet ederim.

McQueen95

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
752
İsim
ömer eren ilkaya
Instagram
Erenilkaya
Steam
McQueen
Twitter
bayanmayanbay
Discord
bayanmayanbay#2566
Merhaba. 5-6 tane tuş çok kolay yerinden çıkıyor diye 6 aylık Asus Rog Falchion Wireless klavyemi Penta'ya servise gönderdim. Ürünün sorunlu keycapları değişim olmuş ve geri geldi ancak USB alıcısını içine koymamışlar. Tekrar USB için gönderdiğimde USB'yi bulamayıp iade kararı çıkartmışlar. Yani kendileri kaybedip bir de iade yapıyorlar. Aldığım yerde stok olmadığı için Penta'nın kendisine muadil değişim talebi açabiliyormuşum öyle dediler. Ben de mail üzerinden muadil değişim istedim. Şuan ne sunacaklarını bilmiyorum, klavyemin fatura fiyatı 1800TL, şuanki piyasa fiyatı 4000TL. Adam akıllı bir muadil klavye sunulmazsa THH ile işimi çözebilir miyim? 3-5 tuş için elimizdeki klavyeden olduk sabah sabah cinnetin eşiğinden döndüm. Daha önce başına gelen var mı?
THH ye güvenmeyin arkadaşlar bel bağlayıp beklentinizi yüksek tutmayın. Ya aylar sonra saçma bir karar verir ya da sizi haksız bulurlar.

En İyi Cevap
3
Bana Teknobiyotik denen leş firma attı o kazığı kendi yetkisiz servislerinde inceleyerek sorun yok dediler bunun üstüne dava açsam 3 4 sene sonuç alamayacağım İstanbul yolu gözüktü bana 🤣
100 kere dedik almayın ordan diye :D

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Logitech ürünlerde direkt globale yaz. Bu yıl nereden baksan 5-6 ürünü oradan hallettim. Nasıl yapacağını bilmiyorsan özelden yaz anlatıyım burada kalabalık olmasın.

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Logitech ürünlerde direkt globale yaz. Bu yıl nereden baksan 5-6 ürünü oradan hallettim. Nasıl yapacağını bilmiyorsan özelden yaz anlatıyım burada kalabalık olmasın.
Bakalım support.logi.com dan chat supportu seçtim bir müşteri hizmetçisinin bağlanmasını bekliyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,533
Üyeler
156,626
Son üye
laroz
Top Bottom