Neler Yeni

Piyasada düzgün QHD monitör yok hiç!

Ritim Ustası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,035
İsim
Mehmet Yılmaz
Arkadaşlar gerçekten uzun süredir araştırıyorum QHD segmentin deki bütün monitörleri inceledim hiç biri dört dörtlük değil özelliklerini bakıyorsun vay be diyorsun sitesine bakıyorsun ballandıra ballandıra anlatıyorlar incelemelere ve kullanıcı yorumlarına bakınca büyük sorunlarla karşılaşan üstelik parasının hakkını vermeyen performanslar sergilediğini görüyorum özellikle LG monitörlerin 2019-2020-2021 modellerini bakıyorum hepsinde aynı hata aynı sorunlar hiç mi gelişme olmaz arkadaş! Asus monitöre bakıyorum ELMB Sync bilmem ne sayıklıyorsun LG den daha kötüsün hız konusunda diğeleri zaten bunlardan daha vasat halde ayrıca Türkiye de profesyonel monitör incelemesi yapan veriler paylaşanda yok sitesinden elde edeceğim kağıt üstündeki özellikleri okuyup iki oyun oynayıp eski monitörden yeni monitöre geçen birinin yapacağı gibi şaşırıp övmekten başka bir halt yapmıyorlar! Bakın şuan ki monitörüm 12 yıllık piyasadaki en dandik 1080p veya 1440p monitöre geçsem bende oha derim ama oysaki ohalık bir durumları yok bunların araştıran biri ne kadar vasat olduğunu anlar oyuncu monitörlerinin zaten fiyatları yine artmaya başladı oysaki haketmiyorlar öyle uçuk fiyatları şimdilik beklemede kalacam piyasaya adam gibi QHD monitör çıkasıya kadar. Arkadaşlar bu arada baktığım monitörler 2000-3000 liralık monitörler değil 6000-10000 arası monitörler ben bu kadar para vereceksem hatasız monitör isterim! Ayrıca marketlere de gidip bizzat baktım monitörlere karar verebilmek için satıcılar açmışlar düşük çözünürlüklü videoları bütün monitörlerde bir halt anlaşılmıyordu sadece hangisinin beyazlarının daha iyi olduğunu görebiliyordum LG lerin çoğunun beyazları hafif sarımsıydı, kavislilerin ortası parlıyordu beni rahatsız etti.

Son düzenleme:

Ritim Ustası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,035
İsim
Mehmet Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

YiğitAysul

80+ Silver
Ben de Msi g32cq4 modelini kullanıyorum genel olarak sıkıntısı yok tek eksiği diğerlerine göre parlaklığı düşük

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,153
İsim
Mert Metshi
Bende bu ürüne bakıyorum 2 gündür. G synce uyumu olsa gözüm kapalı alacagım fullhd fiyatına qhd
Hocam freesync uyumu olan çoğu üründe gsync uyumu da var. ayrıca fullhd fiyatına qhd değil pahalı bir monitör. 3700 liraya da qhd var

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,924
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Bende bu ürüne bakıyorum 2 gündür. G synce uyumu olsa gözüm kapalı alacagım fullhd fiyatına qhd
7399 liraya FHD mi alınır? 7399 TL bile fazla QHD için.

LaZz61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
623
İsim
mehmet ali oğuz
Hocam freesync uyumu olan çoğu üründe gsync uyumu da var. ayrıca fullhd fiyatına qhd değil pahalı bir monitör. 3700 liraya da qhd var
alınır mı? yani hocam indirim kovalıyorum ama umudum kalmadı 😂
Mesaj otomatik birleştirildi:

alınır mı? yani hocam indirim kovalıyorum ama umudum kalmadı 😂
Pardon ben link tıklamadım direk bu ürün sandım benim bahsettiğim ürün bu

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,831
İsim
Mert Can Ergün

Ritim Ustası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,035
İsim
Mehmet Yılmaz
Arkadaşlar cehalet gerçekten de mutlulukmuş onu anladım ben araştırmadan hiçbir şey almam telefonumu araştırarak aldım memnunum, tws kulaklığımı araştırarak aldım memnunum... ama monitörde hiç bu kadar kararsız kalacağımı düşünmemiştim başta beğendiğim modeller vardı sadece fiyatların düşmesini bekliyordum sonra şu Allahın belası monitör incelemesi yapan Rtings diye bir siteyle karşılaştım başladım inceledikleri monitörlere göz atmaya bakıyorum baktıkça canım sıkılmaya başladı çünkü almak istediğim monitörlerde böyle büyük sorunların olması beni şaşırtmıştı üstelik ucuz bir şeyde değil bunlar bu sitenin verileri de doğrumu bilmiyorum ama incelemelerde çıkan sorunları kullanıcı yorumlarında da görüyorum. Sizin kullanmak olduğunuz monitörlerin beyazları ve siyahları nasıl, İPS Glow var mı, renk doğruluğu nasıl, hız konusunda nasıllar? Ben sadece oyun için almıyorum genel kullanım içinde alıyorum film izlemek, fotoğraf düzenlemek ama bu kapitalist sistem bu seferde fotoğrafçılık veya video için üretilen monitörleri satamayız diye renk doğruluğu kötü olan oyuncu monitörlerini piyasaya sürüyorlar bu renkleri doğru bir hale getirmek için ise en az 4000-5000 civarındaki renk kalibrasyon cihazlarına para vermek gerekiyor! Bunlar var ya çok çakal çok! Herkes bilinçli tüketici olsa herkes bu yapılan sahtekarlıklara karşı tepki gösterse bunlar böyle istedikleri gibi at koşturamazlar.

Son düzenleme:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,776
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
MAG272CQR`ye bakabilirsin.

Ritim Ustası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,035
İsim
Mehmet Yılmaz
Monitör almaktan vazgeçtim fiyatların 1000-2000 TL hatta daha fazla artması nedeniyle bu fırsatçı şerefsizleri zengin etmek istemiyorum zaten piyasada adam gibi monitörde bulamadım!

Top Bottom