Neler Yeni

Çözüldü✓ Photoshop+Premier pro için bilgisayar updatesi için yardımınıza ihtiyacım var

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Süleyman Ayar
Arkadaşlar elimde i7 7700k İşlemci- asus rog strix z270f gaming intel z270 soket 1151 ddr4 3866mhz(oc)usb3.1 anakartı- 1050ti ekran kartı - 16 gb ripjaws 3200 mhz ram -750 wtt psu-240lık eski tip ssd ve küçük olanlardan sıvı soğutma var soruma gelicek olursak bilgisayarım photoshopta işlem yaparaken çok takılmaya başladı ortalama 80 mb civari fotoğrafları editliyorum ve video editlerkende render kısmında zaman gibi bir sorunum yok şuanlık render süresi bana yeterli geliyor ancak kurgu yaparken çok fazla donma kasılma sorunu yaşıyorum photoshop gibi çok fazla bütçem yok ama kazandıkça update yapmaya başlamak istiyorum çünkü tat kaçırıyor aşırı şekilde sizce hangi parçalar ile başlamalıyım ( not oyun oynamıyorum fazla en fazla valorant falan yüksek fps takıntım yok )

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
Hardware acceleration kullanıyorsan 1050ti yetersiz geliyordur.

ryangosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
387
İsim
Can Geri
yani net bir bütçe belirtemiyorum neye ihtiyacım varsa ona göre biriktirip almak istiyorum ama deli gibi harcayacak bir param yok ddr4 sistemde kalmak istiyorum
Senin sistem 7 8 k ya satılıyor alıcı bulur musun onu bilemem ama sana tavsiyem sistemi satıp 8 9 k ekleyip rtx3060/3060ti r5 5600/i512400f bir sistem alman

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Eren
yani net bir bütçe belirtemiyorum neye ihtiyacım varsa ona göre biriktirip almak istiyorum ama deli gibi harcayacak bir param yok ddr4 sistemde kalmak istiyorum
Bütçe belli değilse ilerisi için bi i5 12400f veya i5 13400f le b660 anakart düşünülebilir daha sonra ekran kartı geliştirilir o zaman bütçe olursa bi rtx3060/ti veya bütçe olmazsa rx 6600, gerekirse 2. Elede gidebilirsin ama şuan pek bişe söylemek zor ileride neyin fiyatının uçacaği neyin kalacaği belli değil

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Süleyman Ayar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bütçe belli değilse ilerisi için bi i5 12400f veya i5 13400f le b660 anakart düşünülebilir daha sonra ekran kartı geliştirilir o zaman bütçe olursa bi rtx3060/ti veya bütçe olmazsa rx 6600, gerekirse 2. Elede gidebilirsin ama şuan pek bişe söylemek zor ileride neyin fiyatının uçacaği neyin kalacaği belli değil
anladığım kadarıyla önceliğimi işlemci ve anakart tarafında tutmalıyım tamamdır hepsini inceleyeceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki ryzen bir sistem mi toplamak daha iyi olur ddr4 olarak yoksa intel mi

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Eren
Photoshop yaparken donmaları islemçi değisrek düzeltebilirsiniz. Render alirken ki sorunlsrı da ekran kartı değişerek düzeltebilirsiniz. Eğer şimdilik render için 1050ti yetiyorsa işlemciyle başlamak lazım. Yanlış değilsem intel daha iyi performans gosteriyor bu gibi işlerde o yüzden intel dedim. Amd mi intel mi dersen bütçeye bağlı ama min r5 5600 ya da i5 12400f, ve alınabiliyorsa i5 13400f çok daha iyi olur. Ondan sonra ekran kartı gelirki 750w psu olduğu için tamamen o anki bütçeye bağlı ekran kartı. Daha sonra sata ssd var herhalde m2 ssd geçip cok daha hızli gerçekleştirisiniz işlemleri hatta ekran kartından önce ssd değişimi düşünülebilir. Son olarak ta ram 2x16 yapılabilir. Psu eğer 750w +80 bronze falansa iyi olur kötü modelse değişmek daha mantıklı onu da.

Photoshop yaparken donmaları islemçi değisrek düzeltebilirsiniz. Render alirken ki sorunlsrı da
anladığım kadarıyla önceliğimi işlemci ve anakart tarafında tutmalıyım tamamdır hepsini inceleyeceğim

peki ryzen bir sistem mi toplamak daha iyi olur ddr4 olarak yoksa intel mi
ekran kartı değişerek düzeltebilirsiniz. Eğer şimdilik render için 1050ti yetiyorsa işlemciyle başlamak lazım. Yanlış değilsem intel daha iyi performans gosteriyor bu gibi işlerde o yüzden intel dedim. Amd mi intel mi dersen bütçeye bağlı ama min r5 5600 ya da i5 12400f, ve alınabiliyorsa i5 13400f çok daha iyi olur. Ondan sonra ekran kartı gelirki 750w psu olduğu için tamamen o anki bütçeye bağlı ekran kartı. Daha sonra sata ssd var herhalde m2 ssd geçip cok daha hızli gerçekleştirisiniz işlemleri hatta ekran kartından önce ssd değişimi düşünülebilir. Son olarak ta ram 2x16 yapılabilir. Psu eğer 750w +80 bronze falansa iyi olur kötü modelse değişmek daha mantıklı onu da.
Yani hocam ilk önce bütçe ne kadar toplabilirsiniz o önemli

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Süleyman Ayar
Photoshop yaparken donmaları islemçi değisrek düzeltebilirsiniz. Render alirken ki sorunlsrı da ekran kartı değişerek düzeltebilirsiniz. Eğer şimdilik render için 1050ti yetiyorsa işlemciyle başlamak lazım. Yanlış değilsem intel daha iyi performans gosteriyor bu gibi işlerde o yüzden intel dedim. Amd mi intel mi dersen bütçeye bağlı ama min r5 5600 ya da i5 12400f, ve alınabiliyorsa i5 13400f çok daha iyi olur. Ondan sonra ekran kartı gelirki 750w psu olduğu için tamamen o anki bütçeye bağlı ekran kartı. Daha sonra sata ssd var herhalde m2 ssd geçip cok daha hızli gerçekleştirisiniz işlemleri hatta ekran kartından önce ssd değişimi düşünülebilir. Son olarak ta ram 2x16 yapılabilir. Psu eğer 750w +80 bronze falansa iyi olur kötü modelse değişmek daha mantıklı onu da.

Yani hocam ilk önce bütçe ne kadar toplabilirsiniz o önemli
Gerçekten inanılmaz yardımcı oldun hocam bilgine emeğine sağlık teşekkür ederim çok ben dediğin sırada ilerleyeceğim tekar teşekkür ederim

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
678
İsim
Eren
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,342