Neler Yeni

PL2 sarı-kırmızı Power uyarısı throttlestop

xMelih

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Melih Yıldız
Merhaba arkadaşlar PC özelliklerim: i5-6700HQ, GTX950M 2 GB GDDR5, 16 GB RAM ve oyunlarda fena işler çıkarmasa da (genelde çok ağır oyunlar oynamam) çok ısındığı için işlemcime undervolt yapmıştım. Fıvr sekmesi ayarlarımın fotoğrafını koyacağım. RDR2 oynayayım dedim oyunu yükledim(Steam) fakat oyunda daha başlardayım dün 25-27+ FPS aldığım yerlerde (ayarlarım orta çözünürlük 1366x768p) işlemcim 80 dereceleri zorlarken, ekran kartım 75e dayanırken bugün ekran kartım 65 dereceyi, işlemcim ise 70 dereceyi hiç geçmedi ve 25-27 civarından 18-20 civarına bir FPS düşüşü yaşadım aynı yerlerde. Ve işlemcimin çalışma hızı 3.3 GHz'den bir anda 2.5 GHz'ye düşmeye başladı. Ben de ThrottleStop uygulamasına girip limits kısmına baktım ve EDP other sarı renkte(eskiden de aynıydı hep sarıydı ve hep vardı), PL2 sarı-kırmızı sürekli değişiyordu ve PL2 kırmızı olduğunda uygulama kırmızı renkle Power uyarısı veriyordu. FPS düşüşünün, ani işlemci hızı düşüşünün sebebi ne olabilir ve ben bunu nasıl düzeltebilirim? (PUBG oyununu da oynuyordum uzun zamandır laptop bu fıvr ayarlarında çalışıyordu fakat hiç böyle bir şey yaşamadım. Core-cache fıvr değerleri aynı olmakla beraber Intel GPU -48.8 değerinde ve iGPU hiç dokunmadım belki performansından kısar diye)

Ekler

• fıvr.png
    fıvr.png
    234.1 KB · Hit: 46
  • kds.png
    kds.png
    1.3 MB · Hit: 37
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,942