Neler Yeni

PMW mod ve DC mod problemi.

Lost_Dragon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Göksel Gündüz
Merhaba arkadaşlar, ben ilk defa bir sıvı soğutucu kullanıyorum. Elimde MSI MAG CORELIQUID 240R V2 var. Anakartım ASUS Prime B760-PLUS D4. Bios ayarında PWM ve DC olarak iki mode var, PWM moduna aldığımda pompa motoru 4000 RPM'de son hızda çalışıyor. DC mode'a aldığımda ise elle ASUS'un Fan Xpert 2+ yazılımı ile değiştirebiliyorum. PMW mode'da değişmiyor.

Bunlardan modlardan hangisi daha iyi olur bilmiyorum ama PWM modu neden full hızda çalıştırıyor ve düşüremiyorum ? Full hızda çalışması pompa motorunu çabuk bozar mı ? Anakartım sanırım her iki modu da destekliyor. Anakartım MSI olmadığı için mi değiştiremiyorum acaba PMW modda ?

Anakartımın sol tarafında işlemci fanlarını taktığım 4 pinli yer, sağ tarafında ise pompa motorunu taktığım yer var. Acaba farklı bir yere baplayabilir miyim pompa motorunu ?

Screenshot_1.png

ID-Colling'in 8 port fan çoklayıcı PWM ARGB Fan kontrolcüsü var. Ondan alsam pompa motorunu PMW mode'da kontrol edebilir miyim ? Yoksa DC modda kullanmaya devam mı edeyim ? Gerek yok mudur bu alttaki ürüne ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,775
Üyeler
156,385
Son üye
Potentia
Top Bottom