Neler Yeni

İnceleme Pioneer APS-SL3N 240 GB SSD incelemesi

T.P.G.

80+ Titanium

42877

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Yok burayla yazım kuralları yok, "Üyeler Rempeyç PSU öneriyor" gibi şeylerle dalga geçen forumdan birçok üyenin buraya gelmesi enteresan diyorum.
Orada yönetimle alakalı bir sıkıntı yaşandı ve buraya gelindi, bir sorun olduğunu düşünmüyorum ancak sizin buraya bunları yazmanız ne kadar doğru? Konuyla alakasız bir mesaj, en azından profil mesajına yazabilirdiniz.

bana beko derler

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Yok burayla yazım kuralları yok, "Üyeler Rempeyç PSU öneriyor" gibi şeylerle dalga geçen forumdan birçok üyenin buraya gelmesi enteresan diyorum.
Oranın düzeni o şekilde, buranınki öyle değil. Bu siteyle alakalı. Eğer bir kural varsa bu kurala herkes uymak zorunda. Orada var, bu sebeple yazım kurallarıyla uyarılmak normal gayet. Gerçek hayatta kimse zaten TP'deki gibi imla kurallarına dikkat etmiyor.

''Rampeyç PSU öneriyor'' gelecek olursak. Marka üzerinden kötüleme şu ana kadar hiç yapmadım. Şu an sistemimde kullandığım fanlar Rampage, eski mouse um Rampage, eski kasam Rampage idi. Ve hepsinden de memnun kaldım. Ancak kötüye de kötü denmeli. Korumaları eksik kötü bir PSU Corsair da olsa kötüdür, Rampage de olsa.

DA ile de hiç dalga geçmedim çok şükür, güzel forum. TP'de bunalınca buraya geliyorum.

T.P.G.

80+ Titanium
Ben dediğinden yine bir şey anlamadım, bu nasıl türkçe?
Yazdığım gayet açık.
Dalgın mısın? Tekrar okumanı rica ediyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oranın düzeni o şekilde, buranınki öyle değil. Bu siteyle alakalı. Eğer bir kural varsa bu kurala herkes uymak zorunda. Orada var, bu sebeple yazım kurallarıyla uyarılmak normal gayet. Gerçek hayatta kimse zaten TP'deki gibi imla kurallarına dikkat etmiyor.

''Rampeyç PSU öneriyor'' gelecek olursak. Marka üzerinden kötüleme şu ana kadar hiç yapmadım. Şu an sistemimde kullandığım fanlar Rampage, eski mouse um Rampage, eski kasam Rampage idi. Ve hepsinden de memnun kaldım. Ancak kötüye de kötü denmeli. Korumaları eksik kötü bir PSU Corsair da olsa kötüdür, Rampage de olsa.

DA ile de hiç dalga geçmedim çok şükür, güzel forum. TP'de bunalınca buraya geliyorum.
Orada yönetimle alakalı bir sıkıntı yaşandı ve buraya gelindi, bir sorun olduğunu düşünmüyorum ancak sizin buraya bunları yazmanız ne kadar doğru? Konuyla alakasız bir mesaj, en azından profil mesajına yazabilirdiniz.
Ben sadece gözlemimi belirttim. Bu durumdan da rahatsız değilim, dediğiniz gibi konu amacından sapmasın.
İyi günler.

redlove

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
885
İsim
.
Öncelikle hepiniz incelememe hoş geldiniz. Bugün sizlere Pioneer APS-SL3N 240 GB SSD'yi inceleyeceğim.
Öncelikle ürünü almak isterseniz buradan alabilirsiniz;

SSD incelemeleri anlık olarak yapıldığında iyi gözükse de bir süre sonra çoğu SSD çuvallıyor. Bu nedenle bu incelemeyi 2 yıl sonra yapma gereksinimi duydum. Ürünü satın almadım, hediye geldi. Kendim alsam muhtemelen ''Pioneer ne ya?'' diyip almazdım. Ancak bedava geldiği için çok umursamadım taktım geçtim.

SSD 240 GB modelini tercih ettim, ürün 222 GB veriyor sizin kullanımınıza. Öncelikle ürünün okuma yazması hakkında 2 değer buldum, birisi 500MB okuma, 400 MB yazma; diğeri 520 MB okuma, 450 MB yazma. Ben 520-450 olduğunu düşünüyorum çünkü 500-400 olması garip olur incelemenin devamında testlerde göreceksiniz neden böyle düşündüğümü.

Crystal Disk Mark hız testi sonucu:

Gördüğünüz üzere, yazma değeri 414MB. 500-400 olarak satılan bir ürünün 414 MB olması saçma olurdu bence. Bu nedenle 520-450 baz alacağım.

Alıntıyı görüntüle

HD Tune Error Scan testi:

Alıntıyı görüntüle

Crystal Disk Info:

11 TB okuma, 5 TB yazma, 3454 saat çalışma sürem var. Durum bu. 40 derece birazcık yüksek. 28-29 derecelerde çalışan SSD'lerin olduğunu düşünürsek.

Alıntıyı görüntüle

Bu siteden de bulduğum bilgileri aktaracağım;

Alıntıyı görüntüle

Buna tıklayıp indirin.

Şöyle bir ekran çıkacak, buradan ata.exe olanı seçin.

Alıntıyı görüntüle

Böyle ekran geliyor.

Alıntıyı görüntüle

Buradan SSD'nize tıklayın ve sonuçları görün.

Alıntıyı görüntüle

Bende durum bu şekilde. Micron 64L QLC kullanıyor. Giriş seviyesi kalıyor.

Sonuç:

Kronik sorunu yok diye biliyorum, bu sebeple tercih edilebilir.
bende aynısını kullanıyorum bir sorun çıkarmadı

Top Bottom